תפסנו אותך, שמאלנית

הילה אלפרט קובעת: הפסיקו להסתיר מחשבות, אי אפשר לקיים צדק חברתי בתור עם כובש, והפרדה בין שמאל לשמאל היא טעות של עולם ישן

07/08/2011
הילה אלפרט קבלו עדכונים מהילה
  • RSS
» הילה אלפרט, צילום: טל אטרקצ'י

מכל הרעים שחיו ב"ארץ השודדים", אגדה שסיפרה לי דודה ליליאן, שודדי המחשבות היו היפים והמפחידים מכולם. הם היו מכריחים ילדים להסתכל להם בעיניים ואז, דרך כיס הדמעות, בתנועה מהירה כמו צליפת שוט, היו מחדירים זרוע ירוקה ובקצהה שלוש ציפורניים ארוכות וחדות, שעל אחת מהן עין גדולה, שהיתה רואה את כל המחשבות שהחביאו בראש שלהם, גם את אלה שרק נובטות. מחשבות סמוקות מבושה, מחשבות חכמות, השמורות קרוב למצח, מחשבות שמתות כבר לצאת על יד הלשון, ומחשבות כמוסות שהסתתרו באמצע של הראש, מאחורי כל פיתולי המוח, ככה שאיש לא יוכל למצוא אותן. השודדים ראו את כולן והיו תולשים משם את מה שהתחשק.

הכניסה לעין כמעט שלא הייתה מורגשת, אבל תלישת המחשבות הכאיבה מאוד, בעיקר בגלל שאת מחשבות הפחד השאירו השודדים לסוף. השבוע, כשנעצר ד' הרקדן מצרפת, חזר אלי הרעד משודדי המחשבות. "הגבר הכי יפה שראית", אמרה לי מישהי שהכירה אותו אז, לפני שחזר בתשובה ויצר משפחה פוליגמית. המחשבה על הנשים שאולצו להסתכל בעיניים הכחולות שלו, לאפשר לזרוע החולה שלו לחטט להן בראש עוד ועוד, לחפש בכל הפינות, הרהוריי יצר או כפירה, מחשבות טובות ומחשבות רעות. גם במחבואים של אמצע הראש. את הכל ביקש לראות, לתלוש ולהשאיר בראש את מחשבת הפחד הגדולה מכולן, ממנו.

הנסיון לחטט בראשיהם של מארגני המחאה, להפוך את אוהל המחשבות, עד ימצאו בו הרהורים על סיום הכיבוש וצדק-צדק לכל, והרחרוח הבלתי פוסק בשדרה, מטרתו ברורה. חיטוט בשביל להגיד אהה! אמרנו לכם. תפסיקו לצאת לרחובות כי מי שנותן למחאה יד, טוב לו שידע שהיא שמאלנית.

מצד אחד זה ברור. צדק חברתי, הוקעת יחסיי הון שלטון וקריאה לחיסול ההפרטה, זה הכי שמאל סוציאליסטי ולא משנה אילו צבעים תנסה המהפכה הזו ללבוש על על עצמה, המילים האלה הולכות עם אדום. חרדת המארגנים היא כמובן לא מהשמאל החברתי. הוא טוב. הדאגה היא מאחיו התאום, השמאל המדיני, זה שבעוולת מתמשכת שלא שמה לב לתסיסה החברתית, נתנו רק לו לדבר, עד שקץ בו העם והוא הוכרז כבוגד, כמי שדואג לאחר על חשבון עניי עירו. הרע בהתגלמותו. עכשיו מנסים לחנוק אותו, להחביא. שאיש לא ישמע ואיש לא יריח. הוא נורא בעייתי, מפלג כזה, עלול להבריח אנשים.

ושוב, מהכיוון ההפוך, חוזרים על שגיאות העבר ומנסים להפריד בין שני האחים. שלא ירגישו. כאילו שזה באמת אפשרי. אבל זה לא ילך. כמו שאי אפשר לסיים את הכיבוש בלי לדאוג לצדק חברתי, כך אי אפשר לקיים צדק חברתי בתור עם כובש. ואסור שתהיה בושה בקביעה חדה ומצלצלת שגזענות היא מסריחה, זו של מפא"י ההיסטורית כנגד בני עדות המזרח וזו הנושבת היום נגד ערביי ישראל והסביבה. הגיע הזמן לפתוח את הפה ולדבר על הכל. זה לא הזמן להסתיר מחשבות. קיץ 2011 הביא איתו הרבה הישגים, ביניהם הוא הוליד רוח סולידרית ואחדות חזקה. וצעד ברסלבי עם אוכלי חזיר, ומתנחל תחת דגל אדום, ועכשיו, צריך ואפשר לדבר על הכל! לא להחביא, לא לשקר. דעות אינן בגידה. התפיסה הזו שייכת לעולם הישן, בו  שנאה החליפה דיאלוג וכל ישראל פחדו והופחדו זה מזה. אסור למחאה הזו המבקשת שקיפות מראש הממשלה לשחק לידיהם של חטטנים קוראי מחשבות. את מחשבותיה כולן היא צריכה לצעוק בקול.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה