6 סימנים שבן זוגך כבר לא מושקע בקשר

את מרגישה שהוא כבר לא כמו שהיה ומשהו באוויר מרגיש ש"זה לא זה" אבל את עדיין תוהה אם זו תקופה רעה או משהו חמור יותר. הסימנים האלה יסגירו את האמת

26/09/2016
בריטני וונג, הפינגטון פוסט קבלו עדכונים מבריטני וונג,
  • RSS

בדרך כלל גברים שמגיעים לטיפול זוגי כבר חוו מה שמכונה בעיני מומחי זוגיות כ"גירושים נפשיים". אנשים יכולים להגיע למצב של מיאוס טוטאלי כלפי הצד השני עד שמתחיל תהליך של התנתקות רגשית. כאשר דבר כזה קורה, בן הזוג מתחיל להיות אפאתי כלפי בת הזוג. כמו כן, הוא נהיה אדיש לכל הקשר הזוגי. כאשר זה קורה בתוך קשר, אז הפרידה הפורמלית היא רק עניין של זמן.

בכתבה כאן תוכלו לזהות את הסימנים שיעידו שבן זוגך/בעלך כבר עשה צ'ק אאוט לקשר וכי את טסה סולו בתוכו. סימנים אלה יכולים להופיע גם בקרב התנהגות נשים אבל המטפלים אומרים שהם אופיינים יותר להתנהגותם של גברים לפני סיום קשר.

ג'ניפר אניסטון ובראד פיט יפים

1. הוא ביקורתי מדי לכל מה שאת עושה

כשאנחנו מאוהבות אז אנחנו נוטים להתעלם מהתכונות המרגיזות של בני הזוג. אנחנו סולחות להם כשהם שוכחים לסגור את האור לפני שיצאו מהבית או שלא עשו משהו שביקשנו אבל בשלב הראשוני, תקופת "ירח הדבש", אנחנו מלאות חמלה למעשי הצד השני. אם בעלך/בן זוגך מפגין פחות חמלה כלפי הטעויות שלך והוא הפך להיות ביקורתי כלפי דברים קטנים, שלא הזיזו לו בעבר, אז יש סיכוי טוב שישנה בעיה גדולה יותר בקשר.

אולי הוא לא יודע לבטא את כעסו או שהוא חושש שיתפוצץ אם יביע מה באמת מפריע לו אבל יש מצב שקורה משהו חמור יותר מההערות הקטנות והשליליות שהוא זורק לך. מומלץ לשאול אותו בישירות מה מפריע לו ולראות איך ניתן לטפל בבעיה.

2. להתעלם אחד מהשני הופך לנורמה

שום דבר לא מעיב על קשר כמו התעלמות. התעלמות היא אחת האינדיקציות הגדולות ביותר לפרידה באופק, לדעתו של החוקר ג'ון גוטמן. התעלמות היא למעשה "טיפול שתיקה" שמתרחש כאשר מישהו כל כך כועס עד שהוא נאטם כליל ומתנכר מהאדם מולו. הרמזים שהמצב ממש גרוע הם כאשר שפת הגוף של בן הזוג סגור וכאשר אין שום פידבק ממנו בתקשורת ביניכם.

אם אתן מזהות את הסימנים של התנהגות קרה ומנוכרת, אז מומלץ לקחת הפסקה של 20 דקות ולחזור בניסיון לתקשר. זה הזמן הסביר שלוקח לאדם להירגע מריב גדול. אם הזוגיות שלכם סובלת מההרגל הנוראי הזה, של שתיקות ארוכות כל כמה זמן, אז יש בעיה רצינית בקשר. שום טוב לא יצמח מהתעלמות שנגררת מעבר לזמן סביר.

3. כשהוא מבקש ממך משהו שלא עשית ובסוף עושה את זה בעצמו

כאשר בן זוגך/בעלך מבקש ממך לעשות משהו בבית ואינך עושה זאת שוב ושוב, זה רק הגיוני שימאס לו. הוא ירגיש שבקשותיו לא זוכות לשום מענה או כבוד ממך ובסוף הוא יעשה דברים בעצמו. במצבים האלה הוא מחכה שתלכי לקראתו אבל אם אין ברירה, הוא יבין שאין עם מי לדבר ויסמוך על עצמו בלבד. בשלב הזה, בן הזוג יתחיל להתרחק והקשר יסבול בהמשך כאשר הכל יצטבר לכעס גדול.

כדי להזכיר לפרטנר שלך שכן אכפת לך ממנו ושאת כן אחראית במידה שווה להצלחת הקשר, כדאי לך לעמוד במילתך. אם את אומרת שתעשי משהו - עשי אותו. אם לא תעשי דברים והקשר יהיה חד צדדי, בן הזוג יתחיל לפתח אמביוולנטיות כלפי הקשר והוא יגיד לעצמו "אני יכול לחיות ככה או להסתדר לבד" ובסוף הוא עלול לוותר על הקשר כי ממילא הוא ירגיש שהוא די בודד בזוגיות.

4  את כבר לא "כייפית" כמו שהיית

לכל זוג יש ימים טובים או פחות, אבל ברוב הימים את אמורה לקבל את התחושה שבן זוגך נהנה מלבלות זמן איתך. אם תחושת הכיף ושובבות הנעורים שאפיינה אתכם נעלמה ואתם פחות צוחקים זה מזו, זה יכול להיות סימן שאחד מכם התרחק מהצד השני. תשאלי את עצמך אם בן זוגך שמח כאשר הוא נמצא בנוכחותך או שהוא פשוט מתנהג בקור ולא ממש "שם" כשהוא איתך.

אם מצב הרוח שלכם הפך להיות "כבד" ואת חשה ששניכם רציניים מדי, נסי להחזיר את הצחוק והשמחה לקשר בכל דרך שעולה על דעתך. ספרי לו משהו מצחיק, לכו לאיזה מועדון סטנד אפ, צפו שוב באיזה סרט קורע. צחוק ישבור את הקרח ואת המתח. דרך מעולה להתחבר מחדש תתבסס על הומור - המפתח לזוגיות מוצלחת והוא יכול לעזור גם ברגעי השפל הגדולים.

5. הוא חסר סבלנות ותמציתי איתך

אם תקשורת טובה היא הבסיס לזוגיות מוצלחת אז לגלגל עיניים ולעשות פרצוף מזלזל לא יעזרו. כאשר בן הזוג הפך למנוכר ופחות תקשורתי ובמקום להיות סבלני ועדין הוא נהיה חסר סבלנות ועצבני - זה תמרור אזהרה. תזמון הוא המפתח כאן. ברגע שאת מזהה את הסימנים המטרידים כדאי לך לדבר איתו ולנסות להבין מה קרה. אל תגררי את התקשורת העוינת קדימה.

חוסר סבלנות ותמציתיות בקשר יכולים בסוף להרוג אותו. הם יובילו בסוף להתעלמות ומשם, הדרך לניתוק מהירה מאי פעם.

6. הוא מגלה את הסודות שלו לאחרים

זה בריא לטפח רשת חברתית ענפה מחוץ לנישואין, אחרת תתישו אחד את השנייה אם תפתחו תלות הדדית בכל דבר. אבל אל תמעיטי בערך הבעיה, אם הוא מתחיל לפתע לחשוף סודות בפני קולגה בעבודה או חבר מפעם ולא איתך. כמו כן, אם הוא לא סומך עליך בדברים בניגוד לעבר, אז זו גם סיבה להיות מוטרדת ממשהו שקורה בקשר.

כאשר משתפים פרטים אישיים וסיפורים אינטימיים עם אחרים ולא עם הפרטנר אז זה פתח לבגידה. זה לגיטימי לשתף את החבר הטוב בדברים שאינך אומר בהכרח לבת הזוג אבל הפרטנרית אמורה להיות האדם הקרוב ביותר שיכולה לתת תמיכה ואוזן קשבת ואם זה נעלםואן רצון לשתף את הצד השני במה שעוברים אז קל מאוד להתרחק זה מזו.

בסופו של דבר, את אמורה להיות האשה שבעלך/בן זוגך חולק את תסכוליו ולא אדם שלישי. נסי להגיע אליו ולגרום לו להיפתח על מה שקורה ואיך הוא מרגיש כדי שלא תמצאי את עצמך מדברת לקיר כעבור זמן. אם הוא עדיין מרגיש כלפייך ומאוכזב ממך, עדיין יש סיכוי לתקן את הדברים ולהגיע לקשר בריא יותר.

 צילום: גטי

 

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה