6 דרכים בהן את אולי בוגדת בבן זוגך ולא ידעת

בגידה היא לא רק כאשר אהובך שוכב עם אשה אחרת. הפרת אמון יכולה להתבטא באופנים שלא ממש נתת עליהם את הדעת והנה 6 סוגי בגידה נפוצים, שיכולים לפרק את הזוגיות שלכן אז שימי לב

14/11/2016
בריטני וונג, הפינגטון פוסט קבלו עדכונים מבריטני וונג,
  • RSS

בגידה היא כנראה הפגיעה המוחלטת, הכואבת והמטלטלת בין בני זוג. אין דבר נורא יותר מהפרת אמון, בין שני אנשים שאמורים לאהוב, לתמוך זה בזו ולחלוק אינטימיות ביחד. אבל בעוד שרוב האנים מתארים בגידה, בתור הרגע הנוראי הזה בו גילו שהפרטנר שלהם שכב עם אדם אחר, היא באה לידי ביטוי באופנים מגוונים וחמקמקים יותר.

בגידה יכולה לבוא לידי ביטוי, כאשר אדם משקיע את האנרגיות שלו מחוץ לקשר ומכאן הוא למעשה מנהל בגידה נפשית. במקרים כאלה, הפרטנר מרגיש פגוע ונבגד. אז כן, לבגידות הרבה צורות ועצוב לגלות עד כמה התופעה נפוצה. הרבה בני זוג מתרחקים אחד מהשני אבל לא תמיד חותכים בזמן. הרבה קשרים פשוט נגררים.

בראד וג'ן

הנה 6 סוגי בגידות:

1. הבגידה הפיזית

זו הבגידה המפורסמת והנחרצת מכולן והיא באה לידי ביטוי בחתירה של צד אחד למגע מחוץ לקשר. אם נדייק זאת, אז לסקס. בקיום יחסי מין יש הרבה יתרונות: עונג עילאי ושחרור הורמון, המחבר בין בני הזוג ולכן כאשר אין מספיק סקס בקשר, הצדדים עלולים לחפש מישהו מבחוץ שימלא את צרכיהם הפיזיים והנפשיים. מכאן הדרך קלה לפירוק הזוגיות והמשפחה.

2. הבגידה הנפשית

בבגידה מסוג זה, אחד הצדדים רעב לתשומת לב, פרגון ותמיכה ולצערו, הוא לא מקבל זאת ממי שהוא נמצא בזוגיות איתו. אחד הצדדים עלול להיות מדוכא ולא להרגיש כמו עצמו ואז הוא פוגש קולגה שמעניקה לו תשומת לב, זורקת מחמאה וצוחקת מהבדיחות שלו. מפה השניים יצרו חיבור רגשי. הפרטנר בדרך כלל מצדיק את הבגידה הנפשית, בכך שהיא לכאורה הבגידה הפחות נוראית ביחס לבגידה פיזית. במצב כזה, הבוגדים לא מפרקים את המשפחה אבל קיים בהם צימאון לקשר אחר.

3. הבגידה אונליין

מאז שהסמרטפון חדר לחיינו הוא הפך לחבר הטוב של האדם, שלא לומר, המאהב המושלם שתמיד זמין לך. כאן הבגידה חמקמקה יותר - צ'ט שהתפתח עם בחור אקראי וחרג יותר מדי, חילופי תמונות חושפניות ומידע אינטימי בינך לבין הגבר ההוא שרק הכרת - כל זה מושך אותך לתוך בגידה וירטואלית. הרבה זוגות חושבים שזה בסדר, לא נורא וכי הם רק בורחים קצת משיעמום. אבל הבגידות הקטנות הללו יכולות להוביל לקרע בזוגיות.

4. הבגידה המנטלית של "מה אילו?"

המוח הוא איבר המין הפעיל ביותר וברגע שהוא משוטט למחוזות ה"מה אילו", אז קיימת בעיה מוחשית בקשר הקיים. אם את נזכרת מדי פעם בקשר או בסקס שהיה לך פעם בעבר, זה לגיטימי אבל אם את חווה מחדש במוחך את החיבור המיוחד שנגמר ומפנטזת על האקס כל הזמן, כי את רוצה שיקרה משהו, אז זו בגידה שרק מחכה לקבל ביטוי אמיתי במציאות.

מה גם, זה לא הוגן כלפי הפרטנר שלך, כי הראש שלך "במקום אחר" ולא בקשר הנוכחי. עליך לזכור שהקשר הקודם לא הצליח מסיבה מסויימת ורצוי לתת סיכוי הוגן לבן זוגך.

5. הבגידה דרך התמכרויות

קשרים רבים נהרסים בגלל שצד אחד מתעניין בסמים, אלכוהול או משהו הרסני אחר. התמכרויות של צד אחד יכולות להרוס זוגיות ולפרק משפחות. אם אותו אדם לא מוכן לטפל בעצמו, לנסות להיגמל ולנהל חיים בריאים הוא בעצם דופק מראש את הקשר. כאן הצד השני מרגיש נבגד כי אותה התמכרות "ניצחה". לא מדובר רק בהמכרויות אלא בהתנהגות קיצונית בכל תחום, ספורט, פולטיקה, דת וכו' שיכולות להרחיק. אם מישהו הופך אובססיבי והפעילות או התחביב שלו הופכים לעיקר החיים וחשובים יותר מהפרטנר, אז זה סוג של בגידה.

צילום: גטי
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה