5 סיבות טובות לצאת מהבית בחול המועד

הרבה ירוק וטבע. מלמעלה בכדור פורח, מלמטה על סגוויי ובין לבין במסעדה משפחתית, ביקב משפחתי או בחווה חקלאית משפחתית. חגית אברון עם מבחר בילויים לחג

01/04/2015
חגית אברון קבלו עדכונים מחגית
  • RSS

>> מתוך האתר של חגית אברון

יש מי שריחו הקרב של החופש מעצבן אותו – הילדים, הפקקים והתורים המשתרכים. ויש מי, שכמוני, מסתחרר מריח בשומת ההדרים, מהכיכרות הפורחות במרכזי הערים ומהתחושה שמעכשיו ועד ראש השנה, סופרים את הימים בין החגים. עבור כל מי ששייך למחנה השני, שחייב לנשום קצת אויר אביבי, הנה חמש המלצות נחמדות למיטיבי בילוי ולסת. 

גינת ההפתעות של תמי – משק הלברכט בביתן אהרון

גינת הירק של משק הלברכט. פעילויות מקסימות באוויר הפרחוני. צילום: יח"צגינת הירק של משק הלברכט. פעילויות מקסימות באוויר הפרחוני. צילום: יח"צ

לאבא עידו, בעל משק חקלאי בביתן אהרון, ולבתו השפית תמי היה חלום. להפוך את הדונמים הרבים של הפרדסים שברשותם לחוות גידול שבה יאכלו את התוצרת המגודלת במקום. כמה תמים, כמה פשוט וכמה שפוי – טריות, קירוב האדמה לידיים ולפה, קיצור שרשרת המזון וחיסכון משמעותי במשאבים ובכסף, שהם רק בונוס.

במהלך השבוע, משמשת החווה לימי גיבוש ולעריכת סדנאות בישול מהטבע שעורכת תמי. בשבתות ובחגים נפתח המשק למשפחות שזכו להביא את ילדיהם לטעום את טעמה של לוביה סגולה, תותים ארגמניים, עשבי תיבול רעננים ומחרוזות בוהקות של עגבניות שרי ארגמניות. בימי חמישי ושישי מתקיים במשק שוק המוכר את מיטב התוצרת החקלאית-קולינרית המקומית, ואילו בימות חול המועד מתקיימים בחווה שלל פעילויות מקסימות באוויר הפרחוני. דרך נפלאה להעביר את ימות החג בעונג ועם ערך, בזמן שאתם שותים קפה הפוך מצוין תחת עלוות עצי הפרי.

גינת הירק משק הלברכט: ביתן אהרון. כדאי לבדוק מראש את אופי וסוג הפעילויות. טלפון: 054-2000635, בשבת פתוח למשפחות מהשעה 10:00.

.

הסוד הטעים של אילוש – מסעדת אילוש ברמת צבי

מסעדת אילוש. לא לשכוח להשאיר מקום למתוקים. צילום: יח"צמסעדת אילוש. לא לשכוח להשאיר מקום למתוקים. צילום: יח"צ

אין דבר בעולם שיכין אתכם להפתעה הטעימה בלבו של המושב החקלאי המנומנם רמת צבי, הנטוע בלב רמות יששכר. מור, אופת השמרים הדגולה מעמק חפר, סיפרה לי פעם על אודות הזוג המוכשר מיכל ושלומי. היא קונדיטורית מדופלמת בת המושב והוא שף מחונן במקור מבית שאן. השניים חלמו להקים מסעדה משפחתית בניחוח איטלקי, בבית הוריה של מיכל, שמוליק כובש הזיתים ורוקח המרקחות ואילנה אשתו. שהייתה בשלנית אדירה. על שמה ולזכרה נקראת המסעדה.

תרנגולות חופש, עצי הדר מבושמים וצנצנות זיתים ומרקחות פרי יקבלו את פניכם ויבשרו שמשהו טוב עומד לקרות. התפריט בסגנון איטלקי ים תיכוני, וחרף היותה מסעדה קטנה בדרכים צדדיות, מקפידים בני הזוג באילוש להשתמש במיטב חומרי הגלם והתוצרת הטרייה. מה שמכתיב תפריט משתנה, רענן ומבוסס על מה שטרי וטעים באותו היום.

שבו לכם על הדשא בחוץ ותיהנו מזיוו של הכפר, ירוק העצים ומאוכל יוצא דופן, ולא לשכוח להשאיר מקום לסיירת המתוקים של מיכל.

מסעדת אילוש: מושב רמת צבי. פתוח בכל ימות השבוע וגם בשבתות ובחגים. לא כשר. טלפון: 053-6363143. מומלץ להזמין מקום מראש.

.

על ראשו של הגלבוע – טיסה בכדור פורח

הכדורים הפורחים של Rize Up. חוויה נאיבית ושקטה. צילום: יח"צהכדורים הפורחים של Rize Up. חוויה נאיבית ושקטה. צילום: יח"צ

הנה לכם פעילות המיועדת לכל מי שסימן וי על כל כלי תחבורה אפשרי.

טיסה בכדור פורח היא אחת הפעילות הנעימות, אסקפיסטיות ונטולות אדרנלין. משהו בסלסלה הקשורה לבלון צבעוני מתחבר לחוויה נאיבית ושקטה, כזאת המרוחקת מהעולם הגועש והקדחתני, ההולך ומתרחק ככל שהבלון מגביה עוף.

הטיסה מתקיימת בשעות הבוקר המוקדמות, מה שאומר יקיצה עם שחר ונסיעה קצרה לאזור מפגש ליד עפולה. משם ייקחו אתכם צוות הבלון לשדה, שם תפגשו את הבלון ממתין דומם לניפוח. אט אט, נשלחות שלהבות אש אל קיבתו, מנפחים אותו מעלה ומעגלים אותו ככובע ליצן אל על. מספר הוראות בטיחות, הסבר פיזיקלי אודות ביצועיו של הבלון הפורח ואתם ממריאים באיטיות אלגנטית אל מעל ראשו של הגלבוע.

למטה נפרש יופיו של העמק, על משבצותיו בצבעי החום-ירוק, סדורות כשמיכת טלאים ועל עצי השקדיות הנפרדות מגלימתן הוורדרדה. עוד מספר ימים ושדות השיבולים יצהיבו, החמניות יזקרו ראשן החלמוני ומראה העמק ישתובב בצבעים חמים של אביב-קיץ.

גובה השיוט הוא של 3,300 רגל, מהירות הרוח מתונה ומאפשרת לחוג כמעט ללא תנועה מורגשת במרחבי הרקיע. כשעה לאחר מכן תנחתו נחיתה שקטה בשדה בצל, ותשיקו כוסית שמפניה עם הטייס, מנהג בן 142 שנה שמברך על הנחיתה בשלום.

RIZE UP, טיסה בכדור פורח בגלבוע: בתיאום מראש. טלפון: 077-4500282

.

יקב בעמק – מרכז המבקרים החדש של יקב ויתקין בעמק חפר

יקב ויתקין. טובל בטבע. צילום: חגית גלבריקב ויתקין. טובל בטבע. צילום: חגית גלבר

יקב ויתקין המשפחתי והמצטיין, המפליא ביינות זנים ובשילובי ענבים מרתקים, העתיק את משכנו מהבית של הסבתא שבו הוא שכן, למרכז מבקרים חדיש ויפהפה בואכם גשר הצבים בעמק חפר. את הביקור ביקב (שפתוח בימות החג, אם כי מומלץ להתקשר ולתאם) ניתן לשלב עם טיול טבע קליל בנחל אלכסנדר. לאחר מכן, סורו לבניין היקב המרשים, הטובל בטבע, ומציע ביקור המשולב בסיור במקום וכמובן טעימות של היינות המצוינים – מסע ישראלי לבן, רוזה משובח ועוד יינות ממיטב הרפרטאור הטוב של היקב.

בהמשך מתכננים כאן גם ארוחות קלילות, ארוחות ערב וסדנאות שף וכל מה שטוב, נעים ונחמד בחיים.

מרכז המבקרים של יקב ויתקין: כפר ויתקין, בדרך גשר הצבים- ליד נחל אלכסנדר. טלפון: 09-8663505

.

רכינוע בטבע – סגוויי על המים בבית הלל

סגוויי על המים. שעה וחצי, ותרצו עוד. צילום: חגית גלברסגוויי על המים. שעה וחצי, ותרצו עוד. צילום: חגית גלבר

אם הטיסה בכדור פורח השביתה לכם כל טיפת אדרנלין, תוכלו להשיבה במושב בית הלל, יעד צפוני מוכר לרוכבי האופניים. במושב תוכלו להשכיר סגוויי ולצאת באמצעותו לטיול שטח בסמוך לערוץ נחל שניר. לכל מי שמכיר את הרכינוע העירוני, הרי שבן דודו הכפרי רחב וגדול יותר. גלגליו וגופכם יובילו אתכם למסע טיסה קטן המקיף את מטעי היישוב הפוריים, חוצה עצי פרי נוטפי עסיס בקיץ, כשלמרגלותיכם מתפתל ערוץ הנחל.

אם אתם חובביי אקסטרים ומים קפואים, תוכלו לעצור להתרעננות ולשחייה מלווה בכיבוד מן הטבע שיגיש לכם עמיר, בעל החברה, בעברו נהג משאית שהתחשק לו ליהנות מהחיים. הוא מכר את משאיתו, ובכספה רכש לו מספר רכינועים להנאתכם. שעה וחצי יחלפו ביעף, ואתם תרצו עוד.

סגוויי על המים: מושב בית הלל. טלפון: 057-2553360, בתיאום מראש. מגיל 16 ומעלה
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה