7 שאלות ותשובות על ניקוי עור הפנים

כדי לשמור על מראה עור פנים רענן ובריא מומלץ לשמור על שגרת טיפוח וניקיון יומיומית. על מה כדאי להקפיד מדי יום ועל מה את יכולה לוותר בדרך לעור נקי וזוהר?

30/03/2016
רעות חוצה קבלו עדכונים מרעות
  • RSS

חשוב להתמיד בשגרת הניקיון היומית. צילום: שאטרסטוק

עור הפנים הוא במובנים רבים כרטיס הביקור שלנו, כשהוא נראה בריא וחיוני אנחנו מרגישות במיטבנו. כדי לקום בבוקר עם עור מושלם כדאי להקפיד על שגרת טיפוח בסיסית שבמרכזה ניקיון העור, כי גם אם העור שלנו נראה נקי אין זה אומר שהוא באמת נקי בפנים. עם השנים הומצאו אינספור שיטות ותכשירים לניקוי העור, והגיע הזמן לקצת סדר בבלגן. אספנו 7 שאלות שכולן עוסקות בניקוי העור.

1. מדוע חשוב לנקות את עור הפנים?

תפקידו של העור הוא בראש ובראשונה הגנה. העור שלנו הוא מערך ההגנה הראשון של הגוף והוא חוסם מעבר של חומרים מזיקים שנספגים בו במהלך היום כמו פיח מזיהום אוויר וחיידקים שמועברים במגע. בנוסף העור מפריש במהלך היום שומן מבלוטות החלב שנמצאות בו, השומן חוסם את הנקבוביות מה שיכול להביא להתפתחות זיהום מקומי או כמו שאת קוראת לזה - פצעונים ושחורים. אם את מתאפרת חובה לשטוף את חומרי האיפור מעורך מדי ערב ולהכין את העור לשנת הלילה, אז הוא מתחדש.

2. מאיזה גיל מומלץ להתחיל לנקות את העור?

בגילאי העשרה המוקדמים מתחיל שינוי הורמונלי בגוף שאחת מהשפעותיו היא שינוי בעור. לבני נוער יש נטייה לעור שמן בגלל שבלוטות החלב שלהם מפרישות שומן בכמות מוגברת, לא סתם מאופיינת אקנה כמחלת עור של בני נוער. לכן מומלץ לפתח שגרת טיפוח של ניקוי יומי של העור כבר בגיל ההתבגרות, לנערות ונערים שסובלים מפצעונים מדובר בצעד הראשון להפחתת האקנה ולשיפור במראה העור.

3. כמה פעמים ביום כדאי לנקות את העור?

ההמלצה הכללית היא פעמיים ביום, בוקר וערב. ניקוי הפנים בבוקר הוא יותר בגדר רענון העור והכנת העור לקליטה טובה יותר של חומרי הלחות והאיפור, לכן מספיקה שטיפת הפנים בסבון פנים איכותי. בערב לעומת זאת, הניקוי צריך להיות יסודי יותר, בערב נרצה להסיר את שכבת התאים המתים, לנקות שאריות איפור ולכלוך ולרענן את הנקבוביות לקראת שנת הלילה, אז העור עובר תהליך של התחדשות ושיקום. ניקוי העור בערב יכלול מעבר לשטיפה בסבון פנים גם שימוש בחלב פנים ומי פנים לניקוי העור מבפנים.

4. אילו תכשירים מיועדים לניקוי הפנים?

על מדפי הפארם תמצאי עשרות מוצרים ומותגים המתמחים בניקוי העור, זה בהחלט עשוי לבלבל. בראש ובראשונה יש להתאים את התכשירים לסוג העור שלך - אם עורך שמן מומלץ לבחור בתכשירים לעור זה ואם העור שלך יבש כדאי לבחור בתכשירים עשירים בלחות וכן הלאה. תכשירים מסוימים, המתאימים לכל סוגי העור מציינים זאת על גבי המוצר.

סבון פנים - סבון פנים הוא תכשיר לניקוי הפנים. החשוב ביותר הוא לוודא כי דרגת החומציות שלו מתאימה לזו של עור הפנים, 5.5ph . סבונים שאינם מיועדים לעור הפנים יכולים לייבש את העור ולגרום לתחושת אי נוחות. מקציפים מעט מהחומר על עור פנים לח ושוטפיםהיטב במים חמימים.

חלב פנים - חלב פנים הוא תכשיר במרקם תחליב, שמטרתו להמיס שאריות איפור, שומן ולכלכוך. מורחים את התחליב על העור, מעסים קלות ומנגבים עם צמר גפן לח.

מי פנים - מי הפנים משלימים את פעולת החלב. הם חודרים לעומק העור, אוספים את שאריות הלכלוך מעומק העור ואוטמים את הנקבוביות. מספיגים מעט מהחומר על צמר גפן ועוברים על הפנים ביסודיות.

מסיר איפור לעיניים - העור שעוטף את אזור העין הוא רגיש ודק יותר ולכן מסיר האיפור צריך להיות עדין במיוחד כדי לא לפגוע בעור וגם כדי לא לגרות את העין. מסיר איפור לעיניים מסיר גם איפור שעמיד למים.

LANCESTERFACE313

לנקסטר אקספרס קלינזר 3 ב-1: מי פנים, חלב פנים ומסיר איפור לעיניים

5. אילו עוד תכשירים יכולים לעזור לי לנקות את העור?

מעבר לתכשירים לשימוש יומי, מומלץ לשלב מוצרים נוספים על בסיס שבועי להשלמת הטיפול בעור.

פילינג - תכשיר ניקוי בעל מרקם גרגירי שמקרצף בעדינות את פני העור, מסיר תאים מתים, מגביר את זרימת הדם לאזור הפנים ובכך תורם להתחדשות העור. מומלץ להשתמש בפילינג פעם-פעמיים בשבוע לאחר ניקוי יסודי של העור ולשטוף היטב.

מסיכה- מסכה היא תכשיר המכיל חומרים פעילים החודרים לעור ומזינים אותו או מבצעים פעולות שונות כמו ניקוי עמוק וחידוש התאים. מומלץ לבחור במסכה המתאימה לאופיו של עורך. אם העור שלך כבר מראה סימני התבגרות כדאי להזין אותו בחומרי לחות ובחומרים פעילים לחידוש רקמות העור. את המסכה מניחים על עור נקי לפרק זמן של עד 20 דקות ושטופים היטב המים חמימים, מומלץ להשתמש עד פעמיים בשבוע. כיום קיימות מסיכות במרקם קרם שניתן ללכת לישון איתן.

TOTAL AGE CORRECTION - Complete anti-aging mask cream מסיכה שניתן לישון אתה

TOTAL AGE CORRECTION - Complete anti-aging mask cream מסיכה שניתן לישון אתה

6. מה הסדר הנכון לניקוי עור הפנים?

1. סבון פנים, שטיפה וייבוש

2. חלב פנים

3. מי פנים

4. ניקוי העיניים עם מסיר איפור

5. פילינג, שטיפה וייבוש (עד פעמיים בשבוע)

6. מסכת הזנה, שטיפה יסודית וייבוש (עד פעמיים בשבוע)

7. הנחת חומרי הזנה: סרום, קרם לחות ובמידת הצורך קרם הגנה.

7. מדוע חשוב לסיים בלחות וחומרי הזנה?

לאחר שהפנים נקיות ורעננות, העור נמצא במצב האופטימלי לקליטת חומרים מזינים. לחות הכרחית למראה חיוני ובריא של העור ולתחושה נעימה. סבונים רבים, גם כשהם מותאמים לעור עשויים לייבש אותו, כמו גם המים ומזג האוויר, לכן מומלץ להשיב לעור לחות שאבדה.

בנוסף, ובמיוחד בשעות הלילה העור מחדש את פעילותו, החדרת חומרים פעילים לעור נקי תמריץ את פעולת החידוש ותסייע לגוף לשקם את מראה העור.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה