11 טיפים לכביסה מושלמת

מה כבר יש לומר על כביסה שעוד לא נאמר? להכניס למכונה, לשפוך קצת אבקה, מרכך וקדימה – לסובב. אבל יש כללי בסיס שיעזרו לשמור על הכביסה נעימה יותר ולהפוך את כל העיסוק לפשוט יותר

30/11/2016
מורן מישל קבלו עדכונים ממורן
  • RSS

טיפ מספר 1: השתמשו במכונה

מכירים את תמונות הרי הכביסה שאמהות משתפות ברשת? זה ככל הנראה משום שכביסה נמנית על המכנה המשותף הרחב ביותר של אמהות לילדים, אבל לא רק.

מי מאיתנו לא תר בטירוף אחרי תחתונים נקיים רגע לפני שחייבים לצאת לפגישה חשובה או לחתונה, מי לא שמע את הילדה צורחת ׳איפה המדים של הצופים?׳ או נאבק בכתמי הבוץ על מדי הכדורגל של נבחרת האפרוחים?

מכירים את ׳יום הכביסה׳ של הרווקים והזוגות הצעירים שחיים בלב המטרופולין שצועדים עם שקי כביסה אל המכבסה השכונתית? בשורה התחתונה נראה שכולנו היינו שמחים לוותר על הפעולה היומיומית והאלמנטרית הזאת, אבל מרגע שוויתרנו על עלי התאנה ועברנו לכותנה ושאר נגזרותיה, נגזר עלינו לכבס ולתלות.

לכולנו זה מרגיש ככה לפעמים

אז איך עושים את זה פשוט יותר, איך חוסכים זמן בכביסות ואיך מתגברים על הררי הכביסות הבלתי נגמרים? הנה 11 טיפים שיוציאו אתכם נקיים.

1. גם מכונת הכביסה הטובה ביותר לא נועדה למחזר חפצים. רוקנו את הכיסים, והקפידו בעיקר להימנע מהכנסת חפצים מתכתיים קטנים שיכולים לפגוע בתוף ולסתום את המכונה.

2. עם בוא החורף יוצאים הסווטשירטים והקפוצ׳ונים מהארון, ומכונות הכביסה נלחמות בשרוכים הנמשכים מכאן ומשם. הקפידו לקשור היטב את השרוכים או לכבס בגדים כאלה בתוך שק רשת, גם כדי למנוע מהם להתפס בתוף המכונה, וגם כי הם עשויים להיקשר סביב שאר הכבסים וליצור גוש בד גדול שלא יתכבס היטב.

3. לכל מכונה יש הוראות יצרן – כדאי מאד לקרוא אותן ולפעול על פיהן. שימו לב אם במקרה איבדתם אותן, חפשו את הדגם באינטרנט וכבסו בהתאם. ההוראות נועדו לשמור הן על המכונה והן על הבגדים שלכם. לא תמיד רואים את ההשפעות בטווח המיידי - אבל לאורך זמן יש לכך משמעות ניכרת מבחינת אורך החיים של הבגדים - וגם של המכונה.

4. אחת הטעויות הנפוצות היא להתפתות להעמיס הרבה, מתוך רצון לחסוך בהפעלות נוספות. התוצאות הן כביסה לא לגמרי נקיה שחלקה לפחות תצטרכו לכבס שוב (המים והסבון לא מגיעים לכל הכבסים), נזק לתוף של המכונה (לא בנוי למשקל העודף), ובזבוז חשמל, כך שחסכון ככל הנראה לא יהיה פה. שימו לב שבתכניות כביסה עדינה הכמות המירבית קטנה יותר מבתכניות הרגילות. הטיפ שלנו: לשים לב שלמעלה נשאר מעט מרווח.

5. עוד בנושא הוראות היצרן, בואו נדבר רגע על מגירת הסבון. ובעיקר על הסימונים המקסימליים לכמות האבקה והמרכך. זה מפתה, אני יודעת, אבל אם תשימו יותר זה לא יצא יותר נקי. מה שיקרה, זה שאבקת הכביסה לא תצליח להישטף ותקבלו בגדים קשים עם כתמי אבקה לבנים. זה במקרה הטוב, למקרה הרע, ראו מטה. אגב, גם במקרה הזה יש משמעות נפרדת לתכניות כביסה עדינה.

לא רצינו להגיד "אמרנו לך"

6. מפרידים צבעים? אל תסתפקו בכך. שימו לב שלכבסים שונים נדרשים חומרי כביסה שונים, טמפרטורות שונות וכוח סחיטה שונה. לא צריך לנסות, הכל כתוב ונבדק עבורכם. אם חשוב לכם לקבל כביסה נעימה, רכה וריחנית - חשוב שתקפידו על הסעיף הזה.

7. עוד בענייני הפרדה: אל תכבסו צמר עם בגדים אחרים. אתם מסתכנים בשאריות מוך שידבקו לבגדים. את הצמר מומלץ לכבס בנפרד בטמפרטורה נמוכה במיוחד כדי למנוע מהבגדים שלכם להתכווץ.

8. מתאמנים? רצים? יש תינוק בבית? בגדים לחים מכניסים מיד למכונה או תולים לייבוש לפני שתזרקו אותם לסל הכביסה. בגדים לחים בסל כביסה ייגרמו לריח רע שתתקשו להיפטר ממנו גם לאחר כביסה.

אנחנו לגמרי בעד עזרה בבית

9. המכונה עובדת בשבילכם קשה, וצריך מדי פעם לטפל גם בה ולא רק בכביסה עצמה. כדי למנוע ריח רע חשוב להפעיל מדי שלושה חודשים את המכונה עם פקק חומץ במיכל הכביסה. מומלץ להשתמש במגנט מרכך מים למניעת הצטברות אבנית וחשוב במיוחד לנקות את תא חומרי הכביסה למניעת הצטברות עובש ואבנית שעשויים לדבוק בבגדים ולסתום את המכונה.

10. רוצים לחסוך בזמן ייבוש? אל תפעילו את המכונה על עוצמה גבוהה מדי של סחיטה, פשוט הקטינו את כמות הכביסה במכונה. הסחיטה תפעל טוב יותר והבגדים לא יתקמטו. זה נכון במיוחד אם אתם מתכננים לגהץ את הבגדים.

11. רוצים לחסוך בזמן הטיפול בכביסות ולהקטין את ערימות הכביסה? הנה טיפ מחוץ למכונה – קנו פחות בגדים או עשו לכם נוהג להוציא מהארון פריט בעבור כל פריט חדש שקניתם.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה