5 הפרשיות שהכי הסעירו אותנו השנה

הרבה דברים קרו השנה, אבל במדד הרשתות החברתיות היו כמה עניינים שהעסיקו את הציבור יותר מהשנייה וחצי המקובלת. מאלאור אזריה, דרך הסלמונלה ועד בר רפאלי

29/09/2016
מיכל יפה קבלו עדכונים ממיכל
  • RSS

1. פרשת אלאור אזריה 

צ'רלי ואלאור אזריה (צילום מסך)

אי אפשר להפריז בחשיבותו של הסיפור הזה, שההשלכות שלו היו נרחבות ועוד ישפיעו רבות. בקצרה למי שבדיוק חזר משנת שבתון במאדים: בחודש מרץ דקרו שני מחבלים חייל. אחד המחבלים נורה ונהרג והשני נורה ושכב פצוע ומנוטרל. 11 דקות אחרי האירוע הגיע למקום החובש סמל אלאור אזריה, ירה בראשו של המחבל הפצוע והרג אותו.

אזריה נעצר והוגש נגדו כתב אישום באשמת הריגה והתנהגות שאינה הולמת ומכאן והלאה קמה סערה גדולה. הניסיון לטעון כאילו היה חשש לחייהם של החיילים במקום הופרך די מהר, אבל גם לאחר מכן היה דיון ציבורי עד כמה יש להעניש את אזריה (כי בכל זאת היה מדובר במחבל). נפתח קמפיין הדסטארט לגיוס כספים לטובת משפחת אזריה, היתה עצרת לתמיכה בו ונשמעו אמירות דוחות על היותו "הילד של כולנו" (לא, הוא לא).

אבל ההשלכות של הפרשה היו גדולות הרבה יותר. שר הבטחון דאז, משה (בוגי) יעלון, אמר דברים מאוד נחרצים נגד אזריה. האמירות האלה התחילו קרע בין יעלון לבנימין נתניהו, שהגיעו לשיאן לאחר נאומו של סגן הרמטכ"ל, האלוף יאיר גולן, שאמר, אפרופו פרשת אזריה, כי מפחיד לזהות בימינו תהליכים שהתרחשו בגרמניה לפני השואה. יעלון גיבה את גולן, מה שגרם לזה שבסופו של דבר הוא פוטר ממשרד הבטחון ובמקומו מונה לתפקיד אביגדור ליברמן.

.

2.סלמונלה, היא בכל מקום 

תלמה שיווקית קורנפלקס

קיץ 2016 יזכר לרעה כקיץ הסלמונלה (וגם קצת ליסטריה). זה אמנם התחיל כבר בינואר בידיעות על ביצים מיובאות שהכילו סלמונלה, אבך השטף הגדול הגיע בתחילת אוגוסט, אז הודו בחברת יוניליוור, המשווקת את דגני הבוקר של תלמה, כי התגלתה סלמונלה בקורנפלקס שלהם. טרם הספקנו להתאושש מזה,וכבר התפרסמו ידיעות דומות על סלמונלה בטחינת הנסיך, ליסטריה במשקאות של ארומה, בסלמון של מעדני מיקי וסליחה אם שכחתי כמה חברות ומוצרים כי באמת כבר קצת קשה לעקוב.

נשמע די מבהיל, אבל איכשהו אני חושדת שתמיד היתה פה סלמונלה בקיץ (כנראה בגלל תנאי קירור לא טובים), רק שאף פעם לא ידענו מזה ופטרנו את ענייני השלשולים וההקאות כ"משהו לא טוב שאכלנו" או בשם הקוד "וירוס בטן" (וכן, אני יודעת שסלמונלה וליסטריה הם חיידקים ולא וירוסים, אבל כמה מכם טורחים ללכת לרופא בגלל יומיים של שלשולים, הקאות וחום בשביל לברר מה באמת יש להם?).

.

3. משה קצב מועמד לשחרור מוקדם 

משה קצב לאחר ההרשעה. (צילום: Oliver Weiken - Pool/Getty Images)

הדרישה לשחרורו של האנס המורשע משה קצב שבה ועולה מדי כמה חודשים, אבל בחודש יולי העניין נראה מוחשי מתמיד וועדת השחרורים התכנסה כדי להחליט האם הוא יקבל חנינה.

אנחנו בסלונה חשבנו שהאפשרות הזאת היא בלתי מתקבלת על הדעת ואף ערכנו סקר בין הגולשות, שגילה שרוב הציבור מסכים עם הקביעה שקצב צריך להמשיך לרצות את מאסרו עד תום.

בתחילת אוגוסט דחתה ועדת השחרורים את הבקשה לשחרור מוקדם ובא לציון גואל. עד הפעם הבאה.

.

4. ילדי תימן החטופים חוזרים לכותרות

ילדי תימן (צילום מסך יוטיוב)

פרשת ילדי תימן החטופים היא אחת הפרשות הכי אפלות בתולדות המדינה, שעד היום היא בגדר תעלומה. בחודש מאי השנה עלה הנושא שוב בעקבות תחקיר של התוכנית "פגוש את העיתונות", על התחדשות המאבק והדרישה לחשוף את הפרוטוקולים החסויים של ועדת החקירה הממלכתית לבדיקת הפרשה, שהוטל עליהם חיסיון עד שנת 2071.

כתוצאה מהמאבק, שהיה לו הד ציבורי מאוד גדול, הועלה דו"ח החקירה לרשת ויש גם חברה בשם MyHeritage שהזמינה את כל מי שחושב שיש לו קשר לפרשת ילדי תימן והבלקן לבדוק את הדי.אן.איי שלו, אבל נדמה שהאמת לעולם לא תצא לאור ובני המשפחות לא יזכו לגלות לאן נעלמו יקיריהם.  

.

5. השנה הסוערת ביותר בחייה של בר רפאלי

בר רפאלי שחור לבן אחרי

שיאללה, כמה בר רפאלי היה לנו השנה: בסוף ספטמבר שעבר היא התחתנה, בינואר דווח כי היא בהריון, ובתחילת אוגוסט היא ילדה בשעה טובה את ליב הקטנה. כל אלה לוו כמובן בהמון צקצוקים (יש לה בטן, אין לה בטן, היא כן סגרה את השמים, לא סגרה את השמים,למה הלכה לתצוגה חודש אחרי הלידה ועוד) שלא סתרו את העובדה שכל דיווח כזה זכה לאלפי כניסות ושיתופים של גולשים.

עד כאן החלקים המשמחים, אבל היו גם כמה נקודות שחורות במותג הנוצץ שנקרא בר רפאלי. בדצמבר דווח כי היא נחקרה ברשות המסים בחשד להעלמת מס, כלומר בחשד לאי תשלום מס על הטבות שקיבלה.

חוץ מזה גם הגברים של משפחת רפאלי לא טמנו ידם בצלחת. אח אחד, דור, היה שותף ליצירת אפליקציה מושמצת (שממש השבוע דווח כי היא נמכרה לסינים), אח אחר, און, שיחד רס"ר בבסיס שלו ואבי המשפחה, רפי, נחשד כי תקף שוטרות.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה