125 הנשים המשפיעות בעולם

הן מעוררות השראה ומשפיעות על הרבה מאד אנשים בתחומים שונים. קבלו את הנשים החזקות והנחושות שמצליחות לגרום לשינויים גדולים בעזרת צעדים קטנים

17/04/2013
כסף וקריירה קבלו עדכונים מכסף
  • RSS
» וירג'יניה רומטי, מנכ"לית IBM (צילום: Getty)

למרות שהגברים תמיד מובילים ברשימות האנשים החזקים, עשירים, בעלי מעמד ועוד כל מיני תארים, נשים רבות פועלות ומשפיעות ללא סיקור תקשורתי כל כך גדול. The Daily Beast פרסם רשימה מעניינת של 125 הנשים המשפיעות ביותר בעולם.

הראשונה ברשימת המשפיעות היא פרופ' פאוזיה אל בכר, שמופיעה בעקבות סיפור קשה בו ילדה בת חמש מממלכת סעודיה מתה מהתעללות, לכאורה על-ידי אביה, בממלכה בה האלימות במשפחה נתפסת כעניינים פרטיים. העינויים שהילדה עברה ומותה גרמו לפעילים להתחיל לדבר, וביניהם פרופ' אל בכר שיצאה בקריאה להפליל אלימות נגד נשים וילדים בממלכת סעודיה.

אישה נוספות ברשימה היא וירג'יניה רומטי, האישה הראשונה העומדת בראש חברת IBM שממליצה לארגונים להסתמך יותר על מידע המסתובב ברשתות חברתיות ולא להתבסס רק על שיטות איסוף מידע ישנות. עוד ברשימה נמצאת שריל סנדברג, סמנכ"ל התפעול של פייסבוק שבספרה החדש שזכה לחשיפה גדולה, היא מנסה ללמד נשים איך למצוא הצלחה בעבודה ובחייהן.

נשים נוספות מתחומים שונים שכל אחת הצליחה בדרכה הן הופ סולו, שוערת של נבחרת ארצות-הברית, שהצליחה ומעוררת השראה למרות ילדותה הקשה ויחסים מתוחים עם אביה. גם אופרה וינפרי, בעלת ערוץ טלוויזיה ושמצליחה לתרגם את הצלחתה לכסף נמצאת בין הנשים המשפיעות. אישה נוספת ברשימה היא קתלין גיליגן סבליוס, מזכירת מחלקת הבריאות של ארצות הברית בממשלו של ברק אובמה, ואחת התומכות הגדולות בשינויים של מערכת הבריאות בארצות-הברית. זהו תפקיד שנותן לה כוח עצום להשפיע על מליוני אנשים.

לרשימה המלאה של הנשים המשפיעות, ב- The Daily Beast.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה