קנביס רפואי: הכאבים נעלמו ואני ישנה כמו תינוקת

החיים של קירה, חולה בסרטן השד היו מלאים בכאבים, סבל, תרופות, תופעות לוואי, ועוד תרופות. עד שהיא החליטה לקחת קנביס רפואי. מאז, העולם שלה ורוד יותר. והכאבים? כמעט נעלמו

24/06/2013
קירה דורון קבלו עדכונים מקירה
  • RSS

את קמה בבוקר, מנסה להיזכר בחלומות שהיו לך בלילה, אך לא מצליחה. מביטה לתקרה ומחייכת. אני ערה. אבל מהר מאוד חולף החיוך כשתחושה כאילו נמלים הולכות לך על היד משתלטת. את מנסה להזיז את היד, אבל הכל כואב.

ואז הצריבה בראש.

את מרגישה את זה חד כמו סכין מעל העין, שמתחילה להיסגר מעצמה. כאילו מנסה להגן עליך, אולי מפני משהו שיבוא אולי ממשהו בתוך גופך.

הגולגולת בוערת.

את חוזרת לשכב. נזכרת שבלילה הקודם הצלחת לישון בקושי שעה וחצי רצופה. איך אלפי מחטים ארוכות ועבות תקפו את גופך, חדרו עמוק אל עמוד השידרה, לצוואר, ברגליים. איך הכאב השלט עליך, עורר אותך.

את מביטה שוב אל התקרה, מתחננת  שמישהו יציל אותך, שמישהו יעיר אותך מהחלום הזה. מתפללת שהאל שיפגין כלפיך רחמים אך כלום לא עוזר.

עוד כדורים, עוד תופעות לוואי

הנשימות שלך קצובות וכאובות. את אוספת את שארית כוחתיך ומנסה למזוג לעצמך מעט מהמים שישנם ליד מיטתך. לוגמת עם הכדורים, שונאת אותם, אבל לא יכולה בלעדיהם.

את יודע מה הכדורים יעשו לך: צפצופים באוזניים, חולשה, בחילה עד הקאה, עצירות... כשלכל אלה מתלוות עוד כל כך הרבה בעיות, שאת כבר לא יכולה לשאת. שמצריכות אותך לבלוע עוד כדורים, עם עוד תופעות לוואי, ועוד טיפולים. ואת יודעת שלכל טיפול יש מחיר ולכל טיפול יש טיפול נגד.

את מתוסכלת. יודעת שאת חייבת לאכול משהו כדי לא ליצור בעיה בקיבה, אבל אין לך כח וחשק להיכנס למטבח. הכל נראה לך דוחה. הכל נראה לך קשה.

את מסתכלת על שעון היד, שמיום ליום נעשה גדול עליך, הרצועה שלו רופפת, צוחקת  צוחקת עליך, מזכירה לך כיצד את נעשית צנומה מיום ליום. חולפת על פני המראה ולא מזהה את עצמך. את מה שנהיה ממך.

את גוחנת קדימה, חוששת לאבד את שיווי המשקל באמצע, כפות הרגלים כואבות, הברכיים חלשות,  ולפני שאת מגיעה למטבח את מתישבת לרגע, מסדרת את הנשימה כאילו זה עתה רצת במרתון.

אלו היו הבקרים שלי...

קנביס רפואי: אין תופעות לוואי

בחודש האחרון הפגינו מאות מול ביתה של שרת הבריאות, מתחננים לרשיון לקנביס.

אם לומר את האמת, יש לי רגשות מעורבים בכל הנוגע לקנביס. אין תופעות לוואי, אין הנגאובר, השינה טובה יותר, הכאבים נסבלים יותר, כמות הכדורים ירדה פלאים.

עם זאת, בתור אמא, ונהגת, אני לא יכולה לקחת על עצמי את הפריבילגיה באמצע היום להתמסטל. האחריות כבדה מדי.

אין לי תחושת פרספקטיבה, הזמן לא ברור בין הווה לדמיון והפחד שהתרופה תהיה נגישה לאלפי אנשים שמחפשים את הסוטול, אבל ללא האחריות מפחידה אותי עד מוות.

כן, אני חושבת שצריך לאשר אותה אוטומטית לאנשים הסובלים ממחלות קשות, כאבים כרונים, בעיות נפשיות.

כי האלטרננטיבה – הכדורים – היא זוועתית. אבל אני לא חושבת שיש להקל ראש בנוגע לנתינה שלה.

העולם נראה ורוד יותר

כשנתיים לקח לי עד שהשתכנעתי לנסות את הדבר הזה, את הקנביס. שנתיים שהייתי אנטי,  פחדתי, סלדתי. אבל אחרי שנתיים של סבל, כפי שתיארתי, נכנעתי.

האמת, האישור לא היה קל, ואחרי שמקבלים אישור של משרד הבריאות צריך גם לעבור הדרכה. כן, כן, זה נשמע מגוחך – הדרכה לעישון סמים. אבל למען האמת, הדרכה מאוד חיונית. גם לאותם לקוחות רחוב קבועים, אני יכולה לומר שגם הם זקוקים להדרכה, שכן החומר כל כך טהור, כל כך מרוכז, עד אשר כאילו יש לו חוקים משלו  - מעבר לחוקים המשטרתיים.

לכן, רגע לפני שאדם "מאבד את עצמו" מומלץ לו להקשיב לאדם שמבין ויודע. את הקנביס אפשר לקחת במספר צורות:.

עישון – סיגריות, מקטרת, בנג ועוד. .

אכילה – הקנביס צריך להגיע לטמפרטורה מסויימת על מנת שיתחיל להשפיע, לכן בישול שלו בעוגיות למשל אפשרית בהחלט. המינוס: הטעם לא משהו ויש קושי להגיע למינון המדויק והנח למשתמש.

אכילה טהורה של העלים – בעיקר אצל ילדים משתמשים בשיטה הזאת.

שמן – מטפטפים בפה לפי הכמות הרצויה.

בחודש הראשון זה ניסוי וטעיה... לפעמים לוקחים פחות מדי וזה פשוט לא משפיע.  ולפעמים לוקחים יותר מדי,  ואז העולם נראה ורוד יותר. מכיוון שאני לא מעשנת, אני מעדיפה את שיטת הטיפות. כמות הצורות והצבעים שראיתי בחודש הראשון הייתה מדהימה. אבל התיאבון חזר,  אני  ישנה כמו תינוקת, החלומות נהדרים וחוש היצירתיות שלי גדל. אין בחילות כשמשתמשים בקנביס, לכן הוא מצוין למי שנמצאים בטיפול כימותרפיה. ומה שעוד: הרומנטיקה חזרה ובערב, אחרי שהילדים הולכים לישון והבית שקט ושייך לי ולבעלי אני יודעת שאני יכולה להשתקע בניחותא. להירגע. לחלום. להרהר. להירדם ולחלום על חיים נטולי דאגות ונטולי כאבים...

לפחות עד שהשמש עולה, היד שוב נרדמת והכל חוזר חלילה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה