7 סיבות למה אינך יכולה להפסיק לריב עם בן זוגך

האם את מוצאת את עצמך בלופ מעייף של אותם ריבים עם הפרטנר? אל תאשימי רק את הצד השני. זה הזמן להתבונן פנימה ולשאול את עצמך, האם אתם נופלים באחד מהסעיפים הבאים ואם כן, איפה האחריות שלך

01/11/2016
בריטני וונג, הפינגטון פוסט קבלו עדכונים מבריטני וונג,
  • RSS

אל תהי מוטרדת אם את מתווכחת עם אהובך כל כמה זמן. זה בעיקר מעיד על כך שאכפת לך מהקשר איתו. כל הזוגות שמעורבים רגשית בתוך הקשר יריבו ואם אין לכם מצבים של קונפליקט - זו דווקא בעיה שאמורה להטריד אותך. יחד עם זאת, לריב כל הזמן אינו בריא. בכתבה הזו מומחי זוגיות חושפים את הסיבות הנפוצות לכך שזוגות לא מצליחים להימנע מאותם ריבים חוזרים ונשנים. כן, להיקלע ללופ של ויכוחים יכול לגמור את שניכם עם הזמן.

הנה 7 סיבות שאתם בלופ של מריבות אינסופיות:

1. לחצי החיים מחלחלים פנימה

זוגות בקשר בריא עושים עבודה טובה בלהגן על יחסיהם מגורמים בחוץ אשר מחדירים לחץ. אם את תתני לסטרס להשתלט עליך, הוא יחלחל לתוך הזוגיות ואת תמצאי את עצמך משליכה את הכל על הפרטנר שלך. בדרך כלל, אומר אחד המומחים, הקונפליקט העיקרי בקרב זוגות הוא על איך הם מדברים אחד לשנייה ולא על מה הם מדברים.

כדי להתמודד עם סטרס כראוי, עדיף לאמץ את גישת ה"אנחנו נגד העולם". המנטליות הזו תחזק אתכם ותרחיק את שניכם מלחצים מיותרים. גישה זו תגן עליכם מלחיצים הקשורים לילדים, כספים או עבודה.

2.  אתם חוזרים לסוגיות לא פתורות

אם אינכם יכולים להפסיק לריב על נושא אחד מסויים, תני לעצמך את הזמן ואת המרחב כדי להשקיף על הקונפליקט ולהבין ממה הוא נובע. כל אחד גורר לתוך הקשר את החרדות שלו ועדיף להיות ישר מול הצד השני ולא להסתיר את מה שבאמת מעיק עליך. להיות מודעת לכך שאת דוחסת לתוך הריבים שלכם סוגיות לא פתורות מהעבר שלך, או שאת באה עם משהו שעדיין מטריד אותך מריבים דומים שניהלתם בעבר לא יעיד על חולשה מצדך.

3. את מעניקה לו את טיפול השתיקה

לסרב לדבר ולתקשר עם בן זוגך באופן אמיתי משאיר את הריב באוויר. שתיקה מכוונת נועדה לפגוע, להעניש ולשלוט באופן מניפולטיבי בבן זוגך. באופן עצוב, זה גם עובד. במקום להתעלם ממנו, נסי לדבר איתו על הסוגיות שמפריעות לך.

זוג רב

4. את מנדנדת

אנשים מנדנדים בגלל סיבה מסויימת. הרבה פעמים נשים נראות כאילו הן מנדנדות לבעל או בן הזוג אבל בפועל, היא פשוט מגיבה להיעדר המסירות של הצד השני בסוגיות מסויימות. היא "מנדנדת" בגלל שהוא "מורח" אותה, "מחפף" את הנושא, לא מקשיב או מתעלם ממנה. לנדנד מעיד הרבה פעמים על מצוקה כתוצאה מכך שהפרטנר לא מתמסר לזוגיות במידה מספקת. הנדנוד זה ניסיון לערב אותו יותר ולוודא שאכפת לו כמה שאכפת לך.

5. את חסרת ביטחון במערכות יחסים קרובים

כולנו מפתחות סגנונות התקשרות בהתאם לאיך שגדלנו עם הורינו. אם את נכנסת לריבים קבועים סביב "האם בן זוגי אוהב אותי או לא" אז יש לך התקשרות חרדתית. את צריכה להתבונן בעצמך ובקשר ולחשוב האם הוא נותן לך סיבות אובייקטיביות לחוש חוסר ביטחון או שהכל/הרוב בראש שלך?

אם את מוצאת את עצמך חוזרת על דפוסי הריבים שלך אז יש מצב שאת סוחבת איתך פחדים וחרדות מקשרים שלך מהעבר. אם בן הזוג הוא אדם אוהב וראוי לאמון אז איתו תוכלי לנסות להשתחרר מהדפוסים השליליים ולצמוח לתוך קשר בריא שיעניק לך ביטחון.

6. את ביקורתית מדי כלפי הפרטנר

זה כמעט בלתי אפשרי לנהל קשר בריא אם את כל הזמן מבקרת את בן זוגך. לא תוכלו לצאת ממעגל של ריבים כי ביקורת מעודדת התגוננות וכאשר את מעבירה ביקורת את בעצם אומרת שהפרטנר שלך לא בסדר. כאשר מתחילים להתלונן עם המילה "אתה" ו"תמיד" אז נקלעים למצב מייאש שלא שלא יכול לפתור את הבעיה. שיחות כאלו באות להוכיח נקודה ולא לפתור כלום ולכן הן לא מועילות לדבר.

7. גדלת בבית שלרחב זה נורמלי

אם גדלת בבית בו ההורים שלך ר4בו כל הזמן אז יש מצב שדפוס זה הפך לנורמלי לדעתך. בגלל ילדותך, יש סיכוי שלא נחשפת למודל זוגי בריא, בן שני הצדדים מנהלים שיחות באופן ענייני ורגוע. אבל אל תתייאשי, מה שהיה בעבר יכול לישאר בעבר ואת יכולה לשנות את גורל הקשר שלך אם תחליטי לשנות את הדפוס המעוות שאת מנהלת עם בן זוגך. את פשוט צריכה להבין שישנם קשרים בריאים ואת יכולה לנהל אחד כזה גם.

צילום: שאטרסטוק

 

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה