תפסיקו להטריד את ינון מגל

"מסכן מגל, איזו הקרבה. ואיזה אומץ לקטוע קריירה מבטיחה כנבחר ציבור - תפקיד כל כך מלחיץ, כל הזמן תחת העין הציבורית, אי אפשר להתחכך בשקט באף אחת בלי שהיא תרוץ להתלונן" נעמה תורן על הדברים של מגל אתמול בעקבות סגירת התיק נגדו

26/01/2016
נעמה תורן קבלו עדכונים מנעמה
  • RSS

"קטעתי קריירה מבטיחה" - ינון מגל בתפקיד הקרבן. צילום מתוך יוטיוב

די לקיצוניות משני הצדדים. לא יכול להיות שינון מגל יושפל ויוטרד ככה בציבור. פשוט לא ייתכן! הרי מה שהוא עשה הוא לא פלילי. מה אנחנו, מדינת משטרה, שבה כל חפינת תחת תדווח בתקשורת? או כל הצעה מגונה שנפלטת עם אדי אלכוהול תופץ בריש גלי מבלי שהמתלוננת תפקסל את פניה? בשביל מה המציא דור רפאלי אפליקציית פחדנות דוחה?

והוא הרי ביקש סליחה; "סליחה, אבל" - זו ההתנצלות הכי מקרב הלב. הוא לא מפנטז על התחת שלך? מה, את שמאלנית? הוא גם לא מבין למה לא אמרת לו, למה רצת לספר. הוא הרי היה מפסיק מיד, יא מכוערת - יש אלף כמוך. לא היתה לו כל כוונה לפגוע או לעלוב - רק לעגוב.

בכלל, על מה כל הרעש? השיח הציבורי הדרדר הרבה יותר מהשירותים הציבוריים. למה לסילבן הגיע שם פינוק? כי הוא שר? כי הוא ליכודניק? לאורן חזן לא הייתן נטפלות. בעצם... הרי אנחנו חיים במדינה דמוקרטית, וכל יהודי יכול לעגוב על מי שהוא רוצה, בלי שאיזו קוטרית תלך לייבב על זה בתקשורת השמאלנית.

מה קרה, מה? מסכן מגל, איזו הקרבה. ואיזה אומץ ללכת הביתה, לקטוע קריירה מבטיחה כנבחר ציבור - תפקיד כל כך מלחיץ, כל הזמן תחת העין הציבורית, אי אפשר להתחכך בשקט באף אחד, סליחה - אחת, בלי שהיא תרוץ להתלונן. ממש נדפקת ורצה לספר. הנשים של היום! תראו מה זה - פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שהוא עבריין מין.

צודק, אבל לא פתאום. חרמן אחול בלוע כבר הרבה זמן והוא לגמרי מודע לזה שנשים מוטרדות מינית. הוא בעצמו אומר. הוא ודאי שמע על התופעה כשהוא היה בבית והיה לו הרבה זמן לחשוב על מה שהוא עשה, רק שהוא עדיין מחפש את הקשר אליו ולא מוצא. יותר קל כבר למצוא את הפנדה הארורה.

חראם על שמו הטוב. כי מה באמת יש לו לאדם, מלבד שמו הטוב? ואי אפשר לשמור על שם טוב, כשכל הזמן מפריעים לך להטריד מינית. לא פלילית, אבל לא לכאורה. ואכן, מגל, הפער  בין הטענות שנשמעו לבין המחיר ששילמת בהחלט קטן מדי.

מזל שבבית מחכה לו האשה שאיתו, שחיה איתו בשלום בית, ברוך השם, כי המשפחה היא מעל הכל. והרי הוא גבר, ויש לו יצרים, ולמען עם ישראל כדאי שיפרוק מתחים במשרד ולא יפרק ערבים כמו שהמליץ לנו, האזרחים.

"קטעתי קריירה מבטיחה", אמר הקורבן, אך אל דאגה, הוא עוד ישוב. כי אם שר הפנים הוא אחד שישב בפנים, למה שלא יחזור לו הח"כ החרמן, שאין במעשיו כל צד פלילי, ויצטרף למושב המכובד, לא הרחק מהקולגה המכובד והמכבד מהליכוד, אורן חזן? למה, באמת? רק נזכיר כי רחלי רוטנר לא טענה מעולם שהוא ביצע מעשה פלילי, אלא רק שהתנהג בגסות רוח שוביניסטית, בהמית וגסה, כיאה לחבר כנסת בממשלה השחורה הזאת.

מה צריכים ללמוד גברים ממקרה ינון מגל? לפנטז בלב, לשפשף בפרטיות, לדבר בכבוד לנשים ולעשות מקלחות קרות כשנדמה להם שהם לא יכולים להתאפק.

מה צריכים גברים בעמדות בכירות ללמוד מהמקרה הזה? שמי שעובדת תחתיך לא באמת עומדת תחתיך. או לשירותך.

ומשרתי ציבור? שהציבור אינו שפחתם המינית. יש להם אחריות - לא פלילית, אלא ציבורית ויש התנהגויות שאין להן מקום בציבור. או שיפרשו ויעשו מעשים מכוערים שאינם פליליים בחייהם הפרטיים המופלאים.

ומלה אחרונה לבכיין: מגל - אל תתן לאף אחד לרפות את ידיך ולהחליש את זקפתך. חזור לחבריך - נפתלי, מעוות האמת המשיחי, איילת המתנפלת על בית המשפט העליון ובצלאל איש הזבל - כי אתה ראוי להם והם לך. ואתם פני המדינה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה