5 האלמנטים שהם מאסט בכל מטבח מודרני

מתכננים מטבח חדש? ברור שתרצו שהוא יהיה מעוצב ופרקטי, אבל קחו בחשבון שיש כמה גורמים שכדאי להתייחס אליהם, לכלול אותם בעיצוב המטבח ולקבל בתמורה תוצאה מושלמת - הנה 5 האלמנטים שחובה לקחת בחשבון:

19/09/2017
מירב קאופמן קבלו עדכונים ממירב
  • RSS

אם בדיוק החלטתם לחדש את המטבח או שאתם על סף בחירת מטבח לדירה חדשה, ישנם כמה אלמנטים חשובים שגם יקלו את ההתנהלות בממלכה הכי חשובה בבית וגם יהפכו את המטבח שלכם למטבח בן-זמננו, לא משנה באיזו רוח עיצובית הוא מגיע. אז מה פשוט הכרחי בכל מטבח? הנה 5 אלמנטים חשובים ששילובם במטבח יעניק לכם איכות, נוחות וגם לוק משובח:

1. טריקה שקטה

הארונות והמגירות 'סובלים' משחיקה ומכות והאוזן האנושית סובלת מרעש מטריד כאשר המטבח אינו מצויד בטכנית הטריקה השקטה שהיא בעצם כלל לא טריקה, כיוון שהמנגנון שלה מאפשר לסגור את הארונות והמגירות בשקט ובאופן שלא יפגע בחומר ממנו הם מיוצרים.
הבונוס – באמצעות הטריקה השקטה, המגירות הופכות לקלות יותר ליד האנושית.

2. ארון מזווה

כאשר בוחרים מטבח חדש, אפשרויות האחסון הן ללא ספק אחד מהגורמים החשובים ביותר ולכן כדאי לבחור במטבח הכולל ארון ייעודי לאחסון מזון יבש (פסטה, אורז, שימורים, חטיפים וכו'). כך תוכלו לרכז את המוצרים היבשים במקום אחד ולשמור על טריותם. מומלץ למקם כמה שיותר מדפים בארון כדי למקסם את שטח האחסון.

3. אי מטבח

מלבד האפיל המרשים שיש לאי המטבח, הוא גם גאון במולטי-טאסקינג – אפשר להחליט שהכיריים נמצאים עליו ולבשל בו, אפשר לבצע בו את מלאכת הקיצוץ והעירבול, אפשר לנצל אותו למקומות אחסון יקרי ערך ואפשר אפילו לצרף אליו כסאות מוגבהים ולהפוך אותו לפינת האוכל של המשפחה הגרעינית. ועדיין, איכשהו, לקבל לוק מינימליסטי ומקצועני.

shutterstock_359507078

4. ידיות איכותיות

אם אתם רוצים להימנע מהחלפת ידיות הארונות והמגירות באופן תכוף, מומלץ לבחור ידיות איכותיות, ונוחות לשימוש מחומרים אמינים ועמידים שלא רק שישמרו על אורח חיים מתמשך אלא גם יתרמו ללוק אנד פיל של המטבח כי הן אמנם קטנות, אך דומיננטיות.

5. תאורה נכונה

כאשר מגיעים לבחור מטבח חדש, רצוי לקחת בחשבון את נושא התאורה, כי כדי לבשל טוב, צריך לראות טוב ותאורת-מטבח לא נכונה עלולה במקרה הטוב לא להחמיא לעיצובו של המטבח ובמקרה הגרוע להיות בלתי-יעילה. בנוסף לתאורת התקרה המרכזית, כדאי לשלב 'תאורת עבודה' הממוקמת מתחת לארונות העליונים וליצור סביבת עבודה נוחה ונעימה. בשעות הערב, תאורת העבודה יכולה להפוך לאור הזה שמשארים דלוק והולכים לישון.

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה