שרת המשפטים מבטאת חלק מתהליך מסוכן

ה''אני מאמין'' שהציגה שרת המשפטים איילת שקד מהווה תזכורת טובה לתהליך המסוכן שמתרחש פה בשנים האחרונות – ריסוק מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית

07/10/2016
ציפי לבני קבלו עדכונים מציפי
  • RSS

ציפי לבני (צילום: לעמ)

.

שרת המשפטים שקד הציגה את האני מאמין שלה: "ככל שנהיה למדינה יהודית יותר, כך נהיה למדינה דמוקרטית יותר". זו תזכורת טובה לתהליך המסוכן האמיתי שמתרחש פה בשנים האחרונות - והוא ריסוק ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

שמירה על שני המרכיבים יחד, זה לצד זה, היא המשימה הלאומית שלנו היום. לא אחד במקום השני - אלא גם וגם. זהו החזון הציוני האמיתי. דווקא בגלל שחשוב בעיני לשמור על ישראל כמדינת יהודית - יש לי ויכוח נוקב עם הממשלה, מה זה אומר ומה הערכים שלה:

‏‎יהודית של שוויון של "ואהבת את הגר" ואהבת לרעך - כן. יהודית של שנאה, הושבת נשים מאחור ושל מוות לערבים - לא!

יהודית שבה חוק השבות הוא הסעיף הראשון בחוקה - כן. יהודית שבה עולים חדשים לא יכולים להתחתן כאן - לא!

יהודית של חוקה ושלטון חוק, של בית משפט חזק שמפרש ואוכף את הערכים האלה כן - יהודית של מדינת הלכה בה רבנים קיצונים הם הקובעים לא!

‏‎ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי שבה שוויון זכויות מלא לכל אזרחיה. שוויון הוא ערך דמוקרטי - כמו שהוא ערך יהודי. שיוויון זאת גם המילה שהליכוד ונתניהו סירבו להוסיף לחוק הלאום שלהם.

‏‎כל מי שמבין שיהדות זה גם שיוויון - מבין שיהודית ודמוקרטית יכולות לחיות ביחד, אבל כדי לשמור את שניהם, צריך לשמור רוב יהודי. לכן צריך לוותר על חלק מהארץ כדי להיפרד מהפלשתינים - אחרת הם יצביעו לכנסת ויהפכו לרוב. לצערי הבחירה היא בין ארץ ישראל השלמה למדינת ישראל היהודית והדמוקרטית. הנהגת המתנחלים, שמנהלת היום את הממשלה, בחרה בארץ ישראל השלמה ולכן תעשה הכל כדי להחליש את הדמוקרטיה ואת בית המשפט ששומר על הערכים שלנו. כדי שלא נרגיש שההתנגשות בין היהודית והדמוקרטית מתקרבת, מתנהל בשקט ולצערי מהלך שלם של הממשלה, שמחנכת את הדור הבא שדמוקרטיה זה עניין טכני בלבד, ממשלה שתמחק את מה שז'בוטינסקי ובגין אמרו - שצריך להיזהר מעריצות הרוב ושגם רוב אין פירושו צדק.

‏‎והחלק העצוב שזה אפילו לא רוב. זה מיעוט כוחני וחדור מטרה מול רוב מנומנם ופוליטיקאים חלשים. המטרה שלהם היא מדינה אחת בין הים לירדן - התוצאה הרת האסון תהיה מדינה עם רוב ערבי וסכסוך אלים ומתמשך. גם אם נתניהו לא רוצה להוביל למדינה דו לאומית - לשם הוא מוביל ויש לכך אחריות והשלכות. כשההיסטוריה תשפוט אותו, התירוצים הפוליטיים כבר לא יעניינו אף אחד - וזה יהיה מאוחר מדי. לכן צריך לפעול עכשיו.

 

 

מתוך דף הפייסבוק של ח"כ ציפי לבני
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה