4 ההישגים הבולטים של משטרת ישראל

הגוף שאמון על החוק והסדר במדינתנו מוכת הגורל, נדרש השנה לתת את הדין על הברדק שהתחולל בו מבפנים והקרין כמובן גם על תפקודו החיצוני. הנה כמה מהנקודות שהיו ראויות לציון השנה, למען יראו וייראו

09/09/2015
שלומית הברון קבלו עדכונים משלומית הברון
  • RSS

 7 הניצבים שהואשמו בעבירות מין. צילום מתוך יוטיוב

1. שבעה ניצבים במשטרה פוגעים מינית בשוטרות

הו, משטרת ישראל. איזה בומבה בפנים הבאת לנו השנה. חבל, דווקא היית עשויה להיות קרן אור בתוך הסחי. קשה לחבק אותך ולאהוב אותך כפי שהיינו רוצות, כי החשש הוא שאם נתקרב, תתפסי לנו בתחת ותגידי שרצינו את זה. שבעה ניצבים פגעו מינית. רוח המפקד לא פסחה על השורות הזוטרות של השוטרים והאמון שלנו בך משטרת ישראל – נגוז.

לרגע נראתה תקווה באופק, כשנתניהו שהסתכל על הבושה אמר שהוא שוקל למנות מפכ"לית למשטרה. זה יכול היה להיות ראוי אבל אנחנו יודעים כבר שזה לא יקרה, כי אין אף מועמדת למפכ"לות. אז אנחנו פחות אופטימיות. אגב, בפעם הבאה שאתם שואלים "אבל למה הן לא התלוננת?"

.

רונאל פישר כפי שצולם במצלמה נסתרת. צילום מתוך יוטיוב

2. השוטר ערן מלכה חובר לעו"ד רונאל פישר ורות דוד

היה מביך ומדכדך לראות את אלומת האור מאירה את הפרקליטות, עורכי הדין ומשטרת ישראל וחושפת את מי שאמורים להגן עלינו עומדים בשלישייה, כשתחתוניהם מופשלים. עו"ד רונאל פישר, רות דוד וערן מלכה הוכיחו שהיכולת לקבל צדק והגנה בבית משפט תלויה בכסף ושחיתות. איפה הגנה ואיפה צדק? איפה מערכת משפט ואיפה משטרה - עולם שלישי ורפובליקת בננות. לפחות היו מקבלים את הדין כמו האמיצים שהם היו כשביצעו את הפשעים, אבל לא. פישר עושה פרצופים של שבור ורות דוד מביימת התעלפויות בבית המשפט. בתור עורכי דין אתם אמורים לדעת שסוף גנב לתלייה, לא?

.

ישי שליסל בעת ביצוע הרצח. צילום מתוך יוטיוב

3. המחדל המודיעיני סביב הרצח של ישי שליסל

אומר ועושה. 6 תמונות של שישה אנשים היו בידי המשטרה כגורמים מאיימים שיש לאתר בעת מצעד הגאווה. גם תמונתו של שליסל הייתה שם, יחד עם שמו ועם האיום המפורש ברצח.

והוא הגיע למצעד. ורצח את שירה בנקי, נערה תמה בת 16 שלא פשעה במאום ותמכה בחברותיה ובחבריה ובזכותם לחיות על פי דרכם. לעצור מפגינים פוטנציאלים מול ביתם של בנקאים - את זה משטרת ישראל עושה יופי. אבל לשמור על הומואים ולסביות? שימותו. כמו בבר-נוער, כך במצעד הגאווה. בושה וכאב לב נורא, על כל בני הנוער החברות והחברים של שירה שלמדו בקיץ הזה על החיים ואכזריותם במקום ללמוד על דמוקרטיה, על הזכות להפגין ובעיקר - על הזכות להגנה.

.

יוחנן דנינו, צילום מסך יוטיוב

4. המפכ"ל היוצא יוחנן דנינו עורך מסיבת פרידה פזרנית

61 חודשים צריך שוטר ממוצע לעבוד כדי להשתכר 370,000 ₪, וזו בדיוק עלות מסיבת הפרידה של מפכ"ל המשטרה היוצא דנינו, שעוררה ביקורת ציבורית נוקבת. בארוע חולק גם הספר "אבא שלי מפכ"ל". ואנחנו שואלות, תגיד, יוחנן - שבעה ניצבים הולכים הביתה על מעשים מגונים, הטרדה ואלימות מינית, שוטר שמכר מידע משטרתי לפושעים, הכשלון של מוקד 100 בפרשת החטופים ובאופן כללי - תראה איך המדינה שלנו נראית מבפנים, ואתה עף על עצמך עם ביוגרפיה נפוחה מחשיבות עצמית ושופך כספים מיותרים? שיהיה בהצלחה באזרחות, אח שלנו. מפה אפשר רק לעלות.

.

.

.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה