6 רגעי השיא של ביבי נתניהו

הרבה רגעים יפים היו לביבי נתניהו השנה (תלוי בעיני מי, כמובן) אבל היו כמה שבהם הוא באמת התעלה על עצמו, או סתם כאלה שהוא לא הזמין אבל שיחקו לידיו ביג טיים. לחיי העם הזה, העם הזה, העם הזה

09/09/2015
נעמה תורן קבלו עדכונים מנעמה
  • RSS

המנצח הגדול בבחירות. צילום: שאטרסטוק

1. הערבים נוהרים אל הקלפי וביבי זוכה בבחירות

בקולנוע ההוליוודי הקלאסי קוראים לזה "ההצלה ברגע האחרון של ד. וו. גריפית":  ממש כשנדמה שהגיבור אבוד, מגיעה ההצלה, בליווי מוסיקה דרמטית ועריכה צולבת. כך היה בסצנת השיא בסרט המתח שנקרא בחירות 2015. כשנדמה היה שהגיבור איבד את המומנטום במרוץ לראשות הממשלה, ושהפעם - גבירותיי ורבותי, מהפך - השמאל לוקח את השלטון, הגיע, ממש ברגע האחרון, נאום ההפחדה של ביבי שפרט על מיתרי הגזענות החבויים אצל למעלה מחצי העם והוכיח שהנוסחה ההוליוודית לא מאכזבת.

קאט לסצנת הסיום: ניצחון, קונפטי, כותרות. הסוף. למתמידים שודר למחרת הקומיק ריליף: הגיבור הולך לעשות סולחה עם אלה שלכאורה פגע בהם, שאינם אלא תומכיו במגזר. לא צחקתם? דברו עם הסוכן שלו.

.

ביבי נואם בקונגרס. צילום: Getty Images

2. ההתעקשות לנאום בקונגרס

היה שווה כל רגע. באמת, להרים אצבע משולשת לנשיא אובמה, לשחק אותה באנגלית מתגלגלת על הלשון, שדני דנון יכול רק לחלום עליה, לקרוא לזה "שליחות גורלית, אפילו היסטורית". תגידו חוצפה ישראלית, בריונות, שיגעון גדלות - לא חשובה הסיבה, גם לא הדרך. התוצאה היא שקובעת.

ראש הממשלה נדחף למסיבה שאליה התבקש לא להגיע, בדיוק כמו בפריז, כשדרס את דרכו לשורה הראשונה של מנהיגי העולם שצעדו לזכר קורבנות הטבח בשארלי הבדו. אז מה אם האמריקאים חתמו הסכם היסטורי עם האיראנים? העיקר שביבי נבחר שוב. כבר אמרנו שהיה שווה כל רגע?

.

שרה נתניהו ומושיק גלאמין. צילום מסך מתוך יוטיוב

3. הסרטון של מושיק גלאמין

"הזמנו את מושיק גלאמין לתת חוות דעת מקצועית, אובייקטיבית ובלתי תלויה, על התנאים במעון ראש הממשלה וזה מה שיצא". כך כתב נתניהו בפוסט על הסרטון הדוקומנטרי סוחט הדמעות, שבו פוגש מושיק גלאמין את שרה וביבי במעונם הדל, שהוא - כואב בלב - בהחלט שינמוך יחסית לווילה בקיסריה.

עזבו מה שאומר מבקר המדינה על הפזרנות של הזוג המלכותי - תתמקדו בצירי הדלתות החורקים, תזילו דמעה ואמרו אמן.

.

יצחק בוז'י הרצוג. צילום: רויטרס

4. בוז'י הרצוג - כל מה שאמר או עשה

אין ספק. בוז'י מבטיח - בוז'י מקיים. אם לא הספיק העימות המביך בינו - קטן וחלוש באולפן - מול ביביהו הענק על מסך, כמו דמותו של הקוסם מארץ עוץ, שגרמה להרצוג לפליטת הפה "אני אשמור על נתניהו מאוחדת", הגיעה הסדרה "הרצוג" שליוותה את הקמפיין הכושל שלו, וסטרה לנו על הפנים עם מגבת לחה: אין מנהיג בשמאל. עלק שמאל.

לא משנה כמה פעמים תפגוש את אבו מאזן, הרצוג, זה לא הדגל שנעדר. זאת הכריזמה, זה החזון, זאת המנהיגות והתחושה שאתה מאמין במה שאתה אומר, ושאפשר ללכת אחריך.

אז כדאי שהמפלגה שלך תפסיק לקפץ למרכז שהולך יותר ויותר ימינה, ותתחיל לחבק את השמאל הלא פופולארי. תלמד מסתיו שפיר. קטנטנה, לבנה, אשכנזייה, אבל קמה כל בוקר כדי להסתער. ואתה, כל מה שאתה עושה בינתיים זה לשמור על נתניהו מאוחדת.

.

יאיר גרבוז בעצרת הימין. צילום מתוך יוטיוב

5. "נאום הקמעות" של יאיר גרבוז בעצרת השמאל

מלאכתם של עריצים נעשית בידי אחרים. הנאום של גרבוז בעצרת השמאל ערב הבחירות הוא עוד בקבוק תבערה שנזרק למדורת השנאה שמתלבה פה. הימים שבהם הצל הטיל אימה על מפגינים מהשמאל לחצרות ובתי קפה.

אז אין ספק שהשמאל צריך בעיטה בתחת, חשיבה מחדש, גיבוש קול אחד ובעיקר לעבור על הטקסטים של הנואמים לפני שפותחים להם מיקרופונים. אבל אי אפשר להתלונן שהשמאל הליברלי מדבר בכמה קולות. זאת מהות הפלורליזם. וכך, "נאום הקמעות" של גרבוז הסית את הזרקור מהעיקר לטפל.

רק אחרי רצח התינוק הפלסטיני עלי דוואבשה ואביו בכפר דומא נזכרו שדובר שם על קומץ שאינו קומץ ועל עשבים שאינם שוטים.

.

בנימין נתניהו. צילום: שאטרסטוק

6. יצא פיתה - הניתוח הסודי והנסיעה במשאית באישון ליל

אז אהוד ברק התחפש לאשה במבצע אביב נעורים. ביג דיל! ביבי שיחק אותה בטוויסט עממי, כמו שחשף עמית סגל בחדשות ערוץ 2: נתניהו הוברח פעמיים לטיפול רפואי  בבית חולים בכלי רכב מוסווים - האחד כרכב הדברה (רמז לאויבי ישראל?) והשני כמשאית להובלת פיתות. מאסטר שף ביג טיים. שקיפות? חפשו אותה בערמונית של אולמרט. בשביל ביבי השקיפות מסוכנת כמו סרטן ממאיר. רק בריאות לכולנו.

.

.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה