6 עצות של הצרפתיות לטיסה בסטייל

אותה צרפתיה ביונית היא דוגמה מייצגת לאופן בו הצרפתיות עולות על מטוס. זה רק נראה לא נוח, אבל הלכה למעשה, זה הכי שיק-ישים. המטוס. עבור הצרפתיה, הוא לא ביג דיל

27/07/2017
מאיה גז קבלו עדכונים ממאיה
  • RSS

לא אשכח את הטיסה ההיא ולא אשכח את הצרפתיה ההיא. ליוויתי שף צרפתי מפריז לאירוע בישראל. יצא כך שישבנו יחד במחלקת הביניים, בין מחלקת תיירים למחלקת עסקים ביחד עם פוליטיקאי צרפתי מפורסם ואישתו האופנתית והמפורסמת לא פחות. הסתכלתי עליה. היא עלתה לטיסה בנעלי עקב אדומות כאילו לא היו קיימות מעולם רגלים נפוחות, עוד לפני שהמטוס עלה לאויר היא הזמינה וויסקי נקי, כאילו לא היה קיים מעולם יובש בגרון, היתה לבושה בשמלה שחורה וצמודה, כאילו אין לה בארון אפילו טריינינג אחד, והשפתיים שלה היו משוחות שפתון אדום בצבע הנעליים, כאילו רק השפתיים שלה לא מתייבשות בטיסה.

אותה צרפתיה ביונית היא דוגמה מייצגת לאופן בו הצרפתיות עולות על מטוס. זה רק נראה לא נוח, אבל הלכה למעשה, זה הכי שיק-ישים. המטוס. עבור הצרפתיה, הוא לא ביג דיל. היא לא עושה עניין גדול מטיסות (ואפילו אוהבת אותן) ומקפידה לשמור על לייפסטייל מוקפד בתוך המטוס.

פריז אשה

הנה כמה עצות של חברותי הצרפתיות על הדרך לטוס בסטייל לחופשות או לנסיעות עבודה:

1. צ'ק אין פרטי

כשזה אפשרי, הצרפתיה תעדיף שירות V.I.P. ולא תבחר להצטופף בתור עם כולם, בעיקר לא בימי הקיץ הלחים. היא מגיעה לבד/עם ילדים/תינוקות/אנשים מבוגרים ורק רוצה למסור את המזוודות ולרוץ לקניות בדיוטי פרי. היא תעבור בידוק בטחוני פרטי ומתואם, כך שהבודק הבטחוני ימתין לה ולא היא לו. בישראל יש שירות כזה והוא אפילו לא יקר במיוחד. פרימיום צ'ק אין בשדה התעופה בן-גוריון עולה לאדם אחד 125 ₪ ולכל אדם נוסף 45 ₪ נוספים. זה בהחלט פתרון יעיל בעל אופי צרפתי.

2. יין אדום או גרבי לחץ

כדי למנוע נפיחות לאורך הרגליים בגלל הבדלי הלחצים שבאוויר, הצרפתיות גורבות כמה שעות לפני הטיסה גרבי לחץ שנראים כמו גרביונים מעוצבים בשלל צבעים, ומתאימות אותם לאאוטפיט של הטיסה. הצרפתיות משתמשות בגרבונים הללו כאמצעי קוסמטי שמפעיל לחץ על כלי הדם שברגל, מונעים התנפחות ומשמשים כגורם מונע לפקקת ורידים. רופאי המשפחה הצרפתיים רושמים את הגרבונים הללו כמרשם לנשים בהריון ודיילות נוהגות לגרוב אותם. צרפתיות אחרות שותות יין אדום (ואפילו וויסקי) בזמן הטיסה מאחר שחושבות שהאלכוהול מסייע לזרימת הדם. אחרות נוטלות כמוסות יין אדום כדי להגביר את זרימת הדם.

3. ביגוד נוח אך אלגנטי

 הצרפתיות יעדיפו להגיע לטיסה עם בגד אחד שלא נחתך באזור הבטן, כלומר עם שמלה או אוברול. רוב הטיסה עוברת בישיבה והן רוצות להתרומם ולזוז בנוחות במהלך הטיסה מבלי למשוך את החולצה למטה עם כל התרוממות מהכיסא. הרעיון הוא ללבוש בגדים נוחים ולא צמודים באזור הבטן ולהתלבש בשיטת הבצל, מאחר שלעתים הטמפרטורות נעות בין חום קיצוני לקור קיצוני במטוס. כדאי ללבוש שכמיה ומתחתיה פונצ'ו כדי שיהיה קל להסיר אותם במיקרה של התחממות יתר.

אישה צרפתייה

4. אכילה קלה

 באוויר שינוי הלחצים גבוה ומשפיע על מאזן הגזים בגוף ובעיקר על הקיבה. כדאי להפסיק לאכול פירות כמה שעות לפני הטיסה ולא לאכול פירות וירקות במטוס, מאחר שהבטן מתנפחת במטוס ומשתטחת כמה שעות אחרי הנחיתה. הצרפתיות צורכות מעט פחממות מורכבות לפני הטיסה ומשתדלות לאכול קל על המטוס.

5. לחות לגוף

 הצרפתיות מתחילות בהזנת לחות לגוף לפני הטיסה ושותות כוס מים צלולים כל שעה עגולה כבר בבוקר הטיסה. גם על המטוס הן מקפידות על משמעת שתיה ונמנעות משתיית קפה (על כל כוס קפה הן שותות 6 כוסות מים כדי לא להתייבש). רובן נמנעות גם משתיית אלכוהול, שההשפעה שלו הרבה יותר גבוהה באוויר (ולכן מעדיפות לגרוב גרבי לחץ מאשר לשתות יין או וויסקי). הן מחזיקות דוגמיות של קרם הלחות שלהן, קרם עיניים, שפתון לחות (השפתיים נוטות להתייבש בטיסות) ואפילו מקדם הגנה (דיילות גורסות שהקרינה בגובה גבוהה יותר). כשהן מגיעות ליעדן הן מלחחות את עור הפנים בנדיבות ומורחות קרם לאורך הרגליים תוך עיסוי מלמטה למעלה כדי לעודד את זרימת הדם שהתעכבה בטיסה.

6. כולן זזות עכשיו

כשצרפתייה לא נרדמת בטיסה היא תקפיד לקום מהכיסא כל שעה עגולה כדי למתוח איברים. טסתי פעם עם חברה פריזאית שכל שעה עשתה סדרת תרגילים בישיבה ובעמידה היא גלגלה כתפיים וזרועות, עלתה וירדה על קצות האצבעות וסובבה את העקבים. העיקר לזוז ולהזרים את הדם. היא גם הקפידה לא לסכל רגליים כדי לא לעצור את זרימת הדם. כן, התרגילים שלה נראו מאוד מוזרים כשהיא ישבה שם בכיסא שלה, אבל לא עבר הרבה זמן לפני שהצטרפתי אליה. הרגשתי הרבה יותר טוב אחר כך. אם אתן לא מצליחות לקום כל שעה עגולה קומו להימתח אחרי צפייה בסרט. בכל מיקרה, כשהצרפתיה מגיעה ליעדה אין שיקית ממנה. רק תפרשו לה שטיח אדום למרגלות מדרגות המטוס, והיא כבר תראה את עצמה, זוהרת כוכבת.

מאיה גז בתצלום אמנותי

 ** הכותבת היא ד"ר מאיה גז, מומחית לתרבות צרפת. להרצאתה הבאה על צרפת והצרפתיות- ניתן לכתוב לה באתר: mayaguez.co.il
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה