הכירו את מערכת הניהול של סלונה

פתחתם בלוג בסלונה ואתם נבוכים ומבולבלים משימושיות המערכת? רוצים לדעת איך לכתוב פוסט בקלות? מדריך ידידותי למערכת פרסום הפוסט הבא שלכם

10/08/2012
מערכת סלונה קבלו עדכונים ממערכת
  • RSS

בלוגרים? שוקלים לפתוח בלוג? איך מתמצאים במערכת ניהול הפוסטים של סלונה? מערכת הניהול של הבלוגים בסלונה מבוססת על וורדפרס, ובפוסט הזה נערוך לכם היכרות קלה, ידידותית ונגישה עם אפשרויותיה הנהדרות - למתחילים. בפוסט הבא נבהיר את האפשרויות המתקדמות יותר.

ראשית, אחרי ביצוע ההרשמה ואישורה במייל, יש להביט לכיוון החלק הימני העליון של המסך בדפדפן.

הלינק הימני ביותר הוא לניהול הפרופיל שלכם, לפי שם המשתמש שבחרתם, משמאלו לינק ל:"פוסט חדש". לחיצה עליו תפתח מסך פוסט שבו תכתבו ותערכו את הפוסט הבא שלכם.

כעת המסך מחולק לשלושה: מימין בר ניווט למערכת עצמה, על שלל אפשרויותיה. באמצע מסך כתיבת הפוסט ועריכתו. משמאל: בחירת קטגוריות ותגיות.

בר ימני - לוח הבקרה

פוסטים: גישה למאגר הפוסטים שפרסמתם, אפשרות עריכתם ומחיקה.

כתיבת פוסט חדש - פתיחת טופס פוסט חדש בו תכתבו ותערכו אותו.

קטגוריות - אפשרות לשייך פוסטים לקטגוריות, הוספת קטגוריות וגריעתן.

תגיות - הוספת תגיות, ניהולן ומחיקה שלהן. תגיות הן מילות מפתח לפוסטים.

מדיה: מאגר התמונות שהעליתם לפוסטים שלכם.

מראה הבלוג

סלונה מאפשרת לבלוגרים להשתמש בתבנית קבועה המותאמת לאתר, אולם ישנה אפשרות להוסיף תוספים, ובכך נעסוק בפוסט הבא - על מערכת הניהול למתקדמים.

משתמשים

מעניק לכם אפשרות להוסיף אנשים נוספים שיורשו לערוך ולכתוב בבלוג וכן לערוך את הרשאות המשתמש שלהם. תוכלו גם לערוך את הגדרות המשתמש בפרטיות שלכם, להחליף סיסמה, לשנות שם משתמש ועוד.

כלים

מאפשרת לכם לייבא בלוג שלכם מהרשת לתוך סלונה, יורחב בפוסט הבא על מערכת הניהול למתקדמים.

אפשרויות

אפשרויות הניהול של הבלוג: מאפשר לשנות את שם הבלוג, ואת שורת התיאור שלו, כתובת המייל אליה נשלחות ההתראות, וכן הצגת פורמט התאריך והשעה.

דיון: (את יתר האפשרויות נסקור בפוסט הבא למתקדמים): בבלוג חדש מופיעות התגובות רק לאחר אישורן על ידי בעל/ת הבלוג, אולם לכם יש אפשרות לשנות את ההרשאות על ידי לחיצה על "דיון", וקביעת הרשאה שמתאימה לכם:

כאמור - ניתן לשנות את ברירות המחדל, לקבל תגובות ללא צורך באישור מקדים שלכם, לחייב הרשמה או לא, לפי בחירתכם. המצב הראשוני הוא שתגובות חדשות מחייבות אישור מקדים שלכם, ורק לאחר אישור כזה, יתקבלו להבא מאותו מגיב תגובות באופן אוטומטי.

כתיבת הפוסט

השדות שהפוסט מציג: כותרת עליונה - כותרת הפוסט.

שדה התוכן המרכזי

תקציר: כותרת משנה.

התוכן הוא המלך

שדה התוכן המרכזי מכיל בר אייקונים כפול של עזרים לכתיבת הפוסט, ועמידה עם העכבר על כל אחד מהם מבהירה את שימושו.

טיפים חשובים!

במידה ומופיעה לכם רק שורה אחת עם אייקונים לחצו על אייקון הקוביות שמציג את הכיתוב בבועה: "להציג/להסתיר את סרגל הכלים המורחב.

כדאי לכתוב במעבד תמלילים ולהשתמש בפונט Ariel12 ובכל מקרה להשתמש באייקונים של להדביק מword אם שם נכתבה הטיוטה, "או להדביק כטקסט רגיל."

אם הטקסט שהדבקתם מגיע עם סימנים ו"לכלוכים" שונים, פונט בצבעים, סימני פיסוק שמפריעים לקריאה, כדאי לעמוד עליו עם העכבר, ללחוץ על Ctrl+A ואז ללחוץ על אייקון המחק (הסר את כל העיצובים).

את הפוסט עצמו כדאי לכתוב בפורמט פסקה רגילה, אבל כדאי מאוד להשתמש בכותרות משנה צבועות בB (מודגש) כדי להפריד בין נושאים בבלוג, לשבור רצף ולאפשר לקוראים מנוחה (מדובר בפוסטים של מעל 200 מילה).

בשורת האייקונים התחתונה, מופיע קישור בשם "פורמט". באמצעות צביעת הטקסט של כותרת המשנה או הטקסט שאתם רוצים להדגיש ובחירה מתוך אפשרויות הכותרות בתוכו ניתן להדגיש כותרות.

רבים מן האייקונים הנוספים מוכרים מתוך מעבד התמלילים שלכם.

איך להכניס תמונה/קישור או וידאו לפוסט? לחצו על הקישור


לשלוח טרקבק?

האם התייחסתם או הגבתם בפוסט הנכתב לפוסט אחר המופיע ברשת? האם תרצו שבעליו יידע על כך ושזה יופיע בבלוג שלו כתגובה? בשדה הזה "הדביקו" את כתובת הפוסט הישירה אליה התייחסתם, באמצעות copy&paste. במידה ובעל הבלוג יאשר את הופעת התגובה המפנה לבלוג שלכם, היא תופיע ותתרום לחשיפת הפוסט הזה והבלוג שלכם בכלל.

בר הניווט השמאלי

שמירת טיוטה: כדאי מאוד לשמור במהלך הכתיבה.

תצוגה מקדימה: מאפשרת הצגה מקדימה של הפוסט.

פרסום - לאוויר!

מצב: טיוטה/עריכה - מאפשרת להחזיר למצב טיוטה גם אחרי הפרסום, כלומר הורדה מפרסום, או לפרסם.

תצוגה: מאפשרת להגדיר פוסט כפרטי לעיניכם בלבד או ציבורי, לפרסום.

Move To Trash - מחיקת הפוסט ללא אפשרות אחזור.

קטגוריות

אפשרות שיוך הפוסט לקטגוריות קיימות או הוספת קטגוריה חדשה.

תגיות

post tags: הוספת מילות מפתח המסייעות לפוסט בנראות בגוגל, מאפשרות לקוראים להבין במה עוסק הפוסט, ומאפשרת דרך נוספת לניווט בתוך הפוסטים שלכם.

Featured Image

בשלב זה, אין שימוש להעלאת תמונה בקישור זה.

נותרו לכם שאלות? תוהים לגבי פקודות נוספות במערכת שלא הבנתם? למה שלא תשאלו אותנו כאן בתגובות ואנחנו נעשה בחפץ לב. ועכשיו - בואו לכתוב פוסט בסלונה.

בונוס: סרטונים אחרים ברשת המדגימים כתיבת פוסטים ועריכתם, במערכת וורדפרס, היא מערכת הבלוגים של סלונה

צילומים: ThinkStock
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה