4 עיתונאיות שסיפקו את הסחורה השנה

העיתונות מתה? לא אם תשאלו את אחת מארבע הנשים האלה, שידעו השנה מה לשאול, איך להגיש ואיפה לא לוותר - הכל כדי שנקבל חדשות יותר מדוייקות ומקצועיות

21/09/2014
עפר בן אדל קניספל קבלו עדכונים מעפר בן אדל
  • RSS

1. איילה חסון

לאחרונה מונתה איילה חסון למנהלת חטיבת החדשות של הערוץ הראשון. הידד לממנים ולמתמנה החדשה. רשימת הישגיה בעשרות שנות עיתונאות חרוצה מדברת בעד עצמה והתנהלותה במלחמה רק מוסיפה סיבות שמצדיקות את המינוי. גם במלחמה הוכיחה איילה חסון שהיא עיתונאית קשובה שלא מוכנה לאכול התנשאות מצד אלופים, מנכ"לים ושאר יפי הבלורית והטוהר ששרצו באולפנה יממות גבריות ומיוזעות. הפתיל המאד קצר שלה כלפי מי שמנסה למרוח אותה, הוא קתרזיס נפלא לצופה, ולא מפתיע שהיא היתה היחידה שכנגד הקונצנזוס המבאיש, ראיינה באריכות את גדעון לוי.

פעולתה הראשונה של חסון כמנהלת נגעה בגבולות הגיזרה שגאולה אבן יכולה לפעול בהן, כאשת שר הפנים. התפקיד של חסון בתוך הפרשיה אולי ישכח לאור פרישתו של גדעון סער מהחיים הפוליטים, אבל אין ספק שאנחנו עוד נשמע ממנהלת החטיבה החדשה.

איילה חסון, צילום מסך youtube

2. לוסי אהריש

המלחמה הפכה את לוסי אהריש לסוג של חשודה. אם יהודי צריך קודם להצהיר שעצוב לו שמתים ילדים בשני הצדדים כדי להפוך לנאצי בעיני ציבור גדול (כי הרי ידוע שהבעיה עם הנאצים היתה שהם נעצבו על קורבנות) לוסי אהריש רק צריכה להיות שם כדי לחטוף גלי שנאה. בצדק. מה היא נולדת לאמא לא יהודיה? ועוד עכשיו כשיש התבוללות? לאור הרקע האישי שלה ובעיקר שלנו, נאלצה לוסי אהריש להתמודד עם התקפות המאתגרות את נאמנותה. הגעיל לעשות נציג ארגון להב"ה שישב מולה באולפן ערוץ 2, והסביר לה שמקומה אינו בישראל. לא בשלום, ובטח לא במלחמה. לוסי הרשימה דווקא באיפוק יחסי ולמרות השואו שנמנע, היה מענג להיווכח שהאלגנטיות לא אבדה לה ושאכן איפוק הוא כוח.

מצד שני, כשראיינה עיתונאי עזתי ב-I24, אפשר לאמר שהיא העבירה אותו סוג של הכתשה. צפו:

3. רומי נוימרק

טוב עשו בערוץ 10 שנתנו למי שעד היום היו על תקן מבזקניות, להחזיק שידורים שלמים, מפרכים ומאתגרים, ובכך לפקוח את עיננו לכשרונות חדשותיים שהכרנו פחות. הבחירה שלנו בקבוצת התגליות הזו, היא רומי נוימרק, דמות שלמדנו להכיר יותר ויותר במהלך "צוק איתן". אם את העולם היו מנהלים נמלים חרוצות, יש מצב סביר שנוימרק היתה נבחרת למצטיינת החודש של מעמד הפועלות בקן. נוימרק מבינה שמעורבות ריגשית בסגנון אושרת קוטלר איננו המנדט שלה. נעים שהיא מקבלת עליה בצינעה את הדין, למרות שגם היא יודעת שהיא טובה בהרבה מאחרות שקודמו לתפקידים נחשקים יותר. גם ברגיל ובמיוחד במלחמה היה משהו מעודד במגישה שאתה מאמין שהיא מבינה על מה היא מדווחת, נותנת לחדשות לדבר בשם עצמן, ומקפידה על מקצועיות שוודאי תקדם אותה יותר ויותר לאורך הקריירה שלה. אנחנו נעקוב.

_tp_img_pre_namethumbM_643

 

4. אשרת קוטלר

השידורים האינסופיים ב"צוק איתן" גילו לנו את אושרת קוטלר מחדש - עיתונאית כנה, דעתנית, בעלת חוש הומור (שלא מתביישת גם לצחוק על עצמה), מקצועית ובעיקר אנושית. אבל קוטלר הראתה שהיא יותר מפרצוף נחמד שמקריא מהטלפרומפטר עוד לפני המלחמה. בשיאה של פרשת אייל גולן היא אמרה בשידור חי - "אין גבול לחוצפה. אני לא אשכנזייה ועוד לא התחלתי לקרוע אותך אייל גולן. שמעת אותי?", וליתר ביטחון הוסיפה - "שישתוק, פשוט שישתוק". מגישות מקצועיות שעושות את העבודה כמו שצריך יש בכל הערוצים, ולפעמים כשהכול כל כך מושלם מתחיל להיות קצת משעמם. וזה מה שמעניין בקוטלר - היא אף פעם לא צפויה, לא יצוגית ובעיקר לא חוששת להביע את עמדותיה. (ליאת עיני) 

אושרת קוטלר, צילום: יח"צ
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה