5 דרכים להשקיע בתינוק שלכם

איזה דברים אפשר לעשות עכשיו, כשהם עדיין קטנים, כדי שיגדלו ויחיו חיים טובים, בריאים ובטוחים יותר כמבוגרים? 5 דרכים שבהן תגרמו להם להודות לכם אחר כך על מה שאתם עושים עכשיו

06/05/2015
סיגל פאר קבלו עדכונים מסיגל פאר
  • RSS

מטרנה פרוביוטיקה תינוק בריא ומאושר. צילום: שאטרסטוק 

מאז שהפכתי לאמא, אני נתקלת שוב ושוב ברגעים ואירועים שגורמים לי להבין באיזו מידה השפיעו הוריי על האופי שלי ועל האופן בו אני מתמודדת עם סיטואציות שונות בחיים. מכאן גדלה ההבנה שלי עד כמה גדול כוח ההשפעה של ההתנהגות שלי עם הילדים עכשיו, כשהם קטנטנים, על חייהם בעתיד, כאנשים מבוגרים.

הורה יכול להגן על הילד שלו ולתת לו כבר מההתחלה את הכלים שיעזרו לו לגדול לחיים מלאים, בריאים, חברותיים ומאושרים, ולסייע לו להפוך למבוגר שיודע להתמודד עם אתגרים וקשיים.

1.      החיבוק
חיבוק, מגע, חום ואהבה - תחושות שהגוף שלנו יודע לשמור ולזכור. החיבוקים והאהבה שאנחנו נותנים לילדים שלנו הם שמקנים להם את תחושת הביטחון ולא לחינם הם רוצים לקבל חיבוק כשמקבלים מכה. אגב, את חשיבות החיבוק הוכיחו כבר מחקרים שונים אשר גילו כי לחיבוק (בכל גיל) יש יכולת לחזק את המערכת החיסונית ולהפחית דיכאון ותחושות בדידות. הורים שמחבקים את ילדיהם לעיתים קרובות מסייעים להם להתפתח טוב יותר מבחינה שכלית וגופנית.

2.      האינטימיות
בין העבודה, לילדים ולטלפון הנייד שלנו, לעיתים נראה שאין בידינו מספיק זמן איכות עם הילדים, אחד על אחד כמו פעם. בעיקר כשיש כבר יותר מילד אחד, חשוב להקפיד על זמן איכות לכל הורה עם כל ילד. אפשר ללכת להצגה, אפשר לעשות טיול בפארק או לצייר יחד ציור. חשוב לזכור שלילדים קטנים אין תחושת זמן. גם כשמאוד עסוקים או אין הרבה עזרה, אפשר, אפילו מדי פעם, לקחת את הילד מהגן לבד, למשל, ללא האח/ות שלו, או לשלב את הבילוי עם הילד במטלות הבית, למשל בישול או ניקיון. הם ישמחו להרגיש שהם עוזרים וגם ירוויחו זמן איכות אחד על אחד, ובמקביל, יספגו חוויות וזיכרונות אותם ייקחו לחייהם הבוגרים.

מטרנה פרוביוטיקה תינוק בריא ומאושר. צילום: שאטרסטוק
 
3.      החיזוק
הנטייה הטבעית שלנו היא להגיד לילדים "לא" ו"אסור", או "אני כועסת עליך כי..." אבל באותה מידה חשוב להקדיש זמן ומחשבה לחיזוקים חיוביים אשר יסייעו לילדינו ללמוד כיצד להתנהג בצורה חיובית ונעימה. כך למשל, כשהם משחקים יפה עם חברים או עם האחים שלהם, אפשר לחזק אותם על כך (ולא להעיר רק כשהם רבים תוך כדי משחק).

4.      הסיפור
ישנן מספר סיבות שבגללן כדאי להקריא סיפורים לילדים, וגם לדבר אליהם ולשיר – בכל גיל. מעבר לכך שמדובר בזמן איכות מהנה לילד ולהורה (ואם מדובר בסיפור לפני השינה, זה גם חלק מתהליך הירגעות לקראת הלילה),  דרך שיחות וסיפורים אפשר להעביר מסרים חשובים לילד. בנוסף, סיפורים משפרים את שפתם של הילדים, ישפרו את יכולת הדיבור וההבעה שלהם ויעשירו את עולמם ואת דמיונם.

מטרנה פרוביוטיקה תינוק בריא ומאושר. צילום: שאטרסטוק

5.      התזונה

השנה הראשונה בחיי התינוק מאופיינת בקצב גדילה והתפתחות מהירים שלא חוזרים בגילאים אחרים, "תזונה בתחילת החיים הינה משמעותית לגדילה ולהתפתחות התינוק ומעצבת את בריאותו למשך כל חייו" מסבירה רננה מזרחי , המנהלת המדעית של מטרנה. ״החשיפה המוקדמת לפרוביוטיקה בינקות, באמצעות חלב אם או תחליף חלב המכיל פרוביוטיקה, מבטיח את תפקודה של מערכת העיכול והחיסון שכן החיידקים הפרוביוטיים הוכחו כמסייעים ליצירת ויטמינים, להבשלת מערכת העיכול ואף למניעת השמנה עתידית.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה