רכבת השלום יוצאת לדרך

מתל אביב לבית שאן ובחזרה, בשמש וגם תחת גשם שוטף, 1,200 נשים בלבן מכל קצוות הקשת הפוליטית ומכל המגזרים יצאו למסע לקידום הסכם מדיני

18/04/2017
שרית בלום קבלו עדכונים משרית
  • RSS

רעיון  קטן קרם עור וגידים במשך שעות, ימים, לילות ושבועות והגיע למימושו הנפלא ביום חמישי ה 13.4.17 – חול המועד פסח – רכבת השלום יצאה לדרך.

תחנת הרכבת מרכז בתל אביב הוצפה בנשים עושות שלום לבושות לבן ובסרטים כחולים שהתנופפו סביב הפסנתר בכניסה לרציפים.  נשים ועוד נשים, גברים וילדים הגיעו מכל רחבי הארץ – מהדרום, מהשפלה והמרכז - נאספו כאן בכדי לנסוע ברכבת השלום לבית שאן. הפסנתר לא חדל לנגן ואנחנו לא חדלנו לשיר עד העלייה לרכבת שהתמלאה בכל הלבן הלבן הזה.

נשים עושות שלום ברכבת השלום (צילום: אילן עמיחי)

בדרך אספנו עוד ועוד משתתפות ומשתתפים מבנימינה, מחיפה ומיוקנעם– נשים וגברים שרצו להביע תמיכה במסר שלנו ובדרישה להסכם מדיני.

בתחנת בית שאן התקבלנו בקולות תופים, בשירה ובשמש קופחת. לאורך השיירה הארוכה שהשתרכה בדרך אל פארק האקליפטוס,  נהגים צפרו בתמיכה ותושבי בית שאן ברכו אותנו בזרועות פתוחות כשהגענו לפארק. מזרקות המים ברחבה המרכזית והמתחם המקורה הפיגו במקצת את החום. ואז נהרנו אל מול הבמה המרכזית לקול שירה, באווירה של שיתוף ואחווה.

נשים עושות שלום ברכבת השלום (צילום: אילן עמיחי)

בטקס הרשמי היו כמובן נאומים. גם כאן קיבלנו תמיכה חמה וענקית מראש עיריית בית שאן, רפאל בן שטרית (לדבריה של אחת המארגנות – אין בית בבית שאן שלא יודע מי הן נשים עושות שלום לאחר האירוע), מראש עיריית עפולה יצחק מירון ומחבר הכנסת יהודה גליק שהביע אמפתיה אדירה לגר בתוכנו וטען שנשים הן כח חזק שיכול גם יכול להביא את השלום למקומנו.

יהלומה זכות, נציגת נשים עושות שלום, נאמה גם היא והבליטה את מסרי התנועה שבה כל הקולות מכל קצוות הקשת הפוליטית שווים, ושלמרות השוני  ביננו, אם כלכלי, חברתי, גאוגרפי, עדתי, מגזרי, דתי או פוליטי, אנחנו מצליחות ליצור איחוד השואף לביטחון קיומי ולאומי. ''אנו בוראות  מציאות המגשרת על הפערים ומחזקת את השוני והייחודיות של כל אחת דרך שיח חדש...'' ובכך כוחנו. וכדי להמחיש זאת, עלו לבמה שתים עשרה נשים כמניין שבטי ישראל: נשים ממרוקו, מהמגזר הערבי, מוסלמיות, נוצריות ויהודיות, מאופקים, מדימונה ומתקוע, מהמגזר הרוסי והאתיופי, צעירות, אימהות וסבתות, קיבוצניקיות ועירוניות, ממצפה נטופה, מעכו, מחיפה, מיפו ומסביון, כדי להשמיע את המסר שאנחנו חיות ביחד למרות ההבדלים בינינו, שאנחנו חייבות ללמוד להכיר את השונה ולהכיל אותו כי כולנו בני אדם.

נשים עושות שלום ברכבת השלום (צילום: אילן עמיחי)

בדרך חזרה תפס אותנו גשם שוטף, אך גם הוא לא הצליח לפגוע באווירה ובהרגשה הטובה שאם אלפי עשרות נשים תומכות בתנועה ומאמינות בדרך בה בחרנו, לא יתכן שאנו טועות, ושהגיע הזמן להוביל את ישראל למקום שטוב לחיות בו, למקום שהאדמה איננה סיבה למחלוקת, איננה קוברת את אהובינו, אלא עובדת ומניבה יבול למען כולנו.

חלומן של  מארגנות האירוע היה להגיע להשתתפות של 450  נשים. חלום שהתממש מעל ומעבר למצופה. 1,200 נשים הגיעו ברכבת השלום ובאוטובוסים מיוחדים מאילת ומירושלים ועוד נשים רבות אחרות ברכבים פרטיים. כשחלום כזה מתממש, מתחזקת האמונה שגם חלום גדול וחשוב יותר יכול להתגשם אם רק נמשיך ונעבוד למענו ונמשיך לקוות ולהאמין שלנו, נשים עושות שלום, יש את העוצמה והיכולת להפוך את חזון השלום למציאות מוחשית.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה