מדבר וצבע - התצוגות של משכית ואלמביקה

דיווח משבוע האופנה בתל אביב - צבעי מדבר בתצוגה של משכית, צבעוניות מגוונת ועושר של טקסטורות בתצוגה של אלמביקה

19/10/2015
גלי דודזון סגל קבלו עדכונים מגלי דודזון סגל
  • RSS

משכית

התצוגה שפתחה את היום הרשמי הראשון של שבוע האופנה, היתה של בית האופנה משכית. בין האורחים שגדשו את התצוגה בלטה בנוכחותה רות דיין - מייסדת משכית המקורית.

זו השנה השניה שמשכית בניצוחה של שרון טל, מציגה בשבוע האופנה. הישג מרשים למדי עבור מותג שנולד (בגרסתו הנוכחית) רק לפני שנתיים.

לעומת קולקציות קודמות שהציגה, עושה רושם שטל בחרה הפעם ללכת לכיוון מודרני עדכני שבא לידי ביטוי הן בבגדים ובסטיילינג (שכלל נעליים מבית ניין ווסט) והן במוזיקה שליוותה את התצוגה. אמנם ההשפעות של משכית המקורית עדיין ניכרות בעבודות היד הקפדניות ובגרסאות מחודשות לפריטים מקוריים המזוהים עם משכית (הבולטים שבהם - מעיל המדבר ומעיל הביצה), אך עם זאת, ההשראה כבר אינה ברורה מאליה והמותג מקבל סגנון משל עצמו, נקי ומעודן יותר.

הקולקציה שהוצגה על המסלול "מחברת בין נופי המדבר לים המלח ויוצרת מתוך הניגודים הרמוניה של סגנון ואופנה", כך נכתב במידע למוזמנים וכך רמז הקליפ הארצישראלי שהוקרן בפתיחת התצוגה. בהתאמה, היא הורכבה מצבעי אדמה וטבע מדברי לצד טורקיז ולבן ומפריטים בגזרות רפויות (אך מדוייקות), בדים טבעיים עדינים ודקיקים, סריגת חבלים ייחודית ועבודות רקמה של עץ וצדפים.

בין הפריטים בלטו גלימה שחורה ארוכה עם קפוצו'ן (גרסה מודרנית עדכנית למעיל המדבר), ג'קטים בגזרת קימונו בעלי שרוולים רחבים וחגורת קשירה, שמלות מונוכרומטיות מלטפות באורך הברך, חלקן עם עיטורים בעבודת יד בשוליהן, פריטים מעור רך עם חיתוכי עלים עדינים, שמלות משי מודפסות בגווני טורקיז ושמלת הכלה שחתמה את התצוגה שחלקה העליון עשוי ווסט מרהיב רקום כולו בחרוזי כסף צפופים.

פתיחה מעולה לשבוע של תצוגות.

IMG_5214IMG_5244IMG_5308IMG_5547IMG_5576IMG_5741IMG_5614IMG_5793IMG_5822IMG_5677

IMG_5636IMG_5341

 אלמביקה

התצוגה של אלמביקה בשבועות האופנה היא תמיד משב רוח מרענן בים של רצינות. קשה להסביר זאת במילים, אבל הבגדים של הגר אלמביק שמחים ומלאי הומור, כך היא מתייחסת אליהם וכך הם מועברים הלאה לקהל וללקוחות.

לעומת מעצבים אחרים שדואגים להוציא את הבגדים למסלול באיזשהו סדר הגיוני ועל פי קבוצות של דגמים, אצל אלמביקה הכל מותר. התצוגה, כמו הבגדים, הרגישו אינטואיטיבים למדי, במובן הטוב של המילה. בלי חוקים, בלי יומרות. גם אם במלאכת העיצוב מושקעת לא מעט מחשבה, הבגדים של אלמביקה מצליחים לשדר אגביות וחוסר מאמץ.

שפע שמלות אוברסייז בסגנון הרפוי המזוהה עם המותג וג'קטים גדולים מפוסלים, גדשו את המסלול, במגון אדיר של צבעים, מרקמים ובדים. משי לצד צמר, פשתן לצד דנים, תחרה וקטיפה, לכולם נתנה אלמביק ביטוי בקולקציה. השילוב עם נעלי סניקס צבעוניות ותיקים מטאליים בכסף וזהב, הידק את הכל לכדי תצוגה נהדרת.

אלמביקה תצוגה שבוע האופנה גינדי תל אביב אוקטובר 2015 צילום אבי ולדמן (144)אלמביקה תצוגה שבוע האופנה גינדי תל אביב אוקטובר 2015 צילום אבי ולדמן (67)אלמביקה תצוגה שבוע האופנה גינדי תל אביב אוקטובר 2015 צילום אבי ולדמן (338)אלמביקה תצוגה שבוע האופנה גינדי תל אביב אוקטובר 2015 צילום אבי ולדמן (495)אלמביקה תצוגה שבוע האופנה גינדי תל אביב אוקטובר 2015 צילום אבי ולדמן (413)אלמביקה תצוגה שבוע האופנה גינדי תל אביב אוקטובר 2015 צילום אבי ולדמן (164)אלמביקה תצוגה שבוע האופנה גינדי תל אביב אוקטובר 2015 צילום אבי ולדמן (224)

***

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק

שבוע האופנה גינדי תל-אביב 2015 נערך במתחם קניון האופנה TLV fashion mall
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה