5 רגעים אופנתיים שהשאירו אותנו עם טעם רע

ממלחמות האגו והעסקים של שבוע האופנה הישראלי ועד לסניקרס על עקבים. חמישה רגעים אופנתיים שהיינו מעדיפות למחוק מהזיכרון

01/09/2013
חגית גינזבורג קבלו עדכונים מחגית
  • RSS

1. שבוע האופנה הישראלי מתפצל

שבוע האופנה של גינדישבוע האופנה בחסות גינדי. האפיל על שבוע האופנה המקורי

אם לרגע אחזנו באשליה שתל אביב הפכה לבירה קוסמופוליטית עם שבוע אופנה מכובד כמו אלו בניו יורק, לונדון, פריז ומילאנו – השנה הפנטזיה הוטחה בפרצופנו. ואנחנו לא מדברות על איכותן של התצוגות, המסלולים, הדוגמניות או הבגדים (כל אלו היו מצוינים), אלא רק ובעיקר על האגו הישראלי המפורסם והילדותי, שהוביל לפיצולו של שבוע האופנה המקורי – אחד ליזם ואיש העסקים אופיר לב והשני למפיק העל מוטי רייף בחסות חברת גינדי, לאחר ששני האישים התכסחו ביניהם. זה הרגיש מעט מוגזם עבור הזירה הלבנטינית מאותגרת האופנה שלנו, כשמעצבים נאלצו להחליט באיזה צד של המסלול הם בוחרים לצעוד.

.

2. חולצות הבטן באמת חזרו

חולצת בטן באתר עדיקה. אבל למה זה לא נמכר יחד עם בטן כזו?

טרם התאוששנו מהטראומה שהן הותירו בנו משנות התשעים והנה הן שוב כאן – חולצות הבטן, אולי ההמצאה האופנתית המיותרת בגלקסיה מאז החותלות. הן עשו את זה בערמומיות – חזרו למדפים כטופים קצרים שיש ללבוש מעל לשכבה תחתונה ארוכה יותר, אבל לפני שהספקנו לומר "יש את זה באורך נורמלי?" מצאנו את עצמנו תחת מתקפת פופיקים בלתי רצויה, גם מכיוונם של בתי האופנה הגדולים מעבר לים. אמנם חומרי הגלם של חולצות הבטן המודרניות הם מעט ידידותיים יותר למשתמש מאלה של העבר הרחוק ויש מקרים שבהם הן נראות לא רע (בעיקר עם מכנסיים בגזרה גבוהה ומכנסי השרוואל הכה טרנדיות), אך זה עדיין לא תירוץ להחיות את המתים.

.

3. העיסוק המאוס בהריונות בלתי נראים

יעל גולדמן לצד אורי פפר בפסטיבל קאן. אנשים דיברו על ההריון במקום על המעמד

בסדר, הבנו. זה לא כיף לראות דוגמניות נכנסות להיריון ומגיבות לזה באותה הקלילות של אכילת מנה אקסטרה של שווארמה. זה גם לא שוס לדעת שאי שם מתחת לשולחן שלה, יונית לוי מסתירה בהצלחה בטן תופחת. באופן כללי, זה לא נעים לדעת שיש נשים שהחולצה הצמודה מטשטשת להן את הבטן בזמן שאת מסתובבת עם תוסף בנייה שמגיע לכל מקום חמש דקות לפנייך, כבר מחודש שלישי. אבל מה לעשות שככה האל הטוב ברא אותנו – חלקנו משמינות ותופחות במהלך ההיריון ועל חלקנו (יעל גולדמן, רותם סלע, או גל גדות, למי שתהה) הוא קצת פחות מורגש. זו לא סיבה לדון בנושא עד כלות ולנסות לחפש את הבליטה המיוחלת בכל הופעה אפשרית. יאללה, שחררו ורדו מהן. בסוף לכולן יוצא משם תינוק.

.

4. ניקול ראידמן משיקה את הבושם שלה

ניקול ראידמן. נראה כמו מסיבת אפטר של האירוויזיון

ניקול ראידמן היא תופעה בפני עצמה. תופעה אופנתית, חברתית, אנושית וטלוויזיונית. עוד לא הומצא הכבל התת ימי שיחבר את האישה הזו למציאות הישראלית, וכשהם שהיא מסוגלת לבזבז 50 אלף שקל (או דולר, מי סופר?) על קולר יהלומים לכלב המעצבים שלה, כך היא מפיקה לעצמה אירוע השקה גרנדיוזי עד מגוחך בעלות של 8 מיליון שקל לכבוד הבושם החדש שלה. האירוע הזה, על המתחם העצום שלו, אלף אורחיו אחוזי ההתלהבות, הקוויאר, תקציבו המופרז והלוק המסנוור עד בחילה, הרגיש יותר כמו מסיבת אפטר של האירוויזיון. ולא נראה לנו שמישהו באמת טורח להשתמש ב"מאדאם דה פומפדור".

.

5. הסניקרס עלו על עקבים

סניקרס על עקבים של חברת גלי. הלכה הנוחות

אוקיי, תראו. יש טרנדים אופנתיים שהיו צריכים למות בניינטיז (ע"ע חולצות הבטן). אז נכון שהסניקרס הגבוהות של השנה הנוכחית הן לא אותן סניקרס מחרידות עם עקבי סטילטו שעד היום ניתן לרכוש באיזורים המפוקפקים יותר של התחנה המרכזית בתל אביב. ונכון שלכמה שניות, הן אפילו נראותמגניבות מאוד. אבל כמו כל התופעות הקיטשיות, גם זו מיצתה את עצמה די מהר. תנו לסניקרס להיות מה שהאל ייעד אותן להיות – נעליים שטוחות, יומיומיות ונוחות.

.

ועוד דבר אחרון

שמלת התחרה הצמודה, השקופה, המביכה, הלא הולמת, של שרה נתניהו. אבל זה כבר לכתבה נפרדת, כן? לחצו כאן ל"6 הרגעים המביכים של השנה".
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה