שיער בבית השחי: יפה או דוחה?

צלם לונדוני מפרסם צילומי נשים שהפסיקו לגלח את בתי השחי. לדבריו, התמונות מגדירות מחדש את היופי הטבעי הנשי, במטרה לקרוא תיגר נגד "שטיפת מוח" חברתית, בניצוחה של תעשיית היופי

24/04/2014
אייזק סול, הפינגטון פוסט קבלו עדכונים מאייזק סול, הפינגטון פוסט
  • RSS

בן הוֹפֶּר, צלם לונדוני, פצח בשנת 2007 בסדרת תצלומים בשם "יופי טבעי", שמטרתה לקרוא תיגר נגד מה שהגדיר כ"שטיפת מוח" חברתית, בניצוחה של תעשיית היופי.

יופי נשי טבעי (צילום: בן הופר)

עכשיו, כמעט שבע שנים אחרי, מפרסם הופר בהפינגטון פוסט את הסט הרשמי הראשון של התמונות. תוך שימוש בקבוצה מגוונת של דוגמניות, שחקניות, מעצבות וחברות, מדגיש הופר את יופייה של האשה, את שיער בית השחי שלה - ואת העובדה שהם יכולים להתקיים יחדיו בשלום.

האפקט של התמונות האלה מתבסס על העובדה ששיער בית השחי ושיער הגוף הנשי נחשבים מוקצים מחמת מיאוס בארצות הברית ומחוצה לה. לעיתים נדירות, אם בכלל, רואים בציבור אשה שאינה טורחת להסיר את רוב שיער גופה.

"כאדם בוגר, כאמן, הבנתי שאני מחבב את שיער בית השחי," אומר הופר להפינגטון פוסט. "אני חושב שזה יכול להיות לוק יפהפה."

יופי נשי טבעי (צילום: בן הופר)

לאחר שאיתר נשים שהסכימו לדגמן, נוכח הופר שאפילו מושאי הצילום שלו אינן מחוסנות מפני חרדת שיער הגוף. הוא מספר שאחת הדוגמניות, שגידלה את שיער בית השחי לצורך הפרויקט, כל כך "נגעלה", כהגדרתה, עד שבחרה לא להצטלם בסופו של דבר.

"כל הרעיון של הסדרה הוא הניגוד בין היופי הנשי האופנתי לבין המראה החשוף, הבלתי קונבנציונלי, של שיער בית שחי נשי," מסביר הופר. "אני מצפה שהתמונות יפתיעו הרבה אנשים, וזו כנראה אחת המטרות שלי."

התצלום של השחקנית השוודית אמיליה בוסטדט, שצימחה את שיער גופה לצורך הסדרה (ראו למטה), היה הראשון במסגרת הפרויקט שעורר תשומת לב גדולה כשפרסם אותו הופר בדף הפייסבוק שלו, בפברואר השנה. לאחר שהתמונה קיבלה שיתופים רבים, החליט הופר שהרקע השחור יהיה הפורמט לכל הסדרה.

אם כי הופר מאתגר בכוונה את הסטטוס קוו בתחום היופי, הוא לא מנסה להכריז הכרזה גורפת לגבי מה שצריכה או לא צריכה האשה לעשות בשיער גופה.

יופי נשי טבעי (צילום: בן הופר)

"אני לא טוען שאני רוצה שכל הנשים יתחילו לגדל שיער בבית השחי," אמר הופר להפינגטון פוסט. "אני פשוט חושב שזאת אפשרות שלא צריך לשלול על הסף. הייתי רוצה שאנשים פשוט ישאלו שאלות לגבי כל הנושא של יופי נשי 'תקני'."

דף הפייסבוק של בן הופר

תרגמה: שרית פרקול


לכתבה המקורית בהפינגטון פוסט

הפינגטון פוסט הוא אתר החדשות והבלוגים המוביל בארצות הברית בייסודה של אריאנה הפינגטון. עם 10 מליון גולשים מידי חודש, הוא הפך למוקד עוצמה והשפעה על התקשורת ועל קובעי המדיניות בגבעת הקפיטולמיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה