5 הרגלי מקלחת שעלולים לפגוע בעור

אנחנו מתקלחות כל חיינו אבל לא מודעות לנזקים שיכולים להיגרם לעור שלנו. הנה 5 הרגלים גרועים שכדאי להפסיק ורצוי מקלחת אחת קודם

19/07/2016
ד"ר להבית אקרמן קבלו עדכונים מד"ר להבית
  • RSS
אנחנו מתקלחות כל כך הרבה פעמים במהלך חיינו ומדהים לגלות כמה אנחנו לא יודעות על מה יועיל או יזיק לעור שלנו. אנחנו מניחות שיש לנו את כל הידע שצריך כדי לטפח את העור באופן הכי מוצלח אבל אנחנו חוזרות על טעויות פעם אחר פעם. כידוע, להתקלח זה סוג של טקס עבור נשים רבות אבל תמיד טוב לדעת מראש מה נכון לנו ולא לפעול על אוטומט.
 בעוד שמקלחת עונה על צורך בסיסי של הגיינה, לעיתים אנחנו לא מתייחסות מספיק לעור שלנו ולמה שיעשה לו טוב או רע בעודנו עומדות מתחת לזרימת המים הנעימה. העור שלנו רגיש לחומרים ולפעולות שאנחנו עושות במקלחת ומומלץ לכן לקרוא על ההרגלים הבאים, שיכולים ליצור נזק לעור שלכן.

1. כאשר המים חמים מדי

מקלחות במים חמים מדי יכולות לייבש את העור ולגרום לגרד, קילוף ופריחה. גם עודף מקלחות ביום לא תמיד מועיל ויותר מדי מים עלול לייבש את העור ולגרום אף הוא לגרד ופריחה. מה הפיתרון? ניתן לחמם את המים מאד לפני הכניסה למקלחת ובהמשך כשיש אדים וחום בחדר, להוריד את הטמפרטורה ולהתקלח במים פחות חמים. כמו כן, שימוש בקרם לחות מיד לאחר הרחצה ימנע יובש של העור.

2. שימוש בסבון קשה או סבון פילינג

מומלץ להשתמש בסבון שלא מאד מייבש את העור - עדיף סבון המכיל לחות בתוכו. עדיף לא להשתמש באופן רגיל בסבון אנטיבקטריאלי. כמו כן, לא מומלץ להשתמש בסבון פילינג גרגירים על כל הגוף יותר מדי פעמים בשבוע.

אישה מקלחת

3. שפשוף יתר של העור לא מנקה אותו

נהפוך הוא. לעיתים אנו נוטים לחשוב שאם נשפשף את העור בחוזקה על ידי מברשת או ספוג קשה העור יהיה נקי יותר. אבל זו טעות נפוצה. שפשוף מוגזם בעור יכול לגרום לגירוי ניכר של העור ואפילו לסימנים של פיגמנטציה בעור (בעיה מאד שכיחה בבעלי עור בגוון כהה). הפסקת השפשוף התכוף תפתור את הבעיה.

4. להשתמש בסכין גילוח לא נקי

סכין הגילוח הוא קרקע פוריה לחייקים ופטריות ולכן לפני השימוש החוזר בסכין גילוח מומלץ לשטוף אותו במים חמים מאד. מאחר ואנחנו מחליפות הרבה סכיני גילוח, כדאי להקפיד על הרגל זה.

5. לא ללכת בכפכפים באזורי מים

חשוב מאד להשתמש בכפכפים במקלחות ציבוריות, סביב בריכות וליד הג'קוזי או בכל אזור ציבורי עם מים. בתנאי לחות ורטיבות לפטריות נוח מאד להתרבות ולשגשג. שימוש פשוט בכפכפי גומי בכל מגע שהוא במקור מים או רטיבות ציבוריים ימנע את הבעיה הטורדנית.

ח
** הכותבת היא ד”ר להבית אקרמן מומחית לרפואת עור שירותי בריאות כללית, ממומחי אתר zap doctors
צילום: שאטרסטוק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה