10 ארגונים למען נשים בטכנולוגיה

אין מספיק נשים בהיי טק? מזל שיש לא מעט ארגונים שעובדים על הדור הבא. הנה סקירת פעילות של כמה מהם, העוסקים בחינוך והעצמה של ילדות לקראת קריירה דיגיטלית

03/10/2013
קרייג ניומרק, הפינגטון פוסט קבלו עדכונים מקרייג ניומרק,
  • RSS

במהלך 27 השנים האחרונות תמכתי בארגוני נשים, ועכשיו אני ממשיך במה שנראה לי כדבר הנכון.

הואיל ואני מתמצא קצת במחשבים ובעסקים קטנים, הפוקוס שלי הוא סיוע לנערות ולנשים בתחום הטכנולוגיה.

הכנתי רשימה של עשרה ארגוני נשים בתחום הטכנולוגיה, בסדר אקראי.

1. Anita Borg Institute. מכון אניטה בורג מבקש להגביר את השפעתן של הנשים בכל הבטי הטכנולוגיה ולהגדיל את ההשפעה החיובית של הטכנולוגיה על עולמן של הנשים.

2. Black Girls Code. ארגון המציע לילדות ולנערות שחורות-עור הזדמנויות ללמוד טכנולוגיות מבוקשות ותכנות מחשבים, בגילים שבהם הן שוקלות מה ירצו להיות כשיהיו גדולות.

3. DC Web Women. ארגון המקדם נשים בקריירות הקשורות באינטרנט. זה אחד מארגוני הטכנולוגיה המובילים, באזור וושינגטון הבירה. נוסף על סמינרים בתחומים טכנולוגיים, פאנלים ואירועים, DCWW מציע גם קורסים וסדנאות לפיתוח הקריירה.

4. Girls In Tech. ארגון בינלאומי המתמקד בקשרים, בהדרכה ובהעצמה של נשים משפיעות בתחומי הטכנולוגיה. GIT מבקש לקדם צמיחה והצלחה של נשים יזמיות וחדשניות בעולם הטכנולוגיה.

5. Girls Who Code. הארגון פועל כדי ללמד, לתת השראה ולצייד נשים צעירות בכישורים ובמשאבים שיאפשרו להן לנצל הזדמנויות בתחום הטכנולוגיה באקדמיה ובעסקים. החזון של הארגון הוא להגיע לשוויון מגדרי בתחום המחשוב. GWC מאמין שזה חיוני כדי להבטיח שגשוג כלכלי לנשים, למשפחות ולקהילות ברחבי העולם וכדי לצייד נשים בכלים של המאה ה-21 לשם חדשנות ושינוי חברתי. הארגון מאמין שככל שנערות נחשפות למדעי המחשב בגיל צעיר, יותר נשים ישתלבו בעתיד בתחומי הטכנולוגיה וההנדסה.

6. Girl Develop It. ארגון בינלאומי, הפועל באישור משרד החינוך, כדי לספק הכשרה נגישה ולא יקרה לנשים שרוצות ללמוד תכנות, באמצעות מדריכים והתנסות בעבודה. בכך שהוא מספק הוראת תכנות לנשים מרחבי העולם, שמגיעות מרקעים שונים, הארגון יכול לעזור לנשים לשפר את הקריירות שלהן ואת הביטחון העצמי בחיי היום-יום.

7. National Center for Women & Information Technology. הארגון פועל כדי לתקן את היעדר השוויון בתחומי הטכנולוגיה והמחשוב, כיוון ששוויון מגדרי עולה בקנה אחד עם שוק-עבודה גדול יותר, עם חדשנות רבה יותר ועם ביצועים עסקיים משופרים. הגדלת מספר הנשים בתחומי הטכנולוגיה והמחשוב גם יכולה לשפר את העיצוב של המוצרים והשירותים, כדי לשרת טוב יותר אוכלוסיה מגוונת יותר, וכן לפעול לרווחה כלכלית וחברתית, על ידי כך שליותר נשים יהיו קריירות יציבות ורווחיות.

8. Women In Technology International. המשימה של WITI היא להעצים נשים ברחבי העולם, כדי שיוכלו להשיג שלל הזדמנויות ולחולל שינויים מדהימים באמצעות טכנולוגיה, מנהיגות ושגשוג כלכלי.

9. Women Who Tech. זה כנס וירטואלי שמחבר בין נשים מוכשרות ומפורסמות, פורצות-דרך בתחום הטכנולוגיה, המשתמשות בכישוריהן כדי לחולל שינוי עולמי ולהשפיע על אחרים. הארגון מספק רשת תמיכה לקהילה משגשגת של נשים במקצועות הטכנולוגיה, בהציעו פלטפורמה פתוחה שבאמצעותה הן יכולות לחלוק חוויות עם נשים אחרות ולשתף בכשרונות, בנסיון החיים ובתובנות.

10. Women 2.0. חברת מדיה שמשלבת נשים, יזמות וטכנולוגיה. נשים 2.0 מציע תוכן, קהילה וכנסים לנשים חדשניות בתחום הטכנולוגיה. זאת אינה חברת מדיה טיפוסית, אלא כזו שמחוברת לצרכי הקהילה המרשימה הזאת. משימת החברה היא להגדיל את מספר הנשים המייסדות בחברות סטארט-אפ בתחומי הטכנולוגיה, על ידי מתן השראה, מידע והדרכה. כל התוכניות פתוחות גם לגברים.

אני תמיד מחפש עוד ארגונים לקידום נשים בטכנולוגיה, כך שאשמח לקרוא בתגובות הגולשים והגולשות המלצות נוספות.

>> תרגום מאנגלית: שרית פרקול. לאתר של קרייג ניומרק, הכנסו: craigconnects.org


לכתבה המקורית בהפינגטון פוסט

הפינגטון פוסט הוא אתר החדשות והבלוגים המוביל בארצות הברית בייסודה של אריאנה הפינגטון. עם 10 מליון גולשים מידי חודש, הוא הפך למוקד עוצמה והשפעה על התקשורת ועל קובעי המדיניות בגבעת הקפיטולמיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה