10 סיבות מדוע סער סקלי צריך לזכות באח הגדול

אין לו סיכוי, אתם אומרים? והדס בשן אומרת - גם לא חשבנו שהוא ישרוד את השבוע הראשון. על הפייבוריט המפתיע של העונה

26/03/2012
הדס בשן קבלו עדכונים מהדס
  • RSS
» מתוק. מורד. חתיך. סקלי

1. כי אין לו סיכוי

נו באמת, מה הסיכוי ששמאלני קיצוני, אנרכיסט משולי החברה, שלא מעוניין לשיר את ההמנון - יזכה בתכנית ריאליטי שמשודרת בפריים טיים של ערוץ 2? קלושים מאוד, אך בוא לא נשכח - אלה היו אותם סיכויים שיגיע לגמר התכנית הזו והנה הוא כאן. הרי חשבנו שהוא יהיה המודח הראשון, לא? עדיין לא ברור לגמרי איך קרה שסער בקושי הועמד להדחה, ובפעמים שזה קרה - עם ישראל בחר להשאירו. הצופים, מכל חלקי החברה הישראלית - העדיפו להדיח את ערן טרטקובסקי, שמיצג דעות הפוכות לאלה של סער ולכאורה מקובלות בהרבה. נוכחותו של סער בגמר האח הגדול בתקופה של ממשלה ימנית ושמרנית, חרחורי מלחמה עם איראן והפלשתינאים והתבטאויות מפחידות מצד המנהיגים - אולי מלמדת על עידן חדש. עידן בו אנשים מוכנים להקשיב לקול אחר. ואולי זהו סתם סוג של נס - אבל היי, זה לא בדיוק מה שאנחנו צריכים כאן?

2. כי בניגוד לכל המחרטטים, הוא באמת עבר "תהליך"

סער נכנס לבית האח הגדול באנטי מוצהר, עם הרבה סיסמאות ופוזה מנוכרת - אבל עד מהרה גילינו אדם מאחורי הגרפיטי. בכל הזדמנות התקלפו ממנו עוד ועוד שכבות, הוא בא במגע עם אנשים שלא מוכרים לו מהביצה התל אביבית שלו - והתמסר לזה לחלוטין, בלי התנגדות. מדהים איך עונה שלמה ערן וסער היו חברים כל כך טובים, בלי התנגשות אחת  - כי הם נתנו זה לזה כבוד, והיו פתוחים לדיאלוג. היכולת לעבור תהליך, להודות כי אתה מוכן ויכול להשתנות  - היא ההומניזם בהתגלמותו, יותר מכל הצהרה שמאלנית.

3. כי הוא לא ויתר על העקרונות שלו

למרות שהוא נהנה ונפתח - סקלי לא שכח בשביל מה הוא הגיע לבית האח הגדול, וזה לספר לצופי ערוץ 2 על דעותיו הפוליטיות. לפעמים זה יצא בצורה קצת מאולצת, כמו בסירוב שלו לשיר את ההמנון במשחק הכדורגל מול ארגנטינה  - אבל ביתר הזמן הוא מצא את ההזדמנויות הנכונות לדבר על יחסינו לפלשתינאים, ההתנחלויות, החומה והצבא שכבר איננו צבא הגנה. את הכל הוא הסביר ברהיטות ובעדינות, מבלי להיגרר להעלבות אישיות ולבורות הרגילים סטייל "פופוליטיקה" שהוצבו בפניו. בין אם מסכימים איתו או לא, חייבים להעריך את הנחישות הזו.

4. כי אכפת לו מנשים

לא שומעים בתקשורת המיינסטרימית הרבה דברים כמו ההקראה של שיר "המולך" שנתן לנו סער, תרגום לשירו של אלן גינזבורג  - ובמיוחד הקטע  שמדבר על היחס המבזה לנשים בישראל ובשפה העברית: "כל הזונה! כלבה! מוצצת! מזדיינת! שרמוטה! נותנת! דפקתי אותה! זיינתי את האמאימא שלה! הבאתי בה! הראיתי לה מה זה! מולך שהוא רגע הפחד כשמישהו נחמד אלייך ברחוב". באופן אירוני, דווקא בקטע הזה ברי וזיוה יצאו מהחדר בהפגנתיות, כועסות על השפה הקשה - אבל השירות שסער העניק למאבק באלימות נגד נשים, מכל סוג שהוא - ראוי לציון.

5. בגלל המוזיקה

אנחנו לא יודעים מה שיר הזכייה שסער בחר שילווה את יציאתו מהבית במידה ויזכה - אבל הוא בטוח יהיה מעולה. כך אנחנו חושבים אחרי שקיבלנו צוהר לטעמו המוזיקלי המשובח של סער כשחבריו בחרו להשמיע לו את shipbuilding המעולה של אלביס קוסטלו, באיגרת מהבית.

6. כי הוא ניסה למרוד

בכל היסטוריית האח הגדול של ישראל, עוד לא היה מתמודד שחשב לרגע להתריס על חוקי הבית במופגן, לרענן קצת את המציאות ולשחק בהחלפת מוקדי כוח. עד היום כולם היו עגלים תמימים שלוקחים כדורים ובולעים לגרון כשאומרים להם (לכאורה). אבל לא סער. הוא ניסה למרוד פעמיים, ונכשל פעמיים - אבל היה כיף. בפעם הראשונה, הוא הודיע לאח הגדול שיהיו סנקציות על התנאים המוזיקליים בבית - וזה לא ממש המריא. בפעם השנייה הוא כבר הצליח לארגן סביבו תומכים, כשהציע שלא יהיו העמדות להדחה - כמעט הצליח, אבל הרפה מהמאבק בזמן וסרב להגרר בעצמו להפעלת מניפולציות על אחרים כדי לקבל את רצונו.

7. כי הוא פשוט מותק

אחרי כל האידאולוגיה, האסטרטגיה והפרשנויות - מסתתר לב טוב, פשוט מאוד. אדם שהיינו רוצים להיות חברים שלו. הוא שיתף פעולה בכל המשימות, עזר והצחיק, ולעולם לא השפיל או ביזה אדם אחר. טוב, נו, הוא אהב לרכל עם יעל, בקטנה - אבל לא זגזג בין חברויות באינטרסנטיות שמזוהה כל כך עם תכניות כאלה. וחוץ מזה, רק בן אדם מתוק באמת היה מוותר על הצ'ופר שלו בשביל להעניק לאביבית הבוכייה את תוספות השיער שהיא רצתה כל כך.

8.  כי יהיה מעניין

אם סער יזכה באח הגדול, משהו מעניין וחדש יקרה. משהו שלא קשור בתכניות זולות בערוץ 24 או קמפיינים מטופשים. את הכסף נצפה שהוא יתרום לארגונים שמזוהים עם הערכים שלו - אבל מה שבאמת מרתק זה מה הוא יעשה עם הפרסום. האם הוא ישקיע עצמו במשחק? ינהיג מהפכה? או אולי יספר לנו אחת ולתמיד על המיזם המסקרן שלו, ההגרלה? מה שבטוח - אפשר לסמוך עליו לא להידחף בארועי השקה עם ליהיא גרינר.

9. כי אין מישהו אחר

אביבית צווחנית. יאנה תככנית. שרי משעממת. תמיר מעוכב התפתחותית. וקותי? נו באמת, הגיע הזמן לשבור את רצף הערס המשודרג, שהתחיל לא רע עם אלירז, הפך לגימיק עם ג'קי מנחם, ונטחן כבר לחלוטין עם פוזת המקופח של קותי. די כבר.


10. כי הוא חתיך

תכלס.

.

>> נונה ד. דווקא לא משתגעת על סקלי - מדור מעצר בית
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך