שתי נשים נרצחו השבוע, שמעתן על זה?

שתי נשים ישראליות נרצחו השבוע, לפי החשד בידי בני משפחה. שתיהן אימהות, לכל אחת מהן ארבע ילדים. שתי נשים, 8 יתומים, שמעתן על זה?

27/10/2016
ח''כ זהבה גלאון קבלו עדכונים מח''כ זהבה
  • RSS

מתוך דף הפייסבוק של ח"כ זהבה גלאון

 

ח"כ זהבה גלאון. צילום: יח"צ

 

 

שתי נשים ישראליות כבר הספיקו להירצח השבוע, לפי החשד על ידי בני משפחותיהן: הודא אבו סרארי, בת 37, הותירה במותה ארבעה יתומים. הווידה שאווה, בת 44, גם היא אמא לארבעה.

אני כותבת את זה כאן למקרה שלא שמעתם/ן. די קל לא לשמוע.

גם הפעם הטרור נגד נשים לא פתח את המהדורות ולא קיבל את הכותרת הראשית בעיתונים.

גם הפעם, רצח של נשים לא גרר תגובות כמעט מאף נבחר ציבור, בטח שלא מראש הממשלה או מהשרים שלו. הרי מה זה עניינם ששתי נשים נרצחו כאן בשלושה ימים.

במקרה שהנשים שנרצחו הן ערביות, אפילו את המשטרה זה לא ממש מעניין. איך אפשר להסביר אחרת את העובדה שכמעט כל מקרי הרצח של נשים יהודיות מפוענחים והרוצחים יושבים בכלא, ובמקרה של נרצחות ערביות כ-20% בלבד מהרוצחים נתפסים ונענשים?

אזלת היד של המשטרה ושל הממשלה במניעת רצח של נשים, ושל נשים ערביות בפרט, היא בלתי נסלחת. היא חרצה לא רק את גורלן של הנשים שנרצחו, אלא גם את גורלן של הנשים הבאות שיירצחו. הרשויות אוהבות לספר לנו שרוב הרציחות בחברה הערבית הן על רקע "חילול כבוד המשפחה", ובכך הן משתפות פעולה עם הרוצחים שמתים על הסיפור הזה. למעשה, חוקרות וארגונים בחברה הערבית מבהירים שכמו בכל מקום, גם במגזר הערבי נשים רבות נרצחות בשביל ירושה, בשביל משמורת, בשביל להסתיר גילוי עריות ואונס.

לפני חודש כאלף נשים וגברים הפגינו בלוד עקב כישלון המשטרה בהגנה על נשים ערביות. זאת היתה הפגנה חשובה, אבל חשוב לא פחות שנבהיר לנשים האלה, וגם לרשויות, שזאת לא רק המלחמה שלהן. כמו בכל העולם, נשים בחברה הערבית נרצחות כי הן נשים. בחברה הערבית הן נרצחות יותר כי מי שאמור להגן עליהן עושה כל כך מעט.

הודא אבו סרארי

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה