7 צעדים לשיפור השימוש בבית השימוש

בין אם נרצה או לא - אנחנו שוהים בשירותים לא מעט. אז למה שלא נהפוך את הזמן הזה לחוויה נעימה במיוחד? מטבליות לאסלה, דרך תשחצים ועד לשדרוג הדלת - הפרטים הקטנים שיעשו הבדל גדול

21/10/2013
שולמית אביצור קבלו עדכונים משולמית
  • RSS

בינינו, כמה זמן ביום אתם מבלים בשירותים? אולי לא נעים להודות בזה, אבל הרבה פעמים הזמן שלנו בשירותים הוא זמן איכות. קוראים, נחים, ויוצאים קלים משנכנסנו. אם ככה, כדאי להשקיע קצת בחדר הקטן הזה, ולשדרג את השימוש בבית השימוש כך שזמן האיכות יהיה איכותי במיוחד. קצת תרבות ואווירה טובה עוד לא הזיקו לאף אחד.

7 דרכים להנעים את זמן האסלה

לפניכם מספר המלצות חמות לדברים שכדאי לשים לב אליהם:

1. ריח

הריח הוא אסוציאציה המיידית והאוטומטית של המילה "שירותים", ואין צורך להסביר למה. תמיד כדאי שיהיו בשירותים מנטרלי ריח, שיאפשרו למבקרים בחדרון להתמודד עם תוצאות מעשיהם. לא חסרות אפשרויות: תרסיס, מקלות קטורת, נרות או מערכת לנטרול ריחות הקבועה בקיר. חשוב לבחור ניחוח עדין, שלא יעיב על החדר (זכרו, החלל קטן) ויעיד ב"הפוך על הפוך" על מה שהתחולל בו.

2. ניקיון

ואם בריחות עסקינן, אין ריח נעים מריח הניקיון. זהו האל"ף-בי"ת של בית שימוש נעים. חשוב ביותר לדאוג לניקיון שוטף של האסלה, הכיור והרצפה. אבל מעבר לכך - חשוב להשאיר אמצעים זמינים לניקיון עבור המשתמש המזדמן. ודאו שמברשת האסלה נמצאת במקום נגיש, וכך גם חומר החיטוי. פתרון אלגנטי ביותר הוא שימוש במוצרים ייעודיים לחיטוי האסלה - אלה מגיעים בצורת טבליות או מתקן חד פעמי קטן התלוי בפנים האסלה. הם מפיצים ריח טוב ולפעמים גם צבע שמטשטשים את העדויות המרשיעות דרך קבע.

3. תעסוקה

אז פתרנו את בעיות ההיגיינה השונות, ואפשר להתפנות לעיקר: התעסוקה. מי לא אוהב לקרוא בשירותים? יש אפילו מי שנהנה לשחק בשירותים, למשל בטלפון. העיקר שיהיה בכיף. אז כדאי לצייד את בית השימוש ברהיט ייעודי למגזינים, עיתונים או ספרים - מתלה, שולחן קטן וכדומה. אפשר להוסיף חוברת תשחצים ואפילו משחק קופסה או קלפים קטן ליחיד.

4. משהו להסתכל עליו

גם מי שלא מחפש תעסוקה משנית בשירותים לעצמו ולקהל המבקרים, ישמח ליהנות מאווירה נעימה, ולכן כדאי שהחלל לא יהיה שומם. תמונות קטנות והיתוליות על הקירות, קישוט קטן על המדף ואפילו לוח שנה - כל אלה מפיחים קצת חיים בחדרון הקטן, מפיגים שעמום ותורמים לאווירה החמימה.

5. הדלת

ובאותו עניין - ב-99% מבתי השימוש, היושב על האסלה פונה אל הדלת. זו הזדמנות טובה להשתמש בדלת לתלייה של תמונה או פריט מעניין. אבל כדאי גם לשים לב לדלת עצמה. האם היא מתקלפת או רעועה? כדאי לתקן. האם יש בה מפתח או מנעול נוח? כדאי שיהיה, מכיוון שזה מקנה לאנשים תחושת ביטחון ונוחות, בעיקר במקום זר.

6. עיצוב וריהוט

בית השימוש הוא חדר לכל דבר - גם אתם וגם האורחים מבלים בו לעתים, כמו בכל חלל אחר בבית. קו סגנוני ביתי ואחיד ישרה תחושה נעימה. למניעת בלגן, כדאי שלכל אביזר הכרחי יהיה רהיט או מתקן ייעודי: מתקן או ארונית לגלילי נייר הטואלט, מתלה לעיתונים, סבונייה יפה לסבון. בגזרת הרהיטים חשובים במיוחד מראה (שיהיה אפשר להשתפץ לפני שיוצאים) ופח אשפה קטן (למניעת פדיחות). אין דבר מביך יותר מלחפש פח ברחבי הבית אחרי שלא מצאת פח בשירותים.

7. שטיחון

אמנם דיברנו על ריהוט ואבזור, אבל לשטיחון מגיעה קטגוריה משלו. כן, הוא עד כדי כך חשוב. שטיחון רגליים קטן ממלא כמה פונקציות: הוא תורם למראה הנעים, משמש מצע חמים לרגליים בחורף, ומונע לכלוך שניתז מהכיור על הרצפה. אל תוותרו עליו.

שהייה נעימה!
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך