11 עובדות שלא הכרת אודות שיערך

את מגדלת אותו באהבה, מטפחת אותו ומשקיעה בו, אבל מה את באמת יודעת על השיער שלך? קבלי 11 עובדות מפתיעות על השיער שלך מלוות בטיפים מעשיים לשיפור המראה שלו

17/05/2016
קרן אוחיון קבלו עדכונים מקרן
  • RSS

11tips4dafni170516-1

 

1. אישה ממוצעת משקיעה לפחות 7 חודשים מהחיים בעיצוב השיער!

וזה כולל רק את הזמן שהיא משקיעה בחפיפה, ייבוש ועיצוב השיער, שגוזלים כשעתיים שבועיות בממוצע – עוד לפני שדיברנו על צביעת השיער וטיפולים נוספים שאורכים שעות ארוכות במספרה או בבית.

מה כדאי לך לעשות? כדי לחסוך זמן יקר, כדאי ללמוד מה הפעולות הספציפיות שהשיער שלך צריך, שיהפכו אותו לקל יותר לעיצוב. את יכולה לשאול את הספר, ואפשר לשאוב טיפים גם מהכתבה 7 טיפים סודיים לעיצוב שיער במקצועיות.

2. לפחות 75 אחוז מהנשים בעולם צובעות את השיער

מדובר בפעולה מאוד נפוצה כיום (לשם הדוגמה: בשנות החמישים רק 7 אחוז מהנשים צבעו את שיערן), הן מבחינה אופנתית – נשים שרוצות לעקוב אחרי צו האופנה ומחדשות את גוון השיער לעיתים תכופות והן מבחינת נחיצות אמיתית – למשל, כיסוי שיער לבן.

11tips4dafni170516-2

מה כדאי לך לעשות? שיער צבוע יהיה פחות חזק ובריא משיער טבעי. בכדי לצמצם את הנזק, כדאי לבקש מהספר שלך תוספי צביעה שמשקמים את השיער תוך כדי ביצוע הפעולה. לאחר הצביעה, מומלץ להשתמש בתכשירים אשר מותאמים לשיער צבוע (ניתן לרכוש בכל רשתות הפארם).

3. גזירת שיער אינה משפיעה על קצב צמיחת השיער

וזאת בניגוד למיתוס השגוי לחלוטין בנושא. במידה ולא תגזרי את השיער, אורכו יגיע לקו הכתפיים תוך 3 שנים ולקו המותניים תוך 7 שנים.

מה כדאי לך לעשות? לדעת שגזירת השיער משפיעה על קצוות מפוצלים – ברגע שגוזרים אותם, מקבלים מיידית מראה שיער בריא יותר. אגב, אם לא תגזרו את הקצוות המפוצלים, השיער ימשיך לצמוח – פשוט ייראה פחות טוב, אז כדאי לגזור ולהנות.

11tips4dafni170516-3

4. שיער ראש בריא מאבד בין 40 ל-150 שערות ביום

קצב הנשירה הסביר של השיער משתנה בין אישה לאישה ותלוי בשלל גורמים כמו גיל, מצב נפשי, מצב הורמונלי, הריון ועוד.

מה כדאי לך לעשות? חושדת שאת סובלת מנשירה מוגברת? בדקי: ספרי כמה שערות נשארות על הכרית אחרי שנת הלילה וכמה שערות נותרות על המברשת אחרי שאת מסתרקת. אם את רואה שאת עוברת את הכמות המצוינת לעיל – גשי לרופא ובדקי מה האפשרויות העומדות לרשותך.

5. השיער מורכב ברובו מחלבון הנקרא קרטין

שיער שעובר החלקות קבועות מאבד את הקרטין בשיער ועל כן הוא נחלש והופך לשביר ורגיש במיוחד.

מה כדאי לך לעשות? לעבור להשתמש בתכשירי טיפוח לשיער אשר מכילים אחוז גבוה של קרטין טהור שישפר וישקם את השיער שנפגע.

6. זיהום סביבתי גורם למראה שיער פגום ועייף

הימצאות בסביבה לא נקייה, ובאיזור עתיר אבק, זיהום אוויר או חשוף לעשן סיגריות למשל, יכולה להשפיע לרעה על מרקם ומראה השיער ולגרום לו להיראות שומני, עייף ו"שרוף".

מה כדאי לך לעשות? לחפוף מייד לאחר שאת מבקרת במקומות עתירי זיהום סביבתי ולהקפיד להזין את השיער בתכשירי טיפוח אשר מכילים ריכוז גבוה של מינרלים, ויטמינים, קרטין וכל חומר אשר תפקידו להעניק לשיער לחות איכותית.

7. רק ל 2% מהאוכלוסיה יש שיער בלונדיני טבעי!

כל השאר צובעים את השיער בשיטות שונות, בעיקר באמצעות חמצן אשר ידוע כמזיק ביותר לשיער. אגב, בתקופת הרנסאנס בוונציה נשים היו צובעות את שיערן לבלונד באמצעות שתן של סוסים ואילו ברומא העתיקה באמצעות גללי יונים.

 

11tips4dafni170516-4

8. נשים מוציאות 3,000 שקלים בשנה בממוצע על מוצרי טיפוח לשיער

נשמע הרבה? תחלקו ב 12 ותגלו שמדובר בסכום הגיוני, ועדיין יקר ביותר.

מה כדאי לך לעשות? להשקיע את הכסף שלך בתבונה: לבחור מוצרים איכותיים ובעלי יעילות מוכחת ולהימנע משימוש במוצרים זולים שבטווח הקצר אולי יחסכו לך כמה שקלים אך בטווח הארוך יגרמו נזק שהשיקום שלה יעלה אלפי שקלים.

9. מי ים ומי בריכה מחלישים את השיער

המלח בים והכלור בבריכה מזיקים לשיער, מחלישים אותו וגורמים לו להיות רגיש ושביר.

מה כדאי לך לעשות? להשתדל להיכנס לבריכה או לים עם כובע ים ואם אין אפשרות כזאת, לשטוף את השיער במים קרים לפני ואחרי הכניסה למי הים המלוחים או למי הבריכה עתירי הכלור.

11tips4dafni170516-5

10. קרני השמש החזקות מזיקות לשיער הטבעי

קרינת השמש מזיקה לא רק לעור הפנים והגוף אלא גם לשיער והיא גורמת לו להיראות דהוי ועייף.

מה כדאי לך לעשות? למזער ככלל האפשר את החשיפה של השיער לקרינת שמש אינטנסיבית וכשאין ברירה לחבוש כובע (היי, זה גם אופנתי!). בשוק קיימים כיום גם מוצרי הגנה לשיער עם מקדם הגנה SPF שניתן לאמץ בחום לשגרת הטיפוח.

11. ניגוב או שפשוף של השיער בעת הייבוש – מזיקים לו

פעולת השפשוף בעת הניגוב, ובמיוחד כשהיא נעשית באופן נמרץ, עלולה לגרום לתלישת השיער במקרה הגרוע ולהחלשת השיער במקרה הפחות גרוע (אבל עדיין גרוע).

מה כדאי לך לעשות? להשתמש במגבת רכה ככל האפשר ועדיף להספיג את המים באמצעותה בעדינות רבה ככל האפשר. אם משתמשים במייבש שיער – עדיף לבחור בחום הנמוך ביותר האפשרי, גם אם פעולת הייבוש תיקח זמן רב יותר. זה נכון גם לגבי מכשירים להחלקת שיער – ככל שהטמפרטורה של מכשיר ההחלקה נמוכה יותר, כך נגרם פחות נזק לשיער ולכן עדיף להחליק באמצעות מכשיר שמצליח להגיע לתוצאות טובות ב-185 מעלות כמו מברשת החלקת שיער, מאשר באביזרים שמגיעים לחום של 230 מעלות. שימו לב שאתן קונות את המקור ולא זיופים.

11tips4dafni170516-6

 

תודה על הסיוע בהכנת הכתבה לשרון רבי, המומחית של "דפני" (והאישה שהמציאה את המברשת המהפכנית).

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה