רצות ביחד: מרוץ Life Run יוצא לדרך

המקום: לאורך טיילת תל אביב. הזמן: שקיעת החמה. זו השנה ה-3 שבה מתקיים מרוץ הנשים Life Run ואנחנו גאים להזמין אותך ואת ה-BFF שלך לקום מהספה ולהצטרף לאחוות הנשים ולחגיגת האנדורפינים הכי שווה בסביבה

08/03/2016
גוני לב ארי קבלו עדכונים מגוני
  • RSS

צילום: יח"צ אדידס

שמתן לב שפתאום כולם מסביב התמכרו לריצה? נדמה שבשנים האחרונות הריצה הפכה לספורט כל כך פופולרי, שאפילו מארק צוקרברג כבר אתגר את עצמו למרחקים ארוכים כשהודיע לאחרונה, שהוא מתכוון לרוץ כ-1.6 ק"מ בכל יום במשך שנה - קבוצת פייסבוק כבר נפתחה לצורך העניין ובה החברים יעקבו אחרי ההתקדמות שלו וידונו ביעדי הכושר שלהם לשנה הקרובה.

בואו נודה בזה, רובנו הברזנו משיעורי ההתעמלות בבית הספר, אבל איכשהו אנחנו מוצאים את עצמנו שוב בסיבובי ריצה מרצוננו בחיינו הבוגרים - אז מה יש בריצה שכולם כל כך בעניין? יותר מזה, מה יש באירועי הריצה החברתיים שקמים חדשות לבקרים? ''זו השנה השלישית שבה סופר-פארם מקיימת מרוץ נשים'', מכריזה גלי ברגר, דוברת ומנהלת תוכן סופר-פארם, ''בפעמיים הקודמות המרוץ התקיים בהרצליה ובעצם אחרי שראינו כי טוב; שהקונספט מצליח ושיש לו מקום ועניין, הוחלט יחד עם עיריית תל אביב לקיים את המרוץ לאורך הטיילת''.

אין כמו מרוץ בתל אביב, אבל למה בכלל לעשות מרוץ נשי?

ברגר: ''המרוצים הנשיים הפכו לטרנד עולמי: זו החברות, זה הסיסטר-הוד, אלו נשים שעושות משהו למען עצמן ביחד ובמסגרת מהנה ונינוחה, שגם נותנת מקום לנשים מתחילות שמעוניינות להיכנס לכושר. להבדיל ממרוצי ענק של גברים ונשים בהם כולם נדחסים לתוך שרוול, במרוץ לייף ראן אנחנו מצפים לכ-7000 רצות בכל שלושת המקצים (4 ק"מ, 8 ק"צ, ו-12 ק"מ)''.

הזנקה. צילום: יח"צ

מעבר לריצה, נדמה שהאישה המודרנית נותנת היום יותר ויותר דרור לשבטיות הנשית שבה.

ברגר: ''בהחלט, לפני המרוץ נערוך שלושה ימי הכנה, הפנינג של כיף. המרוץ עצמו יתקיים בשקיעה, לאורך הטיילת ובסופו נערוך מסיבת סיום''. אז עם פורמט כזה מנצח, אפשר רק לשבור שיאים, לא כל שכן, אם כבר יש לך מישהי לעמוד איתה על קו הזינוק.

אחד היתרונות הכי גדולים בריצה - מעבר להשפעות הבריאותיות - הוא שכל מה שנדרש ממך זה לנעול את נעלי ההתעמלות ולצאת מהבית. תחשבי על זה, רק פעולה זו שווה כמחצית מהדרך, כי ברגע שכבר התחלת לרוץ, אף אחד לא יוכל לעצור אותך, מקסימום תלכי. קחי איתך חברה טובה, הצטרפו למרוץ לייף ראן, שכולל הפנינג נשי, חווייתי ומהנה שיכניס אתכן לכושר. המשפחה יכולה לעודד מהטריבונה וההיי שתרגישי על קו הסיום שווה יותר מכל עוד ערב אבוד על הספה.

אז איפה סופר-פארם נכנסת לתמונה?

ברגר: ''אנחנו רשת של בתי מרקחת ובריאות, שמקדמת אורח חיים בריא לאורך שנים ונשים הן קהל היעד העיקרי שלנו. ריצה נחשבת לספורט בוגר של אמצע שנות ה-30 ומעלה ומתחם מועדון ה-40 בסלונה, שחוגג כבר ארבע שנים יעניק למרוץ מסגרת חווייתית, שהיא האקסטרה; כתבות התוכן, קהילת הרצות בפייסבוק ומבצע 1+ 1 - חברה-מביאה-חברה - שמקנה להן כרטיס במתנה. כאמור, הדגש הוא על החוויה הראשונית, על הכיף, לא מדובר במרוץ במובן מרתוני (יש מקצה אחד למקצועיות). הרעיון הוא ''בואי תתחילי'' - מדובר בכמה שבועות בודדים של אימונים כשהיעד קרוב, בר השגה ומטרת העל היא ליהנות  ולאמץ אורח חיים כזה, שכולל פעילות של 3 פעמים בשבוע, גם אחרי המרוץ''.

לייף ראן. צילום: יח"צ

שלושה ימי הכנה למרוץ: אקספו לייף ראן 2016 יתקיים ביריד המזרח, נמל תל אביב (בסמוך לסניף סופר-פארם) בתאריכים 11-12 לאפריל בין השעות 16:00-21:00 ובתאריך 13 לאפריל (יום המרוץ) 14:00-23:00. באקספו תוכלו ליהנות ממיטב המציגים בתחום החיים הבריאים והאקטיב לייף סטייל, במות פעילות אקטיביות, וממתחמים מפנקים. חלוקת ערכות הרצות תתקיים בימים ב'-ג' בין השעות 16:00-21:00. הכניסה לאקספו פתוחה לקהל הרחב.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך