שולטות בהגה

אנחנו ביקשנו – אתן עניתן. סקר סלונה וסוויץ' בדק איך אתן מרגישות לגבי קנייה ומכירת רכב, ממה אתן חוששות ומה אתן יודעות. התוצאות הפתיעו גם אותנו

17/03/2016
מערכת סלונה קבלו עדכונים ממערכת
  • RSS

הגיע הזמן שנשים יתחילו להיות עצמאיות בכל מה שקשור לרכב שלהן. עם התובנה הזו יצאנו לדרך סלונה ו-switch בשיתוף בלייזר, למהלך שמטרתו היא לבדוק האם יש לנשים קשיים בעולם הטיפול ברכב ומה הסיכוי שכמו בתחומים אחרים, נשים יהיו עצמאיות גם כשזה נוגע לרכב שלהן. חזרנו עם מסקנות מעניינות ביותר.

רוכשת רכב. המטרה היא לראות יותר ויותר כאלה (צילום: אלכס סמירנוב, switch)

ההבדל בין גברים לנשים

1866 משיבות ומשיבים ענו על הסקר. אבל לפני שנכנסים למספרים, הייתה שאלה אחת פתוחה שמשכה הרבה אש: שאלנו גברים מה צריך כדי שאשה תקנה רכב. מה אתן חושבות שקיבלנו? מציאות ב-3 משפטים:

  • "בשביל שתקנה רכב היא צריכה בעל מפרגן"
  • "תפתחו עמדה בסופר פארם"
  • "אני לא שוביניסט אבל אני חושב שזה הגיוני שאשה תקרא את לאשה והגבר מגזין אוטו"

אבל, ויש פה אבל גדול

היו לא מעט גברים שפרגנו, וגם כמה גילויי לב, שגרמו לנו להבין שגם גברים לא תמיד מבינים בעולם הרכב, וודאי לא יותר מנשים. חלקם אפילו התוודה בפנינו שהם סתם זורקים לאוויר מונחים כמו קרבורטור, שמן גיר וכאלה. ההבדל הוא שהם מרגישים לגיטימיים לשאול את השאלות שישלימו את הפערים החסרים. נשים לא.

שאלנו נשים את אותה שאלה – ומה גילינו?

נשים שמו דגש על חיפוש המידע, נגישות. הן ביקשו שידברו איתן בשפה פשוטה ולא בשפה טכנית והציעו לערוך סדנאות או ספר הדרכה פשוט שמסביר איך ללמוד על המנוע. הבשורה הגדולה היא שרוב הנשים שענו על הסקר מאמינות שהשינוי כבר כאן. מצד שני, עוד יש לנו דרך לעשות.

דברים שלמדנו מהמספרים:

  • נשים דואגות לבטיחות הרכב פי 2 מגברים
  • נשים חסכוניות יותר מגברים ברכבים
  • נשים פחות הולכות לרכוש רכב לבד
  • כמעט פי 2 יותר גברים מדווחים שניסו "לדפוק" אותם בבדיקת הרכב בעת מעמד הרכישה
  • רכב החלומות של נשים הוא ג'יפ, ושל גברים הוא רכב יוקרה

מסקנות

בעוד שהסטיגמות על נשים היו שהן יתייחסו רק לדברים כמו צבע וגודל תא מטען, גילינו שיש מגוון רחב של פרמטרים שמעניינים נשים, רובם רציונליים וענייניים. בסופו של דבר, לא כולם מבינים ברכבים. גם גברים שלא מבינים לוקחים איתם מישהו שהם סומכים עליו – ואין מניעה שלא תפעלו באותו האופן.

 

סקירה טכנית לפני רכישה (צילום: רז רוגובסקי, switch)

השינוי מתחיל כאן

כולנו מרגישים אבודים בבחירת רכב – גם גברים וגם נשים. העצה שלנו אליכן, נשים יקרות: תהיו עצמאיות, ואל תיפלו במלכודות מניפולטיביות של אנשי מכירות ובעלי אינטרס.

מה למשל? קבלו 5 דיברות לנשים עצמאיות:

Speak Up

אל תחכו שיתנו לכן הנחות, קרדיט או ביטחון. אל תרגישו שקופות, התבטאו. כמו שאתן יודעות לדרוש דברים אחרים בחיים, גם כאן אין שום הבדל.

תעשו שיעורי בית

לפני שאתן יוצאות מהבית, קראו ובדקו מה הפרמטרים החשובים להשוואה בין האלטרנטיבות, מה המשמעות של כל אחד מהם, ומה ההשפעה הישירה שלו על החיים שלכן. ישנם אתרים רבים שיכולים לתת לכן מידע מקיף על הרכב, תמונות מכל זווית ופירוט על המחיר המומלץ. אף גבר לא נולד עם ספר רכב ביד, כשהם צריכים לקנות רכב זה פשוט מה שהם עושים.

שאלו את השאלות הנכונות

טיפשיות ככל שהן אולי נשמעות לכן. לא קיבלתן תשובה מספקת? תשאלו שוב. אחרי פעמיים שלוש כאלו אתן תרגישו בהבדל.

עשו זאת בעצמכן

תתייעצו, תשאלו, ותחליטו מה הרכב שאתן רוצות ותתחילו לברר, בלי פחד. אבא או אח אולי זמינים לכן, אך לא בטוח שהם המומחים שיעזרו לכן להגיע להחלטה הנכונה עבורכן. בסופו של דבר אתן אלו שתנהגו עליו באופן קבוע, ובשאיפה גם אלו שיתחזקו אותו וימכרו אותו בבוא היום. לכן, כדאי לכן לבחור את הרכב שישרת את הצרכים שלכן ולא של אחרים.

תקנו במקום שרואה אתכן במרכז

אל תמתינו שיפנו אליכם או שידברו איתכם בגובה העיניים. שאלו את השאלות הנכונות, ואם התשובה אינה לרוחכן אל תסכימו לקבלה.

לסיכום

כדי ללמוד תחום חדש צריך להיות מוכנים לשאול את השאלות, ולא לוותר עד לתשובה. כמו שאתן תופסות בעלות על כל תחום אחר בחיים שלכן, אין סיבה שבתחום מסוים תהיו תלויות באנשים אחרים.

זכרו שהכח והרציונל נמצאים אצלכן: זה לא באמת חשוב כמה הרכב עושה מ-0 ל-100 אם את רוב הזמן אתן מעבירות בפקק. נצלו את היכולת שלכן להסתכל על הדברים בצורה עניינית ואובייקטיבית, ואל תיתנו לאף אחד לבלבל אתכן.

 

 מזל טוב, תתחדשי! (צילום: אלכס סמירנוב, switch)

 תגיות: , ,

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה