10 טיפים לחיסכון בקניית ציוד לבית הספר

איפה החנויות הכי זולות, מתי המבצעים באמת משתלמים ומה הקשר ליצירתיות וסדר? כל הטיפים לקנייה נבונה לקראת החזרה ללימודים

14/08/2013
ליאת עיני קבלו עדכונים מליאת
  • RSS

עלות סל מוצרים ללימודים נעה בין 500-300 שקלים ומשתנה בהתאם לאיכות המוצרים, האם הם ממותגים, סוג החנות ומיקומה. את העלות צריך להכפיל במספר הילדים והתוצאה היא הוצאה כבדה למשפחה שעוד לא סיימה לשלם על האטרקציות של החופש הגדול.

אפשר לחסוף כסף ולקנות את הציוד הנדרש לאחר בדיקה קצרה ועניינית. קבלו טיפים שיסייעו לכם לצמצם עלויות:

1. אתרי קופונים - בשיטוט באתרי הקופונים תוכלו לגלות מבצעים אטרקטיביים, אך חשוב מאוד לשים לב לאותיות הקטנות. בדקו עד מתי המבצע, האם הוא תקף בכל החנויות של הרשת והאם על כל הציוד או רק על חלקו. במידה והמבצע אטרקטיבי, כדאי לרכוש יותר מקופון אחד.

2. חבר מועדון - בדקו במועדונים השונים של בני משפחה (חבר, בהצדעה, הסתדרות המורים וכו') איזו הנחה יש ברשתות. כדאי לבדוק מראש אם יש כפל מבצעים ולוודא שההנחה כוללת גם את המבצעים בחנויות.

3. רשימת ציוד - כל תלמיד מקבל רשימת ציוד. היצמדו לרשימה זו אך התייחסו אליה בערבון מוגבל. לא חייבים לקנות הכול בתחילת השנה, כשהמחירים בשיאם. אם כתוב לקנות ארבע דפדפות, אפשר להסתפק בשתיים לחודשים הראשונים.

4. סדר במגירות - כמה פשוט, ככה מועיל. לפני שאתם יוצאים למסע רכישות, קראו לילדים וסדרו את המגירות והמדפים. לא תאמינו כמה "אוצרות" יתגלו. מחקים שנעלמו במהלך השנה, שמרדפים שלא נעשה בהם שימוש וציוד נוסף שיש בבית ולא צריך לקנות.

הגיע הזמן לסדר (צילום: Thinstock)

5. מותגים - נושא רגיש. ניקי, קיטי, אנגרי בירדס, גאליס והחממה הם השמות החמים בעולם הילדים ולכן הם מופיעים על קלמרים, מדבקות, יומנים וקלסרים. הילדים רוצים אותם ("אמא, תקני לי בבקשה, אני חייב/ת!!!") וההורים במקרים רבים קונים מתוך לחץ או רצון לתת לילד את מבוקשו. מדובר במוצרים יקרים בעשרות אחוזים ממוצרים רגילים, למשל קלמר של ניקי (כבשה חביבה שהפכה לעלילה) עולה 90-70 שקלים, לעומת קלמר לא ממותג בעלות של 40-20 שקלים. אפשר להחליט מראש עם הילדים שקונים רק מוצר אחד או שניים של המותג וכך כולם יוצאים מרוצים.

6. מבצעים של הרשתות - הרשתות נמצאות בתחרות ומנסות לגרום לכמה שיותר קונים להגיע. בדקו מהם המבצעים ועד כמה הם אטרקטיביים ומתאימים לכם. בנוסף, כדאי לבדוק האם המבצע אכן מוזיל עלויות או שמדובר בגימיק שיווקי.

7. השוואת מחירים - הפערים בין הרשתות יכולים להיות מאוד משמעותיים. כדאי לבחור 3-5 פריטים הנחשבים הכי יקרים בסל ולבדוק את מחירם בשלוש חנויות. אפשר גם לשאול אנשים שקנו ולברר בקבוצות הורים בפייסבוק. תמיד יהיו ה"מצטיינים" שכבר עשו סקר שוק מקיף וישמחו לנדב מידע.

השוואת מחירים (צילום: Thinstock)

8. פערים בין סניפים (זכיינים) – ישנן רשתות שיווק בהן פועלים זכיינים שיוזמים מבצעים והורדות מחירים מקומיים. כדאי לבדוק מהם המבצעים ואיפה יותר משתלם לקנות. בדרך-כלל בחנויות הממוקמות באזורים פחות מרכזיים יהיה זול יותר. מחנויות בקניון עדיף להתרחק. דמי השכירות שלהן יקרים מאוד ובהתאם הציוד הנמכר.

9. גלו יצירתיות - זוכרים את המחברות החומות? אפשר לקנות אותן ולעטוף בנייר עטיפה צבעוני, אפשר גם לקנות מדבקות לבנות ולקשט אותן. כך הילד ירגיש בוגר ואחראי על נראות הציוד שלו. כדאי להסביר לו באותה הזדמנות על צרכנות נבונה.

10. מועד הקנייה - המחירים יורדים בסוף אוגוסט, לכן אם יש לכם סבלנות עדיף להמתין עד הרגע האחרון. אולי יהיה קצת צפוף ולא ישארו 15 סוגים של יומנים, אבל ההמתנה יכולה לחסוך לכם הרבה כסף עם מבצעים של הרגע האחרון.

מוכנה ללימודים (צילום: Thinstock)




מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה