6 טיפים שישמרו לכן על החשק המיני אחרי גיל ארבעים

מה קורה לתשוקה המינית אחרי גיל 40, איך מחזירים אותה אם היא נעלמה, ואיך משמרים אותה אם היא קיימת. לגזור ולשמור מתחת לכרית

30/01/2018
טליה ברשטיין קבלו עדכונים מטליה
  • RSS

את קבוצת הנשים שעברו את גיל 40 בואך 50, אפשר לחלק בחלוקה גסה לשניים. אלו שיגידו שהיה שווה לחכות כדי להבין סקס אמיתי מהו, ואלו שאין להן מושג על מה הקבוצה הראשונה מדברת. אספנו עבורכן 6 טיפים שיעזרו לכן לשמר את התשוקה אם אתן בנות הקבוצה הראשונה, ולהחזיר אותה, אם אתן כל השאר.

מה קרה לחשק המיני בגיל המעבר (צילום: By wavebreakmedia shutterstock  )

למה זה קורה

הירידה ברמת האסטרוגן מתחילת גיל המעבר, עלולה לגרום למספר תופעות שמחבלות בחשק המיני, כמו יובש בנרתיק, שינויים קיצוניים במצב הרוח, פגיעה בדימוי הגוף והפרעות שינה.

מה עושים כדי לשמור על החשק המיני?

1.  ויט-מינים

- מאכלים המכילים וויטמין B7 כמו גבינת צ'דר, ביצים, בוטנים וירקות ירוקים, וגם מאכלים המכילים ויטמין B3 ואומגה 3 עשויים לסייע ביצור הורמוני מין נשיים וכתוצאה מכך בשמירה על התשוקה המינית, ועשויים לסייע בחזרתה למחוזותיה הרצוניים, בין הסדינים במקרים בהם היא נעלמה.

- מאכלים המכילים וויטמין B6, כמו אבוקדו, שמן אגוזים ושקדים, עשויים לתרום לפעולתה התקינה של בלוטת התריס, ולתרום לאיזון החשק המיני.

אומגה 3 ופרוביוטיקה מבית לייף , מגנוליה לנשים בגיל המעבר ופרוביוטיקה של אלטמן ( צילום: יח"צ סופר-פארם)

 2.  לאכול עם אפרודיטה

עם ירידת פעילות השחלות יורדת רמת הטסטוסטרון ובעקבותיו גם רמת האסטרוגן שמיוצר בבלוטת יותרת הכליה. מזונות אפרודיזיאקים הם מזונות שעשויים לתרום לגירוי הפרשת טסטוסטרון, לעידוד של זרימת הדם לאברי המין, ובחזרת העטרה ליושנה, הסקס לחייכן.

מי המזונות שזכו לכותרת המרהיבה אפרודיזיאקים? תאנים, רימונים, צדפות, שוקולד ויין אדום.  תראו כמה חכמה אימא טבע שארגנה לנו תפריט סקסי מושלם לגיל המעבר.

לאכול עם אפרודיטה. מזונות אפרודיזיטים, ומזונות המכילים B6, B3 ואומגה 3 (צילום: shutterstock By Hue Ta)

 3.  יוגה כבר תרגלתן?

אם התשובה היא 'כן' חברותי המכורות, אז אתן כבר יודעות את הסיבה ויכולות לעבור לטיפ הבא. כל השאר, כדאי שתדעו, שתרגול  קבוע של יוגה לא רק יתרום לגוף שלכן להישאר גמיש, זקוף ומהודק, הוא גם מרגיע, תורם לשנת לילה מתוקה, ומשפר את זרימת הדם. כל אלו עשויים לתרום את חלקם הנעים לשיפור מצבו של החשק המיני. וכדאי שתדעו שליוגה מספר תנוחות שמשפרות את זרימת הדם לנרתיק ותורמות לאיזון החשק המיני.

אז למקומות, היכון, צאו ליוגה.

 4.  ג'ינקו בילובה

נשמע כמו דגם סקסי של לונז'רי, אבל מדובר בצמח סיני, שעשוי לעודד זרימת דם לאברי המין. חכמים סינים טוענים שמי ששותה תה ג'ינקו בילובה בכל יום, יחווה אורגזמות חזקות שבעתיים מכפי שחווה עד כה.

-  לא נתווכח עם חכמים סינים.

- כן נזכיר לכן שלא מדובר במחקר מוכח.

- ואם בחרתן לצרוך תוסף מזון שמכיל ג'ינקו בילובה, חשוב להתייעץ עם הרוקח ולדווח לו על נטילת תרופות אחרות.

ג'ינקו בילובה אומגה 3 של לייף, רמיפמין של אלטמן (צילום: יח"צ סופר-פארם)

 5.  פרוביוטיקה

שימוש בפרוביוטיקה עשוי לסייע בשמירה על הבריאות האינטימית של נשים בגיל המעבר, ובפרט על מערכת השתן  זאת בדרך לסקס תקין בגיל המעבר.

 6.  שמנים, עיסויים וצעצועים

אם אתן נמנות את הנשים שסובלות מירידה בחשק המיני, וגם אתן שלא, כדאי שתדעו שסיכוך הנרתיק עם ג'ל על בסיס מים, יתרום את שלו לבעיית היובש בנרתיק ולאווירה האינטימית. אם תעשו את זה יחד עם בן הזוג, תהליך סיכוך הנרתיק יהיה תחילתו של ערב / בוקר / צהריים סקסיים, בלי קשר לגיל הכרונולוגי שלכן.

ג'לים לסיכה אינטימית על בסיס מים, על בסיס סיליקון, ובריח דובדבן וטבעת רטט מבית לייף של סופר-פארם (צילום: יח"צ סופר-פארם)

אם בעבר נשים נכנסו לחנויות שסיפקו את כל אלו, עם כובע שוליים ומסכה על הפנים כדי שחלילה וחס אף אחד לא ידע שחשקה נפשן באורגזמה, היום ניתן למצוא ברוב חנויות הפארם, ג'ל סיכוך ועיסוי לנרתיק ולגוף, טבעות רטט, וויברטורים שיעברו בקופה לצד שמפו, קרם גוף ומרכך כביסה. למה? ככה. כי אנחנו בשנת 2018 ואנחנו נשים חזקות ושמחות.

.

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה