6 סודות של הפריזאיות לרגליים מושלמות בקיץ

איך כדאי לשמור על כפות הרגליים בקיץ החם והלח? לנשים הצרפתיות יש כמה טיפים מנצחים ולא תצטרכו לצעוד עד לעיר האורות כדי לגלות אותם

25/06/2017
מאיה גז קבלו עדכונים ממאיה
  • בדואר
  • RSS

אחת היכולות המדהימות של הפריזאיות, שהשאירו אותי פעורת פה שוב ושוב ושוב, היא המסוגלות שלהן לצעוד על עקבים מהשאנז-אליזה עד הבית, גם אם הם נמצאים בשני קצוות של העיר. בכל פעם כשהלכתי עם חברה פריזאית לקנות זוג נעליים, היא חלצה בנון-שלנטיות את אלה שלה, החליקה כף רגל מושלמת לנעל החדשה, ופחות או יותר יצאה איתה ככה מהבוטיק. אני, לעומתה, נלחמתי בנעליים, גרבתי גרביים, נפצעתי בעקב וחנקתי בהונות בנעלים צרות מידי.

אבל פעם אחת, במהלך דייט ארוך במיוחד (וגם די מוצלח), הצלחתי לצעוד על עקב קטן מהשאנז-אליזה עד הבית, בצד השני של העיר. זה היה ערב אביבי בפריז, הקיץ כמעט הגיע. רוח נעימה נשבה והשיחה היתה מעניינת. העיר היתה תפאורה עוצרת נשימה אחרי סרט צרפתי טוב ובמשך שעה הלכנו לא מהר מידי ולא לאט מידי. זאת היתה הפעם הראשונה, כשהגעתי הביתה, שלא כאבו לי הרגלים. וזה היה גם הרגע בו הבנתי שעשיתי צעד אחד נוסף להפוך לפריזאית המושלמת.

למחרת, כשהתקשרתי לחברה מקומית היא שאלה איך היה הדייט. "עזבי את הדייט," עניתי לה, "הצלחתי ללכת על עקבים". היא התפלאה ואמרה, "ברור, עשית את כל מה שהיה צריך לעשות".

מאיה גז ונעליים

אז הנה כמה סודות פחות שגרתיים של הפריזאיות לרגלים חטובות ונינוחות:

1. גרבי לחץ

התרופה הראשונה שרשמה לי רופאת המשפחה כששמעה שנכנסתי להריון, היא גרבי לחץ. "את תברכי אותי," אמרה לי. הסיבה היא שגרבי לחץ, כאלה שעולות עד הירכיים, נחשבות למוצר לייפסטייל ראשוני. גם הרוקחת הפריזאית שלי בת ה-18 גורבת אותן "כדי שיהיו לי רגלים של דוגמנית,", כפי שהיא ניסחה את זה בעצמה. גרבי הלחץ הצרפתיות מגיעות בצבעים ובדוגמאות שונות, כך שאי אפשר לנחש שמדובר בגרביים שתפקידן למנוע מכלי דם להתנפח, ולמנוע בצקות. הצרפתיות גורבות גרבי לחץ לא רק כשהן בהריון או עולות לטיסה ארוכה, אלא ממש כמו שהן משתמשות בקרם פנים- כמוצר יופי יומיומי.

2. הליכה על חול הים

בפריז אין ים. לכן, במהלך חופשת הקיץ, כשהפריזאיות מבלות על החוף, הן מקדישות חצי שעה בכל יום להליכה בחול ברגליים יחפות. החול, בעיניהן, משמש כפילינג טבעי לכף הרגל.

3. סבון וקרם אנטי-אייג'ינג לרגלים

 הפריזאיות מעבירות את רוב היום בעמידה על הרגלים. הן נוסעות במטרו, עולות ויורדות במדרגות (ברוב הבניינים בעיר אין מעלית), צועדות ברחובות ועורכות קניות. זאת הסיבה שהן לא שוכחות לטפל ברגלים שלהן ממש כמו בעור הפנים. כבר לפני 15 שנה השתמשתי בסבון וקרם אנטי-אייג'ינג לרגלים, אבל לישראל הוא הגיע לראשונה רק הקיץ, באדיבות דוקטור עור. פריזאיות משתמשות בו על בסיס יומי, אבל בהחלט צריך להתגייס בסבלנות כדי לראות תוצאות.

כפות רגליים עם קרם

4. פילינג ומסכה לכף הרגל

אחרי חורף, במהלכו הרגל היתה בתוך נעל סגורה ולא איבדה את הלחות הטבעית שלה, הקיץ מוציא את כפות הרגלים לכפכפים ולסנדלים. לכן, פעם בשבוע הצרפתיות עושות אמבטיה של עשר דקות לכפות הרגלים ואז מעבירות אותן פילינג. רוב מוצרי הפילינג הצרפתיים לכפות הרגלים מבוססים על מלח של ים המלח, כך שלצורך כך כדאי לבחור במוצרים של חברות ישראליות. אחרי הפילינג, הצרפתיות מורחות מסכת לחות עשירה על הרגל, גורבות גרבי כותנה והולכות לישון. כשהן מתעוררות בבוקר, כף הרגל שלהן רכה כמו זו של תינוק.

5. "קרם 8 שעות" של אליזבת ארדן

אליזבת ארדן גילתה את "קרם 8 שעות" כשטיפלה בסוסים שלה. היא מרחה את הקרם השומני על הפצעים של הסוסים וראתה שאחרי 8 שעות הפצעים מתחילים להירפא. הצרפתיות משתמשות בקרם הזה לחבלות בכפות הרגלים.

6. סנדלים משודרגים

 "טרופזיין" הם סנדלים עם גאווה צרפתית. הם נוצרו בכפר קטן בסן-טרופז, שבריבריירה הצרפתית, בבית מלאכה רונדיני שחוגג תשעים שנה להקמתו. המראה שלהם מזכיר את הסנדלים היווניים מהעיר ספרטה ומי שהביאה אותם לצרפת היא הסופרת קולט, שנכנסה לאטלייה הקטן ותארה לסנדלר רונדיני את סנדלי החלומות שלה. כיום הפריזאיות צועדות עם סנדלים משודרגים. לא תמצאו אותן לעולם מתהלכות בפומבי בכפכפי אצבע, אלא נועלות טרנדים חדשים ואמנותיים, כמו הקולקציה המיוחדת שהכין המעצב פיליפ סטארק לסנדלי איפנמה. העיקר שבקיץ הזה כפות הרגלים שלהן יהיו המטופחות והמקוריות ביותר על החוף.

**הכותבת היא ד"ר מאיה גז, מומחית לתרבות צרפת. להרצאתה הבאה על סודות היופי של הצרפתיות כתבו לה ל-mayaguez.co.il

תגיות: פריזאיות, מאיה גז, טיפוח, ביוטי, רגליים, כפות רגלים, קיץ, לייפסטייל, נופש
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה