4 טיפים שיהפכו את הבית שלכם לנקי מחיידקים

חושבים שהבית שלכם נקי? תתכונו להיות מופתעים. גם כשאין כתמים שחורים על הריצפה, אתם חולקים אותה עם מילארדי יצורים שחלקם יכולים להזיק. כך תשפרו את ניקיון הבית

18/12/2018
מדור שיווקי קבלו עדכונים ממדור
  • RSS

צילום: Shutterstock\Lev Malevich

המאה ה-21 הביאה איתה את בשורת הבריאות. שמירה על אורח חיים בריא ומאוזן הפכה להיות דרך החיים הראויה ומשאת הנפש של רבים מאיתנו. המודעות לאוכל שלנו, לסביבה בה אנו חיים ולמצב הנפשי שלנו, הם ביטויים של אורח חיים בריא. האלמנט הרביעי הוא כמובן, ניקיון והיגיינה. אנחנו שואפים לשמור על ניקיון הסביבה שלנו והגוף שלנו יותר מכל תקופה אחרת בהיסטוריה. החשיבות לניקיון,לחיטוי ולהשמדת חיידקים היא המצאה חדשה יחסית. רק לפני כ-150 שנה הבינו מדענים שונים כי קיימים מיליוני יצורים זעירים, שלא ניתן לראות בעיניים ויכולים לחולל מחלות ולגרום למוות.

1. לנקות את מה שחשוב

בעוד רובנו נקפיד לשמור על הבית ברמת תחזוקה סבירה, בלי כתמים שחורים על הריצפה ועם אסלה נקייה. רבים מאיתנו נדלג על ניקוי משטחים שנמצאים בשימוש יומיומי כמו שולחנות האוכל, והשיש במטבח. על המשטחים האלה אנו אוכלים ומכינים אוכל, נוגעים בהם בידיים ובלי שנשים לב הם הופכים לא פעם למצבור של חיידקים. ניגוב בסמרטוט (שלרוב נגוע בחיידקים לא פחות מהשיש), לא יעיל להביא לחטוי אמיתי והגייני. את מגש החיתוך שמשמש לחיתוך בשר למשל, מומלץ לנקות היטב בסבון ומים חמים, לייבש מיד ולסיים בהתזת ספרי חיטוי. את השיש מומלץ לחטא אחת ליום. היום מרבית האנשים יבחרו להשתמש באקונומיקה לחיטוי משטחים, אבל לא מעט אנשים סולדים מהריח החריף ועוצמת החומר שיכולה להזיק לילדים ובכלל. אז כל מי שמחפש פיתרון בטוח יותר ויעיל יותר לחיטוי הבית, המשיכו לקרוא את הכתבה.

2. אתם שוטפים ידיים לא נכון

צילום: Shutterstock\Alexander Raths

כולנו נזקקים לשטיפת ידיים מדי פעם ביום, ורצוי כמובן במועדים המקובלים כמו לאחר ביקור בשירותים, לפני האוכל, לאחר מגע עם הפרשות שונות ודברים מלוכלכים. אבל גם אם אתם נמצאים בצד המקפיד של שטיפת ידיים, סביר להניח שאתם לא יסודיים מספיק. מחקר שבדק את כמות החיידקים על ידיים שנשטפו מצא כי לפחות 40% מהחיידקים שרדו. הממצא נעוץ בעובדה שמרבית האנשים לא מקפידים לשטוף את הידיים למשך הזמן הדרוש וביסודיות. יש להקפיד על קרצוף פנים וגב כף היד, בין האצבעות ומתחת לציפורניים. כדי שסבון דדרגנטי רגיל יפעל ביסודיות הוא צריך לעטוף את העור למשך 20 שניות לפחות וגם אז ישרדו כ-15% מהחיידקים. סבון אנטיספטי נמצא יעיל יותר.

3. מחצית ממשקל המזרון שלכם שייך לחיידקים

מחקר (ביזארי למדי, יש להודות), בדק ומצא שלאחר עשר שנות שימוש, המזרונים שלנו כבדים פי שתיים מהיום שבו נקנו, הודות לכמויות החיידקים המצטברים בהם. בכל יום גופנו משיל מליוני תאי עור מתים ואלה הופכים למזונם של החיידקים, קרדית האבק ויצורים זעירים נוספים. עד היום לא היה ניתן לחטא את המזרונים ביעילות ,משום שחומרי החיטוי היעילים והאיכותיים לעולם לא מתאימים למשטחים רכים ואף עלולים לפגוע בצבע ובמרקם. הספריי של דטול מחטא ומשמיד 99.9% מהחיידקים, אינו רעיל ומותאם לבדים רכים ולשימוש בסביבת ילדים.

4. הסיבה האמיתית לשפעת

צילום: Shutterstock\ Impact Photography

למרות שחורף, אין ממש בישראל, עונת השפעות והצטננויות כבר כאן. הסיבה למחלות מרובות בימי החורף מתקשרת באופן מסורתי לקור,אבל הסיבה האמיתית כמובן היא הסביבה הנוחה להתפתחות חיידקים ונגיפים. בחורף, באופן טבעי אנו נוטים לסגור את החלונות ולשמור על אווירה חמימה, אלא שאותה אווירה כיפית היא בדיוק הסביבה בה נגיפים וחיידקים משגשגים וכמובן, עוברים לבני הבית האחרים. לכן בכל שפעת או צינון שמכים בבני הבית חשוב לחטא את המשטחים השונים כדי לצמצם את שיעורי ההדבקה. ברור לכולם שלכבס תדיר את כל ריפודי הספות והשטיחים בבית זה לא ריאלי ולרוב גם לא אפשרי באמצעים הביתיים. אבל היום כבר לא צריך לכבס או להשתמש בחומרים קשים. בתור התחלה שואבים את הספה ביסודיות להיפטר מאבק ולכלוך גדול. להשלמת הניקיון נרסס ביסודיות ספריי דטול למשטחים רכים ובדים. הספריי משמיד 99.9% מהחיידקים ומשאיר באוויר ריח נעים ורענן.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה