רצים על החיים

הדרך מ''בטטת כורסה'' לאצנית חובבת נראית בלתי אפשרית, אבל עם הרבה מוטיבציה ועזרה ממאמן מקצועי - כל אחת יכולה להגיע ליעד. עצות הזהב של 4 מאמני נבחרת findyourmore של adidas

03/01/2016
מורן מישל קבלו עדכונים ממורן
  • RSS

adidas_coaches_main

כשמדברים על ריצה העולם נחלק לשלושה חלקים – אלה שלא רצו מעולם, אלה שכבר התאהבו בריצה ואלה שהריצה היא חייהם. עבור מי שלא רצו מעולם, הרצים אולי נראים יחידי סגולה על-אנושיים, אבל בניגוד לענפי ספורט אחרים, ריצה היא דווקא ספורט שכל אחד יכול לעסוק בו – לקום מהספה, להתלבש בהתאם, לצאת אל הרחוב ולרוץ.

אם בכל זאת זה נשמע בלתי אפשרי, כדאי שתכירו את 4 מאמני הנבחרת המובילים של פרויקט findyourmore# של adidas וסלונה, שמתעקשים בתוקף שכל אחת ואחד יכולים לרוץ – לא חשוב כמה מהר, לא חשוב לאיזה מרחק. הם מבטיחים שגם אם לא רצתם מעולם, בתוך מספר שבועות של אימון תגלו שמצאתם אהבה חדשה. כדי להוכיח כמה הם בטוחים בכך, כל אחד מהם גם שיתף אותנו בעצות הזהב שלו לרצים המתחילים. 

את תמיד המנצחת 

עינב גטריידה, 41, מאמן קבוצת ADHD

עינב גטריידה, 41, מאמן קבוצת ADHD

עינב הוא רוכב אופניים מגיל צעיר, שופט תחרויות אופניים מוסמך ובעצמו רץ מרתון. הוא מאמן יחידים וקבוצות בריצה ורכיבה בכל הגילאים, ומתייחס לספורט כאל כלי אימון לחיים. במסגרת תוכנית האימונים שלו, הוא פועל לשיפור המיומנות, התוצאות וגם הביטחון העצמי. המוטו במתודת האימון שלו הוא התאמה אישית ליכולות המתאמן שתסייע לו לאמץ אורח חיים אקטיבי ובריא.

"זאת לא הפעם הראשונה שאני משתתף בפעילויות של קבוצות ריצה, אבל ההבדל הגדול הפעם הוא הרכב הקבוצות – שעומד על טהרת הנשים, שנבחרו בקפידה והתחייבו להיכנס למסגרת אימונים מחייבת. זאת על מנת ליצור מחויבות והתמדה. וזה עובד. יש לנו 97% נוכחות בכל האימונים.

"בנות הקבוצה שלי בחרו לקבוצה את השם שלה – ADHD, ולא פלא שזו היתה הבחירה שלהן. אני אובחנתי כסובל מהפרעות קשב וריכוז עוד לפני שהמציאו את הביטוי בכלל. סר קן רובינסון תיאר זאת היטב – אנשים עם ADHD חייבים לזוז כדי לחשוב. במהלך האימונים, אני עושה שימוש בצורך הבלתי נגמר שלי לזוז על מנת לשמור על רמת ריכוז גבוהה ולספק כל הזמן את יצר הסקרנות, המצוינות והרעב שיש ב-28 המתאמנות בקבוצה. עם התאמה כזו אין לי ספק שקבוצת findyourmore_ADHD היא הקבוצה מספר אחת בפרויקט".

עצות הזהב של עינב:

1. את הכי טובה. תשנני את זה, תחיי את זה, תאמיני בזה. בעוד שברבים מתחומי החיים השראה כזו עלולה כמעט למוטט אותך, כאן באימוני הריצה עדיף לך להיות בצד הבטוח, השלם.

2. התאימי את ציוד הספורט שלך לגישה המנצחת הזו – תלבשי ותנעלי הכי טוב שאת יכולה. זה ישפר את הישגייך וימנע פציעות.

3. כלי העבודה שלך הוא הגוף. אין לך תחרות ואין לך מתחרות. את תמיד המנצחת. מנצחת את עצמך הקודמת, שהיית אתמול.

אין על החיים האלה

חוי זוסמן, 40, מאמנת קבוצת adivas

חוי זוסמן, 40, מאמנת קבוצת adivas

חוי עוסקת בספורט כבר מעל עשור, היא אשת ברזל, טריאתלוניסטית (וכן שופטת טריאתלונים מוסמכת) ומרתוניסטית. חוי היא מאמנת אנרגטית, מעוררת מוטיבציה והשראה במתאמניה ומלווה אותם להצלחות. המוטו שלה הוא "הרבה בריאות וים ים ים כושר, כי אין על החיים האלה".

"זכות גדולה נפלה בחלקי בשנתיים האחרונות והיא להצטרף למשפחת אדידס ובפרט כאחת מהמאמנות בפרויקט הנוכחי. אני מאמנת כבר שנים קבוצות ריצה ומודה כי בתופעה כזאת טרם נתקלתי. קיבלתי לידי קבוצת דיוות אמיתיות: חזקות (הן בראש והן בגוף), דעתניות, חדורות מטרה, שאפתניות, יודעות עבודה קשה מה היא, מפרגנות, תומכות ובקיצור - מושלמות (ולא בגלל שהן שלי).

"לעונג הוא לי לבוא ולגרום לכל אחת ואחת מהבנות להתאהב בספורט בכלל ובמיוחד בענף הריצה. המשימה שלי היא להראות כי השד לא כל כך נורא ואפשר גם ליהנות מכל התהליך ולשלבו כחלק מאורח חיים בריא יותר וכיפי יותר".

עצות הזהב של חוי:

1. התמדה, רצון וגישה חיובית הם המפתחות להצלחה ולהתקדמות.

2. חשוב לשלב במהלך השבוע, בנוסף לאימוני הריצה, גם בין 2-3 אימוני חיזוקים. זהו פרמטר מאוד חשוב על מנת לחזק את הגוף ולמנוע פציעות.

3. חשוב מאוד להקשיב לגוף, לא ללכת נגדו אלא לזרום איתו. חשוב להיות ערניים לסימנים שהוא משדר - אם זה בא לידי ביטוי בכאבים, עייפות ותופעות נוספות.

.

תקשיבו לגוף שלכן

רן אלתרמן, 35, מאמן קבוצת run4ran

רן אלתרמן, 35, מאמן קבוצת run4ran

רן הוא ספורטאי טריאתלון כבר מעל 20 שנה. הוא אלוף הארץ 5 פעמים בזכות עצמו, וגם חצי מהצמד "האלתרמנס", לו שותף אחיו התאום - דן. כיום מתאמן לקראת תחרות הישראמן.
כמי שהתמודד עם פציעה ושיקום בעברו, רן מקפיד מאוד על בטיחות באימון וקשב רב של מתאמניו לגופם בדרך להשגת היעדים.

"כמאמן אני מרגיש שנפלה בחלקי הזדמנות פז להשתתף בפרויקט הזה, וגם לזכות להיות בפרונט שלו. אני כל פעם מגלה עוד ועוד עד כמה שהוא מושקע ומפרגן למתאמנות ולמאמנים. מבחינתי זה בלתי נתפס המאמץ שמותג מקדיש לקידום הספורט בקרב הקבוצה.

"אף פעם לא אימנתי רק נשים, אז זו הזדמנות להתנסות טיפה שונה בשבילי. לשמחתי קיבלתי קבוצה מיוחדת של נשים. זה חווייתי, יש אווירה מדהימה של פרגון ותמיכה, יש המון 'קשקשת' חיובית. הן מעודדות ותומכות זו בזו ומתגבשות ממפגש למפגש. כמאמן זה אתגר חדש ונהדר בשבילי".

עצות הזהב של רן:

1. גם המסע הכי ארוך מתחיל בצעד אחד. תתאזרו בסבלנות. תנו לגוף להתרגל, אל תחשבו על המהירות או המרחק – תיהנו מהתהליך שבדרך. ואם תשמרו על מוטיבציה, התמדה ומצב רוח טוב גם השיפור יגיע.

2. תסמכו על המאמן. אל תחליטו על דעת עצמכן להוסיף עומס לאימונים. המאמן יודע מה הוא עושה, תנו בו אמון והקפידו לעבוד לפי התוכנית שלו.

3.  תהיו קשובים לגוף. מה שמתאים למתאמנת אחת לא מתאים לשנייה. דבר אחד המאמן לא יכול לדעת – מתי אתן חשות עייפות, עומס או כאב, וכאב שלא עובר מעצמו. תקשיבו למה שהגוף מאותת לכן ואל תסחטו אותו.

.

באה מאהבה

מיטל שושן, 32, מאמנת קבוצת girlsonfire

מיטל שושן, 32, מאמנת קבוצת girlsonfire

מיטל מאמנת בתחומי ספורט רבים: חדר כושר, ספינינג, קרוספיט, קיקבוקס, אירובי, ריצות ארוכות וטריאתלון. הספורט והאימון עבורה הם חלק מאורח החיים. משתתפת במירוצים תחרותיים ואתגריים. עם המון סבלנות ונחישות היא מביאה את המתאמנים שלה לגלות יכולות שלא הכירו בעצמם.

"קיבלתי לידי 25 נשים מדהימות, שחלקן הגיעו עם רקע מעולם הספורט וחלקן מכנות עצמן 'בטטות כורסה'. ניתנה לי זכות אדירה לפעול במסגרת חברתית המניעה להתמדה, מחזקת את הרצון להמשיך ולא לוותר. אני שמה דגש על שיפור היכולת האירובית וכן על שיפור הקואורדינציה, כח, חיזוק טכניקת ריצה נכונה ועוד. יש לנו מטרות משותפות והאימון הקבוצתי עוזר להתמיד ולהשיג מטרות אלו. עבורי זהו בהחלט אתגר מספק ומהנה".

עצות הזהב של מיטל:

1. שלבו את הריצה עם פעילות גופנית נוספת כמו: אימוני כח כנגד משקל גוף / משקוליות, שחיה, רכיבה, יוגה או פילאטיס. כל אלה יסייעו למנוע פציעות.

2. הכל בראש! בטלו מחשבות שליליות כגון: אני לא מסוגלת, ריצה פוגעת וכו'. ההיפך הוא הנכון. הריצה משפרת את צפיפות העצם, מעלה את קצב חילוף החומרים בגוף, משחררת הורמוני אושר, משפרת סיבולת לב ריאה ועוד המון המון דברים מדהימים.

3. תזונה היא מרכיב חשוב בהצלחת האימון. המזון הוא הדלק שלנו והוא חשוב ביותר להתאוששות, לבניית הגוף ולאנרגיה לה נזדקק במהלך האימון ובכלל. הקפידו על תזונה מאוזנת של 6 ארוחות יומיות מזינות, בריאות, וקטנות.

4. צאו במטרה ליהנות. המוטו שלי בחיים הוא להתאהב ולהתמסר לתהליכים. אני לא ממליצה לשנות הרגלים מקצה לקצה ביום אחד, התהליך  האיטי מלמד אותנו להכיר את עצמנו ואת הסביבה ומונע פגיעה בגוף.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה