כך תדעי אם את בקשר רעיל

אם תעני בכנות על חמשת השאלות הבאות את תדעי אם את מנהלת עם אותו אדם מערכות יחסים גרועה ואולי עדיף לך עכשיו להיפרד מהם יפה

06/03/2017
חן קרופניק קבלו עדכונים מחן
  • בדואר
  • RSS

האם את נמצאת במערכת יחסים "רעילה", כזו שממש לא טובה עבורך? לפנייך חמישה סימני אזהרה שאותו חבר לא צריך להיות חלק מחייך. "אותו חבר או חברה 'רעילים', הם אנשים שליליים עם השפעה שלילית שמתעניינים יותר בהפסדים ובכישלונות שלך מאשר בהצלחות ובהישגים וגוזלים מכם אנרגיות.", כך לפי אינדיאה קאנג, מומחית למערכות יחסים.

בעוד שמרבית החברות שלנו יהיו לצידנו בזמנים הרעים והטובים ותמיד נוכל לסמוך עליהם שיושיטו יד לעזרה ישנן גם הפתעות. כל אחת מאיתנו נתקלה בזמן כזה או אחר בחייה בחבר או חברה שנחשבו לרעילים. אותו חבר רעיל הוא זה ש"חוגג" על הכשלונות וההפסדים שלנו, לא שמח בשמחתנו כאשר קורה דבר מה חיובי בחיינו ובאופן קבוע, משאיר אותנו מרוקנים מאנרגיה לאחר כל שיחה או פגישה.

לדבריה של אינדיאה קינג, לאותו חבר, שמרעיל את מערכת היחסים, יש חמישה סממנים ברורים שיכולים להוות תמרורי אזהרה עבורנו והם עשויים לעזור לנו להבין ממי כדאי לנו להתרחק. במידה ויש לכן חבר או חברה רעילים בחיים, הגיע הזמן שתשאלו את עצמכן את חמשת השאלות הבאות ותחליטו לאחר מכן אם אתן נמצאות במערכת יחסים בריאה או רעילה.

זוג חברים

1. מי יוזם את הקשר? במערכת יחסים בריאה שני הצדדים יוזמים קשר, תיאומי פגישות ושיחות באותה מידה. אם אתן מרגישות שאתן יוזמות יותר ומשקיעות יותר, קחו צעד אחורה. כך תוכלו לראות את ההשקעה או אי ההשקעה של הצד השני.

2. איך הצד השני גורם לכן להרגיש?  אם במהלך או לאחר פגישה, עם אותו חבר או חברה, אתם מרגישים מרוקנים מאנרגיה, שליליים, עצבניים או חסרי מנוחה אז שחררו את אותה חברות. חברים אמורים לעודד אתכם ולמלא אתכם באנרגיה.

3. האם הם תורמים לחיים שלכם בצורה כלשהי? חברים אמורים לתרום לחיים שלכן. במידה ואתן חרדות לקראת פגישה, מנסים להתחמק לאחר שקבעתן, לא מוצאים להם זמן אז כנראה שהם לא תורמים מספיק ולא חשובים לכן מספיק וזה הזמן לסיים את הקשר. כאשר החבר מהווה תרומה לחיים שלכן אתן תרצנה לבלות ביחד כי תרגישו שהוא מועיל ומוסיף. במידה ולא, אין לכן צורך בחברות הזו.

4. האם הם תומכים בכן ובמטרות שלכן? כאשר אתן משתפות את החברה שלכן במטרות וביעדים שלכן, האם היא שופטת ומעבירה ביקורת באופן קבוע או תומכת ומנסה לעזור? חברות נמצאות בשביל לתמוך בך ולהאמין בך ובמידה והן רק מורידות את הערך שלך ומוציאות לכן את הרוח מהמפרשים, היא לא צריכה להיות שם.

5. האם הם שם? כאשר אתן צריכות אותם, האם אפשר לקבוע איתם? האם אפשר לסמוך עליהם שיהיו שם? או שאתן רודפות אחריהם לעיתים קרובות ומרגישות שהחברות לא מספיק חשובה להם?

חברים אמורים להיות זמינים עבורכן ולהעריך את הזמן שלכן ולרצות לבלות איתכן. תחשבו טוב על התשובות לשאלות, במידה ואתן לא מרוצות מהתשובות הגיע הזמן לשקול את החברות הזו ואולי לסיים את מערכת היחסים.

** הכותבת היא חן קרופניק, מנהלת יחסי ציבור

צילום: שאטרסטוק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה