שומרים על הזוגיות גם בתקופת החגים

בתקופת החגים יש עלייה דרמטית במספר הבקשות לפתיחה בהליכי גירושים. זו לא גזירת גורל וכל מה שצריך כדי לעבור בשלום את התקופה הזאת זה תכנון מוקדם

25/09/2017
בלוג אורח קבלו עדכונים מבלוג אורח
  • RSS

החופש הגדול כבר מאחורינו ואנחנו בעיצומה של תקופת החגים ושוב נצא כולנו לחופש. הסטטיסטיקה מלמדת כי בכל העולם, תקופת החגים הינה תקופה המועדת לפורענות בכל הקשור לזוגיות ולשלום בית.

במדינת ישראל, הנתונים מצביעים על עלייה דרמטית במספר הבקשות לפתיחת תיק גירושים בתקופת החגים, הן בבתי הדין הרבניים והן בבתי המשפט לענייני משפחה.

עליית מקרי הגירושים בתקופת זו איננה גזרת גורל ועם תכנון נכון ניתן לצמצם את המספרים באופן משמעותי. מניסיוני, אני יודעת שכל מה שצריך על מנת לעבור בשלום את תקופת החגים הוא לא יותר מתכנון מוקדם.

 שבו, דברו, תאמו ציפיות (צילום: שאטרסטוק)

תיאום ציפיות

מריבות בין בני זוג בתקופת החגים נגרמות פעמים רבות כאשר אין תיאום ציפיות בין בני הזוג. ארוחות משפחתיות, טיולים משותפים, שהות ארוכה עם הילדים, כל אלה עלולים לגרום לאי הבנות בין בני הזוג ולמריבות משפחתיות. ולכן, לפני החגים חשוב לשבת ולסכם מראש היכן אוכלים כל סעודה, לאן נוסעים לטייל, איזה אתרי אטרקציות בוחרים ועוד. כאשר דברים אלו מתוכננים מראש ומוסכמים, קטנים הסיכויים למשבר בין בני הזוג.

 תנו חופש לבן\בת הזוג

תקופת החגים מכניסה לא פעם את בני הזוג לסיר לחץ. שוחחו על העניין בחופשיות וקבעו כי כאשר אחד מבני הזוג זקוק לחופש, בן הזוג השני יאפשר. הרומנטיקה עדיין משמשת מפתח לכל. אל תהססו להזמין בייבי סיטר ולצאת לבלות יחד, במסעדה, סרט או בפאב. זכרו, את הקשר האישי בין בני הזוג, צריך לתחזק תמיד.

תכנון כלכלי נכון

תקופת החגים כרוכה בהוצאות גבוהות מהרגיל. טיולים, ארוחות, מתנות ובילויים עם הילדים עולים לזוג כסף רב. רצוי לדעת ולחשב את היכולת הכלכלית ולתאם פעילויות לפיה. אי עמידה בתקציב עלולה לגרום למתחים רבים ולהביא בסופו של חג לפתיחת תיק ברבנות.

חשבון נפש

תקופת החגים בכלל וחגי תשרי בפרט הינה הזדמנות מצוינת לחשבון נפש. היציאה הארוכה מהשגרה גורמת לרבים לחשוב האם הם נמצאים במקום בו הם רוצים להיות כשאצל חלקם התשובה לכך תהיה שלילית. כדאי לקחת את הדברים בפרופורציות ואם הגעתם למסקנה שיש בעיה בזוגיות, פנו לייעוץ זוגי.

קיבלנו החלטה להתגרש, מה לעשות?

אם בכל זאת הגעתם למסקנה שהאהבה הגיעה אל קיצה וגירושים הם הפתרון, גשו לייעוץ עם עורך דין אשר ילווה אתכם וידאג לאינטרסים שלכם. כאשר בני זוג מתעלים מעל משחקי האגו, ניתן להגיע להסכם גירושים שייטיב עם השניים וישמור על העקרונות והרצונות של  כל אחד. כאשר ישנם ילדים חשוב לזכור שהם לא חלק מתהליך מורכב זה וחשוב להימנע מלערב אותם.

חשוב לדעת, אמנם אתם מתגרשים מבן הזוג אך הילדים נשארים משותפים ובעתיד תמשיכו לקבל החלטות רבות יחד. שמרו על תרבות דיון ועל כבוד הדדי, התנהגות זו  תבטיח מינימום פגיעה בכם ובילדים ותעזור לעבור את הליך הגירושין בשלום.

עו"ד הילית שלומי קדוש (צילום:ארז שחם)

** הכותבת היא עו"ד הילית שלומי קדוש
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה