שידוכים: עשה ואל תעשה

יש להם כוונות טובות, אבל אנשים שמשדכים לנו יכולים לגרום לטראומות קשות. עופרי ארבל עם הטיפים החיוניים למשדך המתחיל

12/02/2012
עופרי ארבל קבלו עדכונים מעופרי
  • RSS
» אני כבר בגן עדן, בייבי. ארבל

ולנטיינס דיי. בתכלס,זה אמור להיות החג האהוב עלי, כי יש בו את כל מה שאני אוהבת: נשיקות, ורוד,שוקולד ודובים.

הבעיה שכל אלה לא שווים הרבה אם הם לא מגיעים עם מישהו עם חזה שעיר. אפשר גם חלק, אבל ההעדפה האישית שלי היא שיער. עדיף לא על הגב והכתפיים, אבל זה כבר נושא אחר. אני יודעת שיש רווקים שלא ממש אוהבים את החג הזה. הוא מזכיר להם דברים שהם מעדיפים לא לשכוח. אני יודעת שיש גם כאלה שחיים בזוגיות שלא ממש אוהבים את החג הזה. הוא מזכיר להם דברים שהם נוטים לשכוח. אבל אני אוהבת את התאריך הזה. זה שנגיד כרגע אין לי עם מי לחלוק אותו, זו עובדה ממש איזוטרית שלא תקלקל לי. נו, ציינתי שאני אוהבת ורוד.

מכיוון שאני פנויה, יש לי זמן לחשוב כל מיני מחשבות פילוסופיות ולכן חשבתי לעצמי שבטח כמו שפסיכולוגים ופסיכיאטרים מאוד עסוקים בתקופת החגים, בטח בחג האוהבים הזה ישנה עלייה רצינית בביקוש לשדכנים. זה סוג של ווייק אפ קול לכל אלה שציינתי שמנסים לשכוח את מה שהדודות שלהם מזכירות להם כל הזמן בתקופה הזאת בה הפסיכולוגים והפסיכיאטרים מודים לאלוהים על כל החגים שהוא עשה.

ניסיתי כמה פעמים לשדך ואנסח זאת כך: אם שידוכים מוצלחים זה אומר מקום בגן עדן, בואו נאמר שאני צריכה להיות אדם ממש ממש טוב בשביל להבטיח לי את המקום שם. מאידך, גם אף פעם לא שידכו לי אף אחד. לא באופן מקצועי ולא באופן חובבני. האמת שזו עובדה די מוזרה בהתחשב בעובדה שאני חיה כבר לא מעט שנים. אני תמיד זורקת ככה את המשפט "תשדכו לי מישהו" בנונשלנט, אבל אף אחד לא ממש לוקח את זה ברצינות. אני צריכה לבדוק למה.

אף פעם לא שידכו לי אף אחד. לא באופן מקצועי ולא באופן חובבני. האמת שזו עובדה די מוזרה בהתחשב בעובדה שאני חיה כבר לא מעט שנים. אני תמיד זורקת ככה את המשפט "תשדכו לי מישהו" בנונשלנט, אבל אף אחד לא ממש לוקח את זה ברצינות. אני צריכה לבדוק למה.

אבל למקרה שמישהו כן יחליט לשדך לי מישהו או אם אחליט שזה בטוח יהיה כמו בסרטים ואלך לשדכן והוא בטוח ימצא לי מישהו מושלם, גם אם בהתחלה יהיו בעיות, להלן כל ה"עשו" ו"אל תעשו" כשבשידוכים עסקנן. אני אתחיל עם לא תעשו, בשביל שנסיים בנימה חיובית. בכל זאת, ולנטיינס דיי.

אל תעשו:

1.  אל תשדכו מישהו שאתם חושבים שיתאים, כי זה מסתדר לכם בראש. תשדכו מישהו שבאמת מתאים. כמעט תמיד מה שמתאים על הנייר, לא מתאים במציאות.

2. אל תשדכו מישהו שאתם חושבים שלכם יהיה כיף איתו ובראש כבר תכננתם לכם את כל החופשות המשותפות. תחשבו על מישהו אחר לשם שינוי.

3. אל תנדנדו. מספיק יש לנו את הדודות שלנו על הראש.

4.  שלא תפתחו ציפיות. גם ככה זה מלחיץ, אז בחייאת.

5. תמיד תזכרו שהמקום בגן עדן לא תלוי בשלושה שידוכים מוצלחים. הוא תלוי בזה שאתם חברים טובים שאוהבים אותנו גם אם אנחנו רווקים.

תעשו:

1. תנדנדו. אנחנו הרווקים לעיתים נוטים להתרגל ללבד שלנו והאמת שהוא יכול להיות לגמרי נפלא. תוציאו אותנו מאיזור הנוחות שלנו.

2. תקשיבו לדרישות שלנו. אם אנחנו רוצים מישהו שיצחיק אותנו, זה לא ממש עוזר לנו שהוא נורא חכם ועכשיו מסיים תואר רביעי.

3. לא מעניין אותנו שנושא השידוך מגיע ממשפחה טובה. זה אמנם בונוס, אבל יותר מעניין אותנו שניצור ביחד משפחה טובה.

4. תזכרו שזו לא מתמטיקה ולא תמיד אחד ועוד אחד שווה שניים. ללב יש רצונות משלו, גם אם הוא לגמרי אמוציונלי ולא חושב באופן אנליטי.

5. תזכרו שאחרי שלוש פעמים מובטח לכם מקום בגן עדן, אז תשדכו וכמה שיותר. אלוהים רואה הכול ויש לו חתיכת זיכרון.

לסיכום, אני רוצה לאחל לכולכם ולנטיינס שמח. אם אתם בזוגיות ואם אתם לא. רק דברים טובים יכולים לצאת מאהבה שנחגגת. אם אין לכם את האחד המיוחד לחגוג איתו, תחגגו עם האנשים המיוחדים שכן נמצאים בחייכם. לכולנו יש את מי לאהוב ולכולנו יש את מי שאוהב אותנו וזו בהחלט סיבה טובה לצאת, לאכול, לשתות ולהתנשק. גם אם זה על הלחי.

ולמי שתהה, זה מה אני מחפשת: מצחיק, טוב, סקסי ונדיב. לגמרי בקטנה.

>> לטורים הקודמים של עופרי ארבל
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך