"שוקלת לערוך בישראל כנס דיגיטלי"

האורחת המיוחדת של בלוגו נחתה: קארה סווישר, מייסדת ועורכת מגזין הרשת של הוול סטריט ג'רנל, מתכוננת לכנס הבלוגרים ושוקלת לוקיישנים משל עצמה

29/07/2012
מערכת סלונה קבלו עדכונים ממערכת
  • RSS
» תפגוש כאן חברות סטארט אפ. סווישר

יום אחרי שנחתה בישראל לכבוד כנס הבלוגרים, קארה סווישר מופיעה לראיון בחולצה שחורה  עם הכיתוב "All Things Digital", מגזין הרשת של הוול סטריט ג'רנל, אותו היא ייסדה ועורכת. סווישר היא ככל הנראה העיתונאית הטכנולוגית הנחשבת ביותר בעולם ובוודאי אחת הפופולאריות שבהן (836 אלף עוקבים בטוויטר), ובמגזין שלה היא לא מהססת לחשוף את ערוותם של כל המי ומי של תעשיית האינטרנט, הסטארט-אפים, קרנות הון סיכון והטכנולוגיה. אולי בשל כך זאת הסיבה שרבים דווקא ממתינים להתראיין אצלה.

זאת הפעם הראשונה שסווישר הגיעה לישראל. גם סווישר מודה שזה מעט מוזר: "הגעתי כדי להשתתף בכנס הבלוגרים שייערך מחר (ב') על ידי אתר סלונה, וגם לפגוש חברות סטארט-אפ והיי-טק שונות, ואולי", היא חושפת סקופ קטן, "אני שוקלת לקיים את הכנס הבא של All Things Digital גם בישראל". הכנסים של הבלוג הטכנולוגי של סווישר ומוסברג נחשבים לאיכותיים, כשעל הבמה שלהן מופיעים דמויות בכירות מעולם ההיי-טק. אחד הראיונות הידועים שסווישר ומוסברג ערכו היו עם מייסד פייסבוק מארק צוקרברג. לרגעים לא מועטים צלבו השניים את צוקרברג המזיע בכיסא האדום. ראיון אחר, שאותו היא בוחרת בתור הטור ביותר, היה עם סטיב ג'ובס וביל גייטס על במה אחת: "סטיב ג'ובס היה מדהים. האיש פשוט אגדה. הוא וגייטס הם אנשים שיצרו היסטוריה של עולם הטכנולוגיה כפי שתומס אדיסון ואלברט איינשטיין. והיה כיף לראות אותם מציקים ועוקצים אחד את השני".

איך זה להיות אישה בזירה כל כך גברית?

"אני לא חושבת על עצמי בתור כתבת אישה. ישנן עוד עיתונאיות בכירות שמסקרות את עולם הטכנולוגיה. אבל אין ספק שתעשיית ההיי-טק היא מאוד גברית. אני מסתדרת עם זה ואנשים מעריכים אותי בזכות העבודה העיתונאית שלי. אם אתה טוב בזכות המקצועיות שלך – אז זה הרושם שאתה יוצר על אחרים".

מה דעתך על מריסה מאייר, הבוסית החדשה של יאהו ולשעבר אחת מהנשים הבכירות של גוגל. היא תצליח לשקם את ענקית האינטרנט?

"אני לא יודעת. היא אישה טכנולוגית מצליחה. אישה מעניינת, במיוחד עכשיו בתור היותה צעירה והריונית. היא טיפוס מוכר בעמק הסיליקון. אבל אדם אחד לא יכול להציל את יאהו. אין כזה דבר 'גיבור על'. וזה לא הוגן לשים הכל כל כתפייה. יהיה לה קשה".

קורה לך שאת ניצבת מול חברת היי-טק ומשהו מסעיר אותך? מוצר החדשני שגורם לך להגיד וואו?

"כן, יש מוצרים חדשניים. למשל מכונות אוטונומיות של גוגל. או שירות ענן של אמזון. או האייפון שנולד על ידי אפל. האייפון שינה פרדיגמה. הוא שינה את האופן שבו אנחנו משתמשים בטלפונים".

בכנס הבלוגרים שיערך מחר, סווישר תעביר את ההרצאה הראשית, בנושא ארבע החברות המובילות: גוגל, אפל, אמאזון ופייסבוק; כיצד הן משפיעות על השוק ומה צופן העתיד. אנחנו לא יכולים לחכות.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה