רטרו אונליין 1#

מתוך אינספור חנויות וינטג' ב-ebay ו- Etsy, מצאנו עבורכן את המוצלחות ביותר. לובה שמוקלר מדווחת לנו על כל הסודות, חלק א'.

03/03/2011
לובה שמוקלר קבלו עדכונים מלובה
  • RSS

אם ננתח את אוכלוסיית חובבות הוינטג', נוכל לומר בהכללה גסה למדי שהן משתייכות לשתי קטגוריות עיקריות: הראשונה - אלה האוהבות, נושמות וחיות וינטג', שגם ידעו להבחין בין פריט וינטג' אמיתי לבין פריט שהוא יד שניה. והשניה - אלה שאוהבות את רוח התקופה, אך מסרבות להתמסר אליה באופן מלא ונוהגות לשלב בין פרטי וינטג' לאופנה עכשווית. יכול להיות שאלה ששייכות לקטגוריה השניה נרתעות מניחוח הנפתלין, ואולי זה החשש להיראות תקופתית מדי. בדיוק לשם כך נולדו בשנים האחרונות עשרות חנויות "וינטג'" מקוונות, שמציעות לגולשות את השיק של בטי דרייפר, רק חדש מהניילונים, ועם אדפטציה עכשווית יותר.

Manliness

חנות תאילנדית שנכנסת לקטגורייה של חנויות זולות. ניכר שאיכותם של הפריטים בחנות היא אינה מהמעלה הראשונה, ובהתאם לכך גם המשוב שניתן על החנות הוא נמוך ביחס למקובל. למרות זאת, הפריטים זולים למדי ובעבור 27 $ תוכלו ליהנות משמלת רטרו חמודה, גם אם רק לעונה אחת.

היתרונות: אם וינטג' אינו זורם בדמכן ובעוד עונה או שתיים תרצו לבחון יחסיכן לאן, יתכן שהחנות הזו היא אופציה נהדרת עבורכן. בעבור עלות זניחה של כמאה שקלים תוכלו לבחור באחד מהדגמים המוצעים למכירה, בקשת רחבה של גוונים, והחדשות הטובות הן שגם תוכלו ליהנות כאן ממבחר מידות, עד אקסטרה- אקסטרה לארג', אם לדייק.

החסרונות: מומלץ שתנמיכו ציפיות ולא תצפו ליצירת מופת שתשרוד עשרות שנים, כמו שאנחנו מצפות מוינטג' אמיתי.

Bombshellvintage

חנות שתתאים לנסייניות מביניכן, אלה המעוניינות ליהנות מכל הטוב שיש לעשורים הקודמים להציע עוד בטרם תתקבעו על עשור אחד ספציפי. בחנות הזו תוכלו למצוא פריטים בהשראת שנות ה-80' לצד פריטים בהשראת שנות ה-50' וכל מה שבין לבין, המופיעים זה ליד זה בסדר לא מחייב בעליל.

היתרונות: להבדיל מהחנות הקודמת, עושה רושם שההיצע כאן איכותי יותר, ובהתאם לכך גם התמחור עולה מעט. תוכלו להתנחם בעובדה שהפידבק אודות החנות חיובי למדי, ועושה רושם שמרבית הלקוחות יצאו מרוצות מהרכישות שלהן.

החסרונות: בשונה מהחנות הקודמת, החנות הזו מתהדרת במבחר מידות צנוע יותר, עד מידה לארג' בלבד.

John Creek

לאוהבות רטרו אמיתיות, עם חיבה מיוחדת לשנות ה-50'. החנות הזאת פונה לכאלה שלא בהכרח רוצות ללבוש וינטג' אמיתי, אבל אוחזות בקריטריונים נוקשים באשר לבחירת בגדי הרטרו שלהן, ודורשות שהם יראו אותנטיים ככל האפשר.

היתרונות: מבחר לא רע של שמלות פיפטיז. השמלות כאן נראות מאוד נאמנות לרוח התקופה, עם החצאית התחתית וההדפסים המאפיינים אותה. העלויות כאן קפצו מדרגה נוספת, לאזור ה-200 ש"ח, אבל לקוחות החנות העניקו לה פידבק מושלם, והיצע המידות שבה הרחב (עד 3 אקסטרה לארג'), מה שבהחלט נותן מוטיבציה לבצע רכישה. בנוסף - לשירותכן, לצד כל מידה מצויינים ההיקפים המדוייקים, כך שבמידה וחששתן שהשמלות עשויות להיות לא תואמות למידתן, שלפו את סרט המדידה ומדדו את היקפכן באינצ'ים. לכשתכירו את מידותיכן המדויקות, חוויית הרכישה המקוונת תהיה משמעותית קלה יותר.

החסרונות: המבחר בחנות הזו דל בהרבה ביחס לאלטרנטיבות האחרות.

Scenedead

מחובבת הרטרו הענוגה והקלאסית, עברנו לחובבת הרטרו הפאנקיסטית. מעולם לא ידענו שהעולמות הללו יכולים להיפגש, לפחות עד שכוהנת הפין-אפ גירלס דיטה וון טיז הכירה את מרלין מנסון. לצד הגזרות הקלאסיות של שנות ה-50, תוכלו למצוא הדפסי פין אפ מובהקים, צבעים גותיים כמו בורדו מבריק או שחור, ולקינוח שמלות לאירוע ואפילו שמלות עבור מלוות הכלה.

היתרונות: המבחר בחנות המקוונת הזו הוא ורסטילי, ועם זאת שומר על קו אחיד של רטרו Pאנקי, שמצליח לכבוש את לבן של הגולשות כמעט בין רגע. גם במידות לא חסכו הפעם, ולכן את מרבית הדגמים ניתן למצוא עד מידה 14-16 בריטית (אקסטרה לארג' ואקסטרה אקסטרה לארג').

החסרונות: המחירים בחנות לא זולים, והם עשויים לנוע בין 200 ש"ח עבור שמלת פין אפ יומיומית ועד לכ-400 ש"ח עבור מגפיים של Irregular Choice או שמלה באווירה ויקטוריאנית.

MHolland

חנות רטרו מצוינת בפורטל הקמעונאי Etsy. החנות מיועדת למי שאוהבת אופנת רטרו עד עמקי נשמתה ורוצה שמלה קלאסית ועל זמנית בארון שתשרת אותה תקופה ארוכה. רק לצורך השוואה, שמלות וינטג' איכותיות במראה דומה עולות באותו סדר גודל, כך שאין כאן עניין של הפסד או רווח, אלא רק של העדפה. בחנות תוכלו למצוא מבחר מקסים ומדוייק של שמלות סיקסטיז בצורת שעון חול ובפרינטים אביביים.

היתרונות: להבדיל מפיסות וינטג', שכל אחת מהן היא חד פעמית, כאן תוכלו ליהנות ממבחר מידות רחב למדי, 2-14 במידות אמריקאיות.

החסרונות: העלויות עלו סקאלה נוספת, אי שם לטווח ה-400-600 ש"ח, והאיכות ויכולות השחזור של התקופה עולות גם הן בהתאם.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

  • תמונה אישית marina 06/03/2011

    איזו כתבה משגעת!

  • רטרו אונליין 2# | אופנה ויופי | סלונה 20/03/2011

    [...] בפעם הקודמת נתנו לכן מבחר חנויות רטרו מומלצות ב- ebay וב- Etsy. חנויות שאהבנו וראינו שהן טובות מבחינת מבחר, מחירים, שירות ורוח כללית. הפעם – קבלו עוד 4 חנויות מעולות. ויאללה, תתחילו לפשפש במציאות שיש בהן. [...]

בחזרה למעלה