שני גברים וחתונה

סלונה מחלקת 30 כרטיסים זוגייים לסרט "אהבה היא מוזרה", במרכזו זוג אוהבים הומואים שמנצלים את זכותם להתחתן - ומגלים שזו רק ההתחלה

19/10/2014
נעמי אלון קבלו עדכונים מנעמי
  • RSS

דומה שהעלילה הפשוטה, הקאמרית אך נוגעת ללב של הסרט "אהבה היא מוזרה"  (שביים איירה זקס, "חיי נישואין") לא זקוקה ליותר מהסיפור המריר-מתוק האינטימי והיפה כדי לרגש עד דמעות.

"אהבה היא מוזרה" הוא סיפור רב שכבתי ורב-דורי אשר בוחן את הדרכים השונות שכל אחד מאתנו חווה בהן אהבה - מה אנו מצפים מאהבה בנקודות שונות בחיינו.

אך לא רק אהבה עומדת במרכזו של הסרט, אלא גם התבגרות, הזדקנות, קשרי משפחה וחברות.

>> צפו בקדימון:

ליבו של הסיפור הוא מערכת היחסים הארוכה בין בן (ג'ון ליתגו) לג'ורג' (אלפרד מולינה), שני גברים אשר בנו חיים משותפים במשך כארבעים שנה, ואשר נישאים זה לזה בסצנה הראשונה של הסרט ומאבדים את ביתם  בסצנה השנייה.

אחרי 39 שנים יחד, בן וג'ורג' מחליטים שהגיע הזמן לנצל את החוק החדש שמתיר נישואין לבני אותו מין ומתחתנים בבית העירייה במנהטן. כתוצאה, ג'ורג' מפוטר מעבודתו כמנהל מקהלה בבית ספר קתולי. בלי ההכנסה שלו ובלי חסכונות, הם לא יכולים להרשות לעצמם להחזיק בדירה הקטנה בצ'לסי. קבוצה קטנה ואוהבת של חברים ובני המשפחה ליוותה את בן וג'ורג' לחופה,  והם מתכנסים עכשיו שוב למצוא דרך לעזור לשניים.

איך נראית האהבה עבור זוג שנמצא ביחד במשך חיים שלמים וכעת נאלץ להיפרד בעל כורחו בשנים המאוחרות של החיים? בשביל ג'ורג' ובן האהבה מעוצבת ע"י הדברים שאיבדו, החומריים והאישיים, והאובדן הזה יכול להאיר על כל מה שהגברים האלה חוו יחדיו במשך השנים.

במקביל, הסיפור של בן וג'ורג' מאיר פנים אחרות של אהבה וזוגיות.

קייט (מאריסה טומיי) ואליוט (דארן בארוז), אחיינו של בן, מתנדבים לארח את הדוד המזדקן. הם  זוג נשוי בסוף שנות ה-40 לחייהם שכניסתו הבלתי צפויה של זר,  שהוא גם קרוב,  לחייהם מכניסה אלמנט של  מתח לחייהם, שניהם סובלים מאובדן הפרטיות אך קייט מרגישה שעצם זה שנשארה לבדה בבית עם הדוד, בזמן שבעלה עסוק בעבודתו, מאירה בפניה, וגם בפני בעלה, את משבר אמצע החיים שלהם עצמם, בתוך הזוגיות. גם עבור הדוד המזדקן קשה הפרידה מבן זוגו והחיים כאורח בבית האחיין.

מי שהכניסה של הדוד לחייו משפיעה עליו לא פחות הוא ג'ואי (השחקן הצעיר צ'ארלי טהאן), בנם של קייט אליוט,  כבן טיפש עשרה טיפוסי הוא עסוק בחקירת האני העצמי שלו, המקום של המיניות בחייו,  תוך למידה, גילוי וחקירה של מערכות יחסים בפעם הראשונה. הוא עסוק בשמירה על פרטיותו וקביעת גבולות, והחדירה הפתאומית של גבר מזדקן לחייו (ולחדרו ) עוברת בהתנגדות ראשונית המתרככת כשהוא חווה דרכו את ניסיון החיים שלו.

 הצפייה בהוריו ובזוגיות של בן וג'ורג' משפיעה עליו בצורה דרמטית והופכת אותו מילד לגבר צעיר.

אלפרד מולינה וג'ון ליתגו מצליחים לשבות את הלב כבני זוג מזדקנים המוצאים את עצמם חיים בנפרד לראשונה אחרי ארבעה עשורים. הם מציגים למצלמה זוגיות משכנעת, של ניואנסים קטנים, ומחוות קטנות שטיפחו עם השנים. השניים מסייעים לבמאי איירה זקס לחשוף את העושר והמורכבות של הדמויות ולנסוך בהן אנושיות, הבנה והומור מוקפים בצוות מוכשר של שחקני משנה ומלווים במוזיקה נפלאה לאורך כל הסרט.

>> הסרט "אהבה היא מוזרה" מגיע לאקרנים ביום חמישי הקרוב, 23.10. סלונה מחלקת 30 כרטיסים זוגיים לגולשות הראשונות שימלאו את פרטיהן כאן:

[contact-form 288 "Newsletter_love_is_wierd_movie"]
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה