שיער מושלם – גם בקיץ!

חום, יובש, לחות, זיעה וקרני השמש החזקות עלולות להזיק לשיער ולמראה שלו, אז יצרנו מדריך עם פתרון לכל בעיה בעונה החמה

24/07/2018
קרן אוחיון קבלו עדכונים מקרן
  • RSS

מצד אחד קיץ יכול להיות כיף, במיוחד אם את חובבת ים ובריכה. מצד שני, כל הטוב הזה כולל גם קרני שמש חזקות שיש להתגונן מהן באמצעות מקדמי הגנה, יובש שמשפיע על עור הפנים, הגוף והשיער וכמובן הלחות הגבוהה שאף היא מזיקה לגוף ולשיער, מחלישה אותו ופוגעת במראה הכללי.

 shutterstock_By Look Studio-634

shutterstock By Look Studio

אז איך משיגים מראה שיער רענן, בריא, חיוני ויפה? ביחד עם עומר אסף, מעצב השיער הראשי של נטורל פורמולה, ריכזנו את העצות הטובות ביותר להתמודדות עם נזקי הקיץ בדרך האפקטיבית והקלה ביותר.

 

חזקי את השיער בכל חפיפה

שיער חזק יותר – יתמודד טוב יותר עם קרני השמש החזקות, מי המלח בים והכלור בבריכה. בקיץ כדאי להשקיע יותר זמן ומאמץ בטיפוח השיער, ובין השאר כדאי להוסיף באופן קבוע לשגרת חפיפת השיער גם מסכה משקמת ואמפולות. חשוב להקפיד על בחירה של תכשירים המתאימים במדויק לסוג השיער – למשל, אם השיער שלך עבר החלקה, בחרי באמפולות לשיער שעבר החלקה.

התמודדות עם יובש: בהזנה אינטנסיבית

יובש הוא אחת התופעות המציקות של הקיץ ונוכל להתמודד איתה אם נוסיף לשיער הזנה משמעותית עם מרכך או מסכה עשירה שמצטיינת בשיקום השיער. זה הזמן להוסיף לשגרת הטיפוח אמפולות ולזכור כל הזמן שעלינו לבחור את סוג המוצרים בהתאם לסוג השיער.

הגני על השיער מפני השמש

מקדם הגנה לשיער עדיין אין אבל אפשר לצמצם את הנזק של קרני השמש החזקות והיובש שמגיע בעקבותיהן, אם נשתמש במוצרי שיער איכותיים, נטולי SLS וללא פראבנים שיחזקו את השיער וכך יתמודדו טוב יותר עם תחלואי הקיץ. בנוסף, עדיף לאסוף את השיער בקוקו או בגולגול כדי למזער נזקים.

shutterstock_By WAYHOME studio

By WAYHOME studio, Shutterstock

 

 

מנעי שמנוניות של השיער

ההזעה בקיץ גורמת לכך שהקרקפת מתכסה בשכבה של שומן והשיער נראה שמנוני ולא אסתטי. אם לא נוח לך לחפוף מדי יום או שאת מנסה לרווח את החפיפות בכדי לשמור על הפן, זה הזמן להשיג שיער נקי ורענן גם בין חפיפה לחפיפה, תוך שימוש בשמפו יבש המותאם לסוג השיער. השימוש בשמפו יבש הוא קל ופשוט: מרססים על השיער השמנוני והתרסיס סופח את השומן וכך משיגים שיער רענן ברגע, בלי מים ובלי מאמץ.

הגני על השיער בים ובבריכה

לפני שאת נכנסת למי המלח או הבריכה שטפי את השיער בהרבה מים נקיים – את יכולה לעשות זאת במקלחות של הבריכה או הים אבל חשוב שהמים יהיו מים מתוקים ולא מי ים או בריכה. מה הפטנט כאן? כאשר המים המתוקים מתערבבים עם מי המלח או הכלור, הם נמהלים ואחוז המלח או הכלור שמגיע לשיער הוא נמוך יותר ולכן הנזק מצטמצם.

עיצוב השיער: במוצרים קלילים ואפקטיביים

השיער נראה עייף וחסר חיים? זה הקיץ עושה לו את זה! כדאי להשתמש בלחות קלילה לשיער, על בסיס מים, בסרום או בטיפות סיליקון כדי להחזיר לשיער את החיות ואת המראה המבריק והבריא. שימוש יומיומי בסרום יעשה פלאים לשיערך – במיוחד אם יש לך שיער צבוע.

מה עושים עם קצוות מפוצלים

אם כבר יש לך קצוות מפוצלים, בוודאי שמת לב שבקיץ מצבם מחמיר והם בולטים יותר והמראה הוא של שיער יבש ושרוף. זה הזמן לגשת למספרה ולקצר את השיער מהחלק של הקצוות המפוצלים. התוצאה תהיה מראה רענן וחיוני של השיער כולו.

 


לטיפים,ייעוץ אישי והדגמות שיער בקרו בעמוד הפייסבוק של נטורל פורמולה

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה