5 התכונות שאנחנו מחפשות אצל בן הזוג שלנו

מה נשים באמת רוצות בגבר שלהן? מתברר שזה די פשוט בסך הכל ועדיין, קשה כל כך למצוא את "האחד". הנה 5 התכונות שנשים מחפשות אצל בן הזוג

10/04/2016
רן ברכה קבלו עדכונים מרן
  • RSS

ישנן מספר תאוריות המסבירות את האופן שבו אנחנו בוחרים את בני הזוג שלנו. כנראה שהפופולארית בימינו מתבססת על תפיסות אבולוציוניות שמקורן בניתוח היסטורית הצרכים המיניים של אבות אבותינו למטרת הבאת דור ההמשך ושבאמצעותן ממשיכים להסביר את המשיכה הזוגית בימינו. בנוסף ישנן תאוריות מתחום הפסיכולוגיה שטוענות כי הבחירות שאנחנו עושים בבחירת בני זוג הן שיקוף של החוויות אותן עברנו ביחס להורים שלנו או שהבחירה בבני הזוג נותנת מענה לצרכים לא ממומשים מהעבר שלנו.

יש כמובן תאוריות כלכליות של זוגיות מבוססת סחר חליפין בין שני בני הזוג, מין וילדים תמורת ביטחון פיזי וביטחון כלכלי. הבעיה שלי עם כל אחת מהתאוריות האלו היא שהן מתעלמות מהבחירה האישית של האדם. יצא לנו גם לשוחח ב- JDATE עם אין ספור לקוחות ולהבין באופן מקצועי מה מניע גברים ונשים בבחירת בני הזוג. נוכל לציין חמש נקודות משמעותיות בתהליך ההיכרות:

 1. הומוגניות - אנחנו מחפשים מישהו שדומה לנו פחות או יותר. ללא פערי גובה משמעותיים, מאותה סביבת מגורים עם אותם תחומי עניין בחיים ופלוס מינוס עם אותה ההשכלה. נכון שנמצא גם המוני זוגות שיש ביהם שוני אבל גם המחקרים מראים שזוגיות חזקה היא זוגיות בין פרטנרים שווים עם תפיסת עולם זהה וכנראה שגם מוצא זהה.

2. משיכה מינית ואטרקטיביות במראה - זה נכון שיש אנשים בעלי מראה סופר אטרקטיבי כמו בר רפאלי, דוגמנים ודוגמניות שכמעט כל אחד ואחת נמשכים אליהם ללא הסבר. או כמו שתיאר זאת אפלטון בספר המשתה: "אהבה ליופי, כמו אהבה לטוב, לא צריכה הסבר" הפוטנצאיל להכיר בני זוג שהם כה יפים ומיוחדים באופן טבעי נמוכה יחסית בשל מיעוטם.

למרות שזו הפנטזיה של רבים לרוב יש לנו המון פוטנציאל להכיר בני זוג שהם אטרקטיבים בעיני עצמנו וכמו שרבים מתארים זאת בכרטיס שלהם "שיהיה אטרקטיבי/ת בעיניי". טעם בבני זוג הוא טעם אישי עם מגוון רחב של אפשרויות וטעמים וחשוב לנו לכבד את הטעם האישי שלנו ולבצע את הבחירה על פי טעמנו וזאת על פני "הטעם הקולקטיבי" כפי שעולה ממהדורת הפרסומות.

זוג מחובק עם גופיה

3. פוטנציאל השתכרות, הפן הכלכלי - פנטזיה זוגית נוספת היא זכייה בלוטו של הזוגיות כלומר למצוא פרטנרים עשירים במיוחד. אולם אם ניזכר בסעיף 1 - לבני זוג יש נטיה לבחור את הדומה להם ולכן ההסתברות לזוגיות מעשירוני הכנסה מרוחקים היא נמוכה יחסית. אבל כן חשוב לבני הזוג לראות פוטנציאל השתכרות ואופק תעסוקתי יציב. הבחירה בבן זוג יציב כלכלית היא רציונלית ממגוון רחב של סיבות. הראשונה היא כמובן השאיפה המשותפת לצלוח את הקשיים בחיים וליהנות ממה שהם מציעים אבל גם סיפוק בקריירה הופך את האדם למסופק יותר בחיים מה שמשפיע בחיוב על הזוגיות ואפילו מייצר עניין ואתגרים שונים.

4. אתגר אינטלקטואלי - אנחנו מחפשים בני זוג שיסקרנו אותנו, שידחפו אותנו קדימה ויאתגרו אותנו מבחינה אינטלקטואלית. היתה כבר מי שאמרה ש"איבר המין הכי חשוב אצל הגבר הוא בין האוזניים ולא בין הרגליים" ונכון שתשוקה מינית היא משמעותית להצלחת הזוגיות אבל גם אחרי סקס פרוע במיוחד ישארו לכם עדין כ-23 שעות ו-55 דקות ביממה להיות יחד. הדבק היחיד שיחבר בינכם יהיה תחומי עניין נוספים בחיים.

מראיונות עם נשים עולה שכשהגבר מפסיק להתפתח מבחינה אינטלקטואלית המשיכה אליו יורדת וכנראה שמצב זה מתקיים גם הפוך. התפתחות אישית מאוד חשובה בתרבות המערבית ומקושרת לסיפוק עצמי, קבלת העצמי ואושר ולכן היא כל כך חשובה כחלק מהזוגיות.

5. חיבור רגשי - וודי אלן תיאר זאת בצורה מדוייקת "אשתי ואני היינו מאושרים הרבה שנים ואז נפגשנו", המפגש בין בני הזוג מייצר אהבה, אין ספור שירים נכתבו בזכותה וכנראה שעוד יותר נכתבו בגנותה. אבל הרעיון הוא לשמור על החיבור הרגשי מאוזן ומתמשך. מעבר להתפרצות של אהבה שלפי מדידות מדעיות אורכת כארבע שנים הרגשות שמחזיקים את הזוגיות לאחר מכן הן הערכה, הדדיות, חיבה ואושר. לכן מעבר להיותכם מאוהבים בבן הזוג תבחנו האם מתפתחים אצלכם גם רגשות אחרים וחיוביים אחרים כי רק הם יצליחו להחזיק אתכם יחד.

מעבר לחמשת הסיבות שתיארתי אני חושב שיש אחת מהותית שאחריה כולם מחפשים מבלי לדעת או להבין זאת והיא החתירה להרמוניה. זוגיות טובה היא זוגיות הרמונית, זוגיות ללא חיכוכים, קינאה או התפרצויות רגשיות קיצוניות. השמירה על ההרמוניה היא משימה קשה שכן לאגו יש נטיה לבלבל את הרצונות.

ביאליק תיאר את הכמיהה לזוגיות במילים הבאות והן נכונות לשני המינים: "הכנִיסִינִי תחת כנפך, והיִי לִי אם ואחות, וִיהִי חיקך מִקלט ראשִי, קן תפִלותי הנדחות". ואם אתם רוצים למצוא את ההוכחה שתכלית החיפוש אחר בן הזוג היא תכלית של חיפוש אחר שלווה ונועם, קחו לכם 5 דקות של הפסקה על הספסל ברחוב ותנסו למצוא זוג מבוגרים צועדים ביחד,שלובי ידיים. אין מראה מרגש מזה.

הכותב: רן ברכה, מומחה להתנהגות וחלק מצוות מומחי JDATE

צילום: שאטרסטוק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך