10 דברים שנמאס לראות באינסטגרם

הרשת החברתית הפופולרית מציגה בפנינו לא מעט יופי על בסיס יומי אבל ישנם כמה דברים שפשוט אי אפשר לראות יותר

19/06/2017
חן קרופניק קבלו עדכונים מחן
  • בדואר
  • RSS

למרות שאינסטגרם היא אחת הפלטפורמות במדיה החברתית שאני דווקא מסמפטת יש טרנדים שכבר מאסתי בהם והגיע הזמן שיפסיקו לשלוט במסך של כולנו. נכון שרוב התמונות העולות שם דווקא יפות ואני יכולה לדפדף שעות בתמונות של אלה שאני עוקבת אחריהם אבל יש בהחלט מספר דברים שעדיף לנו בלעדיהם ורצוי פילטר אחד קודם.

1. ציטוטים מלאי השראה

קארה דלווין

משפטי השראה יכולים להיות דבר נחמד ומעניין - כשהם בקונטקסט הנכון. אבל כשאת קוראת מספר משפטים, זה אחר זה, כשברור שלקחו אותם מהפרופיל של מישהו אחר אז זה מרגיז. אותם אנשים מעלים אותם גם ללא קשר וללא הקשר עם תמונה שאמורה להיות משמעותית. אין בזה שום דברי חוכמה, רק פיהוק אחד גדול. בשביל לקבל רעיונות כיצד להעתיק משפטי חוכמה כמו שצריך יש את פינטרסט.

2. אצבעות בתוך או בקירבת הפה

שלומית מלכה ועוגה

בטרנד הזה אי אפשר שלא להאשים את הדוגמנית קיילי ג'אנר, שבעקבותיה רוב נשות האינסטגרם החלו להעלות סלפי עם האצבע בתנוחה מפתה (או ניסיון נואש להיות מפתה) בתוך הפה או לידו. זה לא סקסי, לא מעניין והגיע הזמן להפסיק עם זה.

3. תמונות גוף מושלמות שצולמו "במקרה"

נטע אלחימיסטר

במקרה היית בים בביקיני הורס וצילמו אותך בפוזה מושלמת? במקרה עשית סלפי מושלם בחדר הכושר כשהשיער והשיעה הסתדרו בדיוק מושלם זה עם זה? חוץ מלגרום לנשים אחרות להרגיש רע עם עצמן, שהן לא נראות ככה, לא עשיתן בזה כלום אז די.

4. תמונות שלא קשורות לכלום

קנדל ג'נר בחושך

האינסטגרם אמור להיות כמו מוזיאון ובו מוצגות תמונות יפות שכיף להתבונן בהן. משפטי תיאור קצרים, תיוגים רלוונטיים. זה לא עבודה קשה אבל יש את אלה שאפילו לא משקיעים בתמונה. הם פשוט מעלים תמונה לא קשורה, לא ברורה, לא מצולמת היטב בלי פילטרים ובלי הסברים. אם רציתי לראות את זה הייתי מצלמת את התיקרה שלי בחצות.

5. ארוחות שמסודרות על הצלחת בצורה מושלמת

מייגן מרקל אוכל

תמונות של אוכל זה תמיד טוב ומגרה אבל למה להעלות תמונות סימטריות של אוכל? מה גורם לאנשים לסדר במשך דקות ארוכות את הצלחת שלהם רק כדי להוציא לאחרים את העיניים? הטרנד הזה חייב לגווע.

6. הפצצה של תמונות זוגיות

סלינה גומז ובן זוגה

זה נהדר להיות בזוגיות, באמת,  בלי ציניות. אבל יש הבדל בין להעלות מספר תמונות פה ושם לבין להפציץ את העוקבים שלכם בתמונות דביקות של זוגיות שמרמזת לא יותר מאשר "ש לי חבר! יש לי סקס באופן קבוע!". הבנו בתמונה הראשונה.

7. צילומי נוף ובניינים

נוף בניינים

תמונות של נופים ובניינים יכולים להיות מעניינים. אבל לכל אחד מאיתנו יש את החבר/ה שמעלה תמונות לא ברורות אבל כביכול מקצועיות ואנחנו צריכים לפרגן כי הם לא בדיוק צלמים. הם חובבניים אבל (לדעתם), מלאי כישרון ולכן לנו נותר להשתעמם ולפרגן בלית ברירה. אפשר לחסוןך לנו.

8. טרנדים לא ברורים של איפור

איפור עיניים מרוח

להביט בתמונות של מאפרות מקצועיות, בעיקר כאלה של "לפני" ו"אחרי", יכול להיות ממכר. אני מבינה שמאפרים צריכים להמציא את עצמם בכל פעם מחדש אבל לפעמים מתפרסמות תמונות איפור כל כך מזעזעות (עיצוב גבה בצורה חדשה, שפתיים בשני גוונים), שאני ממש לא מבינה למה המציאו את הטרנדים האלה.

9. יותר מדי האשטאגים

האשטאג

נכון שצריך כמה שיותר תיוגים לתמונות אבל תרגיעו. תבחרו כמה טובים ורלוונטיים ואל תפציצו בכאלה לא קשורים עד שכבר לא ניתן לזהות את התמונה. שני תיוגים יהיה מספיק.

10. חסות ללא בושה

פרסומת של בר

ברור לי שאין מתנות חינם, במיוחד אם יש לך לא מעט עוקבים באינסטגרם אבל יש הבדל בין פרסומת ברורה לבין לצלם את עצמך מתענגת על המוצר או השירות "במקרה". אל תנסו לשחק אותה כאילו אתם מצטלמים בנונשלנט. אנחנו לא עיוורים או טיפשים.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה