5 שלבים והרצפה נקייה

למרות שריפת הקלוריות שטיפת רצפה נמצאת ברשימת הדברים שדוחים לסוף. איך אפשר לעשות את זה קל יותר? 5 טיפים יהפכו את הטקס השבועי לפשוט ומוצלח הרבה יותר

25/04/2013
תוכן מקודם קבלו עדכונים מתוכן
  • RSS

יום שישי בצהריים נחשב למועד המושלם, אבל יש אנשים שעבורם מדובר בטקס קבוע, על בסיס יומי. גם כשמדובר באירוע חד שבועי (או חודשי, תלוי בלכלוך), כמה חבל שכדי לשמור על רצפות נקיות צריך לשפשף, לעבוד קשה, להתכופף, לסחוט את הסמרטוט ולסחוב דליי מים, ושלמרות כל המאמץ אף פעם לא ממש ברור אם הרצפה נקייה מספיק או שזה בעצם היה "מלמעלה".

הרצפה היא חזות הבית, ולכן, חשוב להקפיד על הניקיון שלה וזאת מעבר ליתרון (הברור) של שריפת הקלוריות במסגרת התהליך. התוצאה שווה: ריח נעים מתפשט בבית, תחושה של נקיון, אפילו של סיפוק ובעיקר כשאורחים צפויים בדלת.

ובנוגע לקלוריות, מדובר בשריפה של כ-200 קלוריות (בממוצע) לשטיפה.

איך כדאי לנקות את הרצפה כמו שצריך ולהשיג את התוצאה הרצויה? לפניכם 5 טיפים לניקיון יסודי ומוצלח:

1. להתחיל במטאטא

כן, זה מסרבל, כן, זה מעיק וכן - זה מאריך את זמן העבודה, אבל אם תתחילו את הניקיון התקופתי בלטאטא את הבית כמו שצריך, או לשאוב את הרצפה, הרי שסביר להניח שהתוצאה תהיה נקייה בהרבה (ובכל מקרה, תהיה כרוכה בפחות עבודה). כך לא תמצאו שאריות אבק שנסחבו עם המגב לטיול בחדרי הבית לאחר שתסיימו לנקות.

2. בחרו את הנוזל הנכון

אם תבחרו את נוזל הרצפות הנכון, הרי שהדרך לניקיון המיוחל במינימום מאמץ ובמקסימום הנאה – תהיה קצרה ומובטחת. כך למשל, מיסטר מאסל, נוזל אנטי בקטריאלי לניקוי כללי ורצפות, יסדר לכם רצפה מבריקה, ואפשר לבחור באחד מארבעת הניחוחות הבאים: לבנדר, חבצלות ופרחי בר, אוויר פסגות או רעננות בוקר. בקיצור, גם נקי וגם מריח טוב.

3. תשקיעו בסמרטוט

הוא אולי נראה שולי ולא רלוונטי, אבל לסמרטוט שתבחרו יש חלק חשוב במלאכת הניקיון. לכן, מומלץ לבחור סמרטוט איכותי ולהקפיד על הניקיון שלו. חשוב לכבס את הסמרטוט לאחר סיום הפעולה ולוודא שהוא יהיה נקי מספיק לפעם הבאה שתשתמשו בו.

4. אל תזניחו את הכתמים היומיומיים והקפידו על ניקיון אחת לשבוע

הם אומנם מעצבנים ומציקים וכיף להתעלם מהם, אבל כדאי לנקות באופן מיידי כתמים שנוצרים במהלך היום (למשל, כתמי קפה או אוכל). אם תקפידו על ניקיון הלכלוך מיד עם הופעתו, תמנעו כתמים קשים אשר יהיה קשה להיפטר מהם בהמשך.

מעבר לכך, מומלץ לנקות את הרצפה אחת לשבוע וזאת על מנת להימנע מלכלוך עקשן שיחליט להידבק לרצפות ויקשה על הניקיון היסודי.

5. לקחת הוראות יצרן ברצינות

הקפידו על הוראות היצרן של הרצפות שלכם, ואם לא הודרכתם על כך, דאגו ליצור קשר עם החברה המייצרת את הרצפות ובדקו כיצד מומלץ לנקות אותן. קיימים כיום סוגים רבים של רצפות, וכל סוג דורש ניקיון אחר. לכן, על מנת לשמור על הרצפה לאורך זמן, יש להקפיד לנקות אותה על פי ההוראות. כך למשל, על פרקט אסור לשפוך מים ומומלץ לנקות אותו עם סמרטוט לח ולא מעבר לכך; באריחי פורצלן אסור להשתמש בחומרים המכילים ווקס; ועם מרצפות שיש צריך להיזהר שלא לשרוט במהלך הניקיון.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך