7 טיפים לשמירה על חדר אמבטיה נוצץ בלי להתאמץ

חדר האמבטיה נקי, זו לא רק משאת נפש, זו אחת ממשימות הניקוי הכי דחופות בבית. איך מנקים ואיך שומרים על תוצאות הניקיון לאורך זמן?

29/11/2015
חן אייל קבלו עדכונים מחן אייל
  • RSS

חדר האמבטיה המקום בו אנחנו הכי חשופים, אולי לכן הוא החדר בבית שהכי חשוב לשמור עליו סטרילי, עד כמה שניתן. ולא רק בגלל סיבות אסטטיות, אלא בעיקר משום שכשהאזור אינו נקי, תחושת הנקיון האישית ואיכותו יכולות להיפגם.

מדובר במשימה לא תמיד קלה: ניקוי אמבטיה יסודי הוא פעולה שיכולה להיות מורכבת וקשה, שדורשת מאמץ פיזי, להתכופף, לטפס, לשפשף ולקרצף.

איך מקלים על המאמץ?

1. השתמשו בחומרי ניקוי שמיועדים לחדרי אמבטיה, ולא בכל חומר אחר "שיש בבית".

2. השקיעו זמן, במקום מאמץ:  ישנם חומרים שהמרקם שלהם סמיך יותר משום שהם מיועדים שתמרחו ותמתינו פרק זמן מסוים, כדי שיפעלו את פעולתם בצורה יסודית ויעילה.

3. אבנית מקורה במים והיא מצטברת על משטחי האמבטיה השונים: אריחים, דלת המקלחון, פתחי הברזים, שטח האמבטיה. עם הזמן, ואם לא מסירים אותה בצורה סדירה, האבנית נוטה להצטבר ולהצהיב. לכן כדאי להשתמש בחומרים להסרת אבנית באופן קבוע.

4. רוצים למנוע הצטברות של אבנית? מרחו בעזרת בד נקי  שמן תינוקות או שמן לימון (שמן אתרי) על דלתות המקלחון, פעם בשבוע.

5. ניקיתם את הברזים בחומר הברקה, וכעבור חצי יום שוב יש עליהם כתמים? שמרו סמרטוטים יבשים מכותנה, אפשר פיסות בד שגזרתם מסדינים ישנים, מתחת לכיור. מדי יום – העבירו את הבד היבש על הברז כדי לשמור אותו נוצץ.

6. יש לכם כתמי עובש על וילון המקלחת? כבסו אותו במכונת הכביסה. שימו בתוף המכונה מגבת אמבטיה נקייה וכוס חומץ. עשו כך פעם בשבוע או שבועיים.

7. כדי להסיר כתמי עובש, שנוטים להצטבר על הקירות, מרססים את הקיר בעזרת מיכל ריסוס ביתי (כזה שמשמש לריסוס עציצים) בחומר ייעודי או בתערובת של אקונומיקה ומים. ממתינים כחצי שעה, ושוטפים. כדאי לחזור על הפעולה 3-4 פעמים בשנה.תגיות:

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך