שרדתי אונס קבוצתי אלים, אז למה לא התלוננתי?

בדצמבר האחרון שרדתי אונס קבוצתי אלים ואכזרי. זו לא הייתה הפעם הראשונה בחיי שנאנסתי. כשהגעתי לבית החולים, המשפט שחזרתי עליו שוב ושוב היה "אני לא רוצה להגיש תלונה"

08/05/2017
יעל רופמן קבלו עדכונים מיעל
  • בדואר
  • RSS

התפרסם לראשונה בפרופיל הפייסבוק של יעל

בדצמבר האחרון שרדתי אונס קבוצתי אלים ואכזרי. זו לא הייתה הפעם הראשונה בחיי שנאנסתי. תרבות האונס, אתם יודעים...

אמנם לא הייתי אזוקה באזיקים כפי שהנאנסת מהרצליה הייתה (לכאורה, כמובן הלכאורה הזה חייב להיות כאן), אך סכין היה לצווארי. פשוטו כמשמעו.

קבוצת גברים העבירו אותי ביניהם במשך כמה שעות טובות ועשו בי כרצונם עד שהצלחתי לגייס כוחות על-אנושיים ולברוח מהם פצועה בגופי ובנפשי.

כשהגעתי לבית החולים לקבל טיפול רפואי, המשפט שחזרתי עליו שוב ושוב היה "אני לא רוצה להגיש תלונה".

מאז שחשפתי את סיפור האונס שעברתי, כמות הפעמים שנשאלתי למה לא התלוננתי היא אינסופית. אני גם לא יכולה לספור את כמות הפעמים בהן הואשמתי שבגלל שלא הגשתי תלונה האנסים מסתובבים חופשי ולכן האונס הבא – על ראשי.

יעל רופמן (צילום: פזית עוז)

לשמחתי לי יש תירוץ למה הפעם לא התלוננתי – האונס נעשה בחו"ל ומיד אחריו שבתי לארץ לקבלת טיפול רפואי, ולמשטרת ישראל אין יותר מדי מה לעשות כנגד הפושעים באירופה.

אבל זה רק תירוץ, כי גם אם האונס היה מתרחש בלב תל אביב - לא הייתי מגישה תלונה.

למה?!?!?

בדיוק בגלל מה שחווה בימים אלה הנאנסת מהרצליה שנאזקה, סוממה ונאנסה באלימות שבמשטרה הגדירו כלקוחה מ"התפוז המכני", אך האנסים שוחררו לביתם כי היא במצב נפשי קשה מכדי להעיד.

כמובן שבדרך היא הואשמה בכך שהיא רצתה את זה, שהיא יצאה עם מבוגרים ושהיא פרסמה תמונות שלה בחוטיני. כי בלי האשמת הקרבן – אי אפשר להעביר פרשיית אונס.

ואני לא אתפלא אם הספינים התקשורתיים שעורכי הדין של האנסים (לכאורה, כמובן שלכאורה) מוציאים בזה אחר זה, לא נועדו כדי לדרדר עוד ועוד את מצבה הנפשי כך שלא תוכל להגיע להעיד ולהתעמת עם האנסים שהם מייצגים.

לטענת המשטרה יש ראיות לכך שהמעשים בוצעו ללא הסכמה ועם תכנון מוקדם, אך בגלל המצב הנפשי הקשה שלה לאחר האונס היא לא יכולה להעיד או להתעמת איתם, אז הפרקליטות שחררה אותם. אין משפט.

משפט שדה על החוטיני שלה – כמובן שיש. כי אין פשע גדול מחוטיני. אבל משפט על הפשעים שלהם? משפט על אונס, מעשי סדום וסימום? אין. כי היא במצב קשה לאחר שנאנסה באלימות בלתי נתפסת. הלא זו המהות של רצחת וגם ירשת?!?!?

ומה המסר של התנהלות הפרקליטות? תאנסו. תאנסו כמה שיותר. תאנסו בברוטליות. תאנסו בצורה הכי אלימה שתוכלו לדמיין. תאנסו כדי שלאחר האונס היא תהיה במצב הנפשי הקשה ביותר האפשרי; כך היא לא תוכל להעיד ולא יוכלו להרשיע אתכם. אתם תצאו נקיים.

ואני? וכל יתר הנשים שחיות כאן? אנחנו נמשיך לחיות בפחד תהומי, כי אנחנו רק יכולות לשער כמה אנסים מסתובבים חופשיים בינינו.

אז במדינה בה כמויות השוטרים שמטרידים מינית היא בלתי נתפסת, במדינה בה עדויות במשטרה הן בגדר אונס שני משפיל מתובל באינסוף האשמת הקרבן והדלפות ברשתות החברתיות, במדינה בה הסיכוי להגשת כתב אישום הוא מזערי, במדינה בה לא יוגש כתב אישום למרות הראיות כי הנאנסת במצב נפשי רע -

אל תספרו לי שהדם של הנאנסת הבאה על ראשי. ספרו למערכת החוק שהדם של הנאנסת הבאה על ראשה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה