שקט, משפצים: 7 עצות לשיפוץ המטבח

רק שיפוץ קטן מפריד בינכם למטבח שתמיד רציתם, אבל איך תעברו את הפרויקט הזה בשלום? קבלו מאיתנו 7 עצות ששוות זהב. ותמונות 'לפני' ו'אחרי' של מטבחים שהשיפוץ שינה אותם ללא היכר

27/04/2017
שני רז קבלו עדכונים משני
  • RSS

ziv_kitchen_shiputz_4

חולמים על בית חדש ומשופץ אבל חוששים? שיפוץ הבית או המטבח הוא אכן אתגר לא קטן שמצריך משאבי אנרגיה ותקציב רבים, אבל אם שומרים על כמה כללי יסוד החל מהשלבים הראשונים של התכנון אפשר לסיים אותו בשלום ואפילו בסיפוק רב. אספנו עבורכם עצות משועלי שיפוץ וותיקים, שישמשו אתכם לאורך הדרך:

 

1. לקבוע גבולות גיזרה

לפני שאתם נכנסים לתהליך המסחרר והאינטנסיבי של שיפוץ הבית חשוב לקבוע את היקף הפרוייקט המתוכנן ולהתחייב לגבולות הגזרה שהצבתם. עם השיפוץ בא התאבון ויש תחושה שאם רק נוסיף עוד משהו קטן..

בפועל כל סטייה מהתכנית המקורית עלולה לסתיים בבור תקציבי, עצבים מרוטים והפתעות בלתי צפויות שמתגלות ככל שהשיפוץ מעמיק.

 

2. לנתח את הצרכים

כמה כלים יש לכם בארון? אילו דגני בוקר אתם אוהבים? האם יש לכם אוסף בקבוקי יין מפואר? איפה אתם שומרים את הסרוויס לחג והאם אתם אוהבי אירוח או שמעדיפים לבלות בחוץ. כל הפרטים האלו יצטרפו לרשימה ארוכה שתכינו בעצמכם או עם המעצב שמלווה את תהליך השיפוץ. מתוך הרשימה יעלה אופי החיים שלכם בפירוט ואנשי המקצוע שאיתכם יוכלו לתפור עבורכם תכנון מדויק שמותאם לאורח חייכם. השאיפה היא שכל פרט ימצא את מקומו בביתכם המשודרג ושתוכלו למצוא פתרונות יעילים להתנהלות יומיומיות נוחה. ובקיצור: סוף סוף ארון שמתאים בדיוק לדגני הבוקר שלכם!

לפני ואחרי: שיפוץ מטבח דירה בהוד השרון אדריכל: אורן בן ארי (מטבח: מטבחי זיו)

המטבח לאחר השיפוץ - חמימות ומראה של טבע (אדריכל: אורן בן ארי, מטבח: מטבחי זיו)

3. בוחרים משטחים בחכמה

הרשימה מהסעיף שלמעלה תסייע לכם גם בהבנה ותכנון של איזורי העבודה במטבח. עומדות בפניכם אפשרויות רבות ליצירת מרחב עבודה שתואם את אורח חייכם. למטבחי משפחה פעילים ולחובבי בישול מומלץ ליצור בשלבי התכנון המוקדם משטחי עבודה יעודיים על פי אזורים ולמקם בארונות שלצידם ציוד בישול ואפיה תואם. אם המטבח שלכם הוא מטבח רווקים טיפוסי, קרוב לוודאי שתוכלו לצמצם במשטחי העבודה ולהשקיע במיקרוגל איכותי או לחלופין במקרר יין. משטחי העבודה הן פיסת נדל"ן יקרה בתוך המטבח, השקיעו מחשבה בתכנונם.

 

4. קובעים מסגרת תקציב

חוק ברזל שמבטיח שתצאו מהשיפוץ בשלום הוא לעבוד בצמוד לתקציב שהכנתם מבעוד מועד. כל הקלישאות הנוגעות להוצאות בתקופת השיפוץ התגלו כנכונות ולכן, הקיפו את עצמכם בעזרים שיסייעו לכם להשאר עם יד על הדופק: אם אתם זוג - בחרו אחד מכם שירכז את ההוצאות כולן בטבלה מסודרת ויעקב אחר מצבכם ביחס להתקדמות העבודות. השאירו סכום בצד להוצאות בלתי צפויות - יהיו כאלו. ברשת קיימים כיום מחשבונים שונים שיסייעו לכם להעריך את ההוצאה הצפוייה ולהיערך בהתאם. לסיום, השוו מחירים לפני הקניות הגדולות ובין בעלי המקצוע השונים ותוכלו לחסוך עשרות אחוזים מהעלויות.

לפני ואחרי: שיפוץ מטבח דירה ברעננה בעיצוב יפעת ירושלמי ומזל גלבוע (מטבח: מטבחי זיו)

מטבח בדירה ברעננה לאחר השיפוץ: אווירה אורבנית ומודרנית (עיצוב: יפעת ירושלמי ומזל גלבוע, מטבח: מטבחי זיו)

5. מתעדכנים בכל החידושים

סביר להניח שמאז השיפוץ האחרון שערכתם הטכנולוגיה עברה כברת דרך וכיום עומדים לרשותכם שפע של חידושים שישפרו את ההתנהלות במטבח ואת יעילותו. בדקו את העדכונים האחרונים בתחומי הפירזול, חומרים חדשניים, פתרונות אחסון חכמים ומכשירי החשמל המרכזיים כמו מקרר, מדיח ומנדף/ קולט אדים.

 

6. מעצבים את בית חלומותיכם

זה הזמן לתת דרור לפנטזיות, ליצור את הבית שתמיד רציתם ולהוציא לפועל את מטבח החלומות שלכם. קחו את המושכות לפרויקט השיפוץ! גם אם אתם עובדים בצמוד למעצב או אדריכל היו מעורבים בבחירות והביאו את טעמכם האישי לידי ביטוי. איש המקצוע הנכון ידע לרסן אתכם כשצריך, לראות את התמונה השלמה ולדייק את הקונספט העיצובי. התחילו כבר מהיום לאסוף השראה לשיפוץ עתידי. אפשר ליצור לוח פינטרסט שיוקדש לכך, ויעזור לכם לרכז תמונות שאהבתם, החל משילובי צבעים מוצלחים, דוגמאות לחיפויים וריצוף, רהיטים שאהבתם ועד ידית, או תמונה לקיר. ברגעים של בלבול וקושי בבחירה, תוכלו תמיד לחזור לשם ולקבל השראה.

לפני ואחרי: שיפוץ מטבח דירה ברמת גן בעיצוב אורנית וסרמן (מטבח: מטבחי זיו)

מטבח בדירה ברמת גן לאחר השיפוץ: מרפסת השירות בוטלה לטובת מטבח מרווח (עיצוב: אורנית וסרמן, מטבח: מטבחי זיו)

7. בוחרים שותפים לדרך

תהליך השיפוץ, בין אם של הבית כולו ובין אם מדובר "רק" במטבח הוא תהליך תובעני ואינטניסיבי עבור כל הנוגעים בדבר. חשוב לבחור אנשי מקצוע שסומכים עליהם ומלבד ההיבט התקציבי לבחון גם את הכימיה ביניכם, את הזמינות עבורכם ואת אופי המענה לצרכיכם. אם בחרתם נכון תגלו בעצמכם שמעצבת הפנים יכולה להפוך לחברה הכי הטובה ושקבלן השיפוץ יכול להיות גם פסיכולוג או מטפל זוגי בשעת הצורך.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה