4 כללי זהב באופנה וטיפוח של ילדות

ילדות בנות גילה כבר לא נראות, מתנהגות או מתלבשות כמו ילדות וזה לא בגלל שהן פתאום התבגרו ברגע אחד והיא נשארה ילדה. זה בגלל שמאפשרים להן, ואפשר אפילו לומר דוחפים אותן אל הבגרות טרם עת

07/05/2018
חן קרופניק קבלו עדכונים מחן
  • RSS

כשהיתי ילדה אהבתי ללבוש את הבגדים של האחיות הגדולות שלי, למדוד את השמלות של אמא שלי ולהתנסות באיפור ולהתיז על עצמי את הבשמים שלה. הייתי יושבת לידה כשהתארגנה ונפעמתי מכל הקרמים הריחניים שלה.  חיכיתי ליום בו היא תרשה לי גם להתאפר ולנעול עקבים ולכן זה ממש לא מפתיע אותי שהבת הקטנה שלי, עוד לא מלאו לה 8, היא בדיוק כמוני. היא אוהבת איפור ושיער מטופח, היא בוחרת את הבגדים שלה בקפידה ומתקשטת לה בכיף ובערבים היא אוהבת לעשות איתי טיפולי פנים וטיפוח ידיים וציפורניים, לא פחות. ואני? אני מאשרת, כל עוד זה נשאר בגדר משחק ובהתאם לגילה.

ילדה בכחול צילום:אנה דולקין

החוקים שלי פשוטים:

בגדים

לא צמודים מדי לא חושפניים מדי ובטח לא כאלה שנראו שלקחה מהארון של אחותה המתבגרת (שאין לה).

נעליים

שטוחות שמתאימות לילדה שעדיין גדלה ומתפתחת. אין מצב לעקבים!

איפור

רק בבית בתור משחק או קצת פודרה/סומק כשאנחנו יוצאות שתרגיש "מאופרת" אבל לא כשגרת טיפוח.

ילדה בוורוד צילום:אנה דולקין

שיער

אני מקפידה על מסורק ובעיקר אסוף (כינים) ובקיץ אישרתי לה לחמצן קבוצה קטנה של שיער- בצבע צהוב שהוא צבע שנחשב טבעי ולא ורוד או סגול או כחול כמו שהיא רצתה. לפעמים היא מנסה לשכנע אותי אבל אני עומדת על שלי. כי היא ילדה קטנה ונכון שאני מבינה את הרצון שלה ואני גם זוכרת את עצמי בגילה ועוד שנים אחרי אבל זה התפקיד שלי לתת לה להישאר בגיל הזה- עוד יהיה לה המון שנים של איפור וטיפוח ועקבים ופן בשיער... אז אם אני כל כך עקבית ובטוחה בדרך שלי- שילדה צריכה להיות ילדה, בכל האספקטים- אז מה הבעיה?

הבעיה היא הסביבה. ילדות בנות גילה כבר לא נראות, מתנהגות או מתלבשות כמו ילדות. וזה לא בגלל שהן פתאום התבגרו ברגע אחד והיא נשארה ילדה. זה בגלל שמאפשרים להן, ואפשר אפילו לומר דוחפים אותן כמה שנים קדימה אל הנעורים והבגרות טרם עת. נכון, אין מה לעשות עם ילדה שמתפתחת פיסית מוקדם יותר מחברותיה.אבל בהחלט אפשר להשאיר אותן ילדות בכל מה שנוגע למראה החיצוני.

ילדה בוורוד צילום: צילום:אנה דולקין

"אני כבר שנים מעצבת בגדי ילדות ונערות כשהדגש אוצלי הוא נוח ומתאים לילדות. הבדים איכותיים ונעימים למגע והגזרות מחמיאות אבל לא נשיות ולא סקסיות", משתפת דנה מסיקה מעצבת לבנות. "כמעצבת וכאמא לבנות אני רואה וחווה על בסיס יומיומי את ההתעסקות שלהן במראה החיצוני ובמשקל שלהן- בגיל בו אני בכלל לא היתי מודעת לדברים האלה... החשיפה והתקשורת והחברות גורמות ללחץ וילדות שצריכות להתלבש כמו ילדות ממהרות להתלבש כמו נערות"היא מוסיפה.

ואכן, ברוב חנויות הבגדים והנעליים לילדות תוכלו למצוא שמלות מיני, נעלי עקב, חולצות בטן, גוזיות לקטנטנות וגם בשמים ואיפור מיוחד לעור שלהן. ואני שואלת לאן אתן האימהות ממהרות? למה לא להשאיר את זה בגדר משחק ולתת להן לגדול לבד? למה ילדה בת 9 צריכה נעלי עקב ולמה ילדה בת 12 צריכה להתאפר? לא זכור לי שלבת מצווה שלי התאפרתי.

ילדה באדום  צילום:אנה דולקין

"מגיעות אליי הרבה בנות וכל אחת שונה בפן הפיזי- יש ילדות קטנטנות שנראות הרבה פחות מגילן ויש כאלה בגודל שלי- אבל כולן ילדות באופי ובהתנהגות. לכן חשוב להלביש אותן או יותר נכון להסביר להן ולבחרו איתן בגדים שמתאימים להן ולא בגדים של נערות, הן תהיינה נערות הן עוד לא. הן ילדות." אומרת דנה.

אז נכון, לא תמיד אפשר להחליט עליהן ולהכריח אותן ללבוש משהו מסויים  אבל אפשר בהחלט להסביר להן, ללכת לקניות איתן ולא לקנות עבורן וגם כמובן- סמכות הורית. כי בשורה התחתונה, הן עוד ילדות!
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה